70 vliegtuigen eren koningin Elizabeth vanwege troonjubileum
Tijdens de viering van het 70-jarige troonjubileum van de Britse koningin Elizabeth vliegen zeventig vliegtuigen en helikopters over Buckingham Palace, heeft het ministerie van Defensie vandaag bekendgemaakt.
Ze vormen het hoogtepunt van de jaarlijkse militaire parade, die bekend staat als Trooping the Color, voor de verjaardag van de nu 96-jarige monarch. Er doen 1500 soldaten en 250 paarden mee aan de parade op 2 juni, die onderdeel uitmaakt van de vierdaagse viering van het platina jubileum.
Terwijl vliegtuigen over het paleis scheren, laat de koninklijke familie zich meestal op het paleisbalkon aan de onderdanen zien. De Britse prinsen Andrew en Harry zullen niet verschijnen, alleen familieleden die op dit moment officiële taken uitvoeren zullen samen met de koningin naar het publiek zwaaien.
Gezondheidsproblemen
Elizabeth is op 21 april jarig, maar vanwege het betere weer wordt de parade altijd in juni gehouden.
De Britse vorstin verscheen vrijdag voor het eerst sinds maart weer in het openbaar. Vanwege gezondheidsproblemen laat ze zich weinig zien. Ze kampt onder meer met mobiliteitsproblemen, waardoor ze bijvoorbeeld ook de opening van het Britse parlement moest missen. Zij werd toen vervangen door haar zoon prins Charles.
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
'Zoon (10) Ben Affleck zet dure Lamborghini tegen andere auto aan’
De 10-jarige zoon van de Amerikaanse acteur Ben Affleck is met de schrik vrijgekomen nadat hij op de bestuurdersstoel van een peperdure Lamborghini was geklommen. Volgens TMZ zette het jongetje de wagen met draaiende motor in zijn achteruit, waarna hij in contact kwam met een witte BMW. -
met video
Queen voor het eerst sinds maart in openbaar verschenen
De Britse koningin Elizabeth is voor het eerst in lange tijd weer in het openbaar verschenen. De 96-jarige vorstin was vanmiddag aanwezig bij de Royal Windsor Horse Show, waar enkele van haar paarden in actie kwamen. -
Babette van Veen keert alweer terug in GTST na abrupt ontslag
Babette van Veen maakt een halfjaar na haar gedwongen vertrek in Goede Tijden, Slechte Tijden alweer haar rentree in de langlopende RTL 4-soapserie. Haar personage Linda Dekker is vanaf volgende week weer te zien, zo maakte de actrice zondag bekend in RTL Boulevard. -
Bruno Mars en Anderson .Paak grote winnaars BET Awards
Silk Sonic, de muzikale samenwerking tussen Bruno Mars en Anderson .Paak, was gisteravond de grote winnaar op de BET Awards. Ze namen de muziekprijs in drie categorieën mee naar huis. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste Afro-Amerikaanse artiesten, acteurs en makers. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf.
-
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
Vanavond op tv: finale Million Dollar Island, Floortje naar het einde van de wereld en Het dorp
Omdat er iedere dag heel veel te zien is op televisie, lees je hier iedere ochtend de kijktips voor vanavond. Dit zijn de aanraders voor zondag 26 juni. Bekijk hier de volledige tv-gids.