Ondergronds gangenstelsel Zierikzee zit nieuw riool in de weg
ZIERIKZEE - Bij grondwerkzaamheden in de binnenstad van Zierikzee is een oud rioolgewelf blootgelegd. Het gaat om een gemetseld stelsel van in totaal negentien meter lang en zo'n vier meter breed, aldus woordvoerder Kim de Vos van de gemeente Schouwen-Duiveland.
Delen per e-mail
De aanwezigheid van een oud rioleringsstelsel in het historische centrum is geen verrassing. Maar bij de werkzaamheden aan de Mol was de gemeente er niet van uitgegaan dat het gewelf ook op die plek zouden liggen. Het stelsel is van groot belang voor de draagkracht van het smalle straatje, met winkels en bovenwoningen aan weerszijden. Weghalen is waarschijnlijk vragen om problemen, legt De Vos uit. ,,Dit ligt er al zo lang, dus je weet niet wat het doet als je dat stelsel weghaalt. Mogelijk ontstaat er instortingsgevaar." De Mol is ook een doorgaande weg voor het verkeer uit de binnenstad, waardoor extra belasting ontstaat.
Onderzocht wordt nu wat de beste optie is. Aanvankelijk was het plan het manshoge gewelf tussen ijssalon Capri en Dries Herenmode vol te spuiten met schuimbeton en vervolgens delen te verwijderen, om zo plaats te maken voor de nieuwe riolering. Bij het inspuiten van het beton bleek evenwel dat het oude stelsel meerdere vertakkingen heeft, die nog in verbinding staan met de huidige afvoer van panden in die omgeving. ,,Daar zijn ze dus snel mee gestopt", vertelt Sarina de Looff van Dries Herenmode.
Gedeeltelijk afbreken bleek achteraf bovendien geen optie, omdat de draagkracht daarmee toch teveel zou worden ondermijnd, aldus De Vos. ,,Ze moeten nu iets anders verzinnen, waardoor die draagkracht behouden blijft." De gedachten gaan uit naar het opbouwen van een ondersteunende muur, waar de nieuwe riolering langs kan worden gelegd.
De werkzaamheden in het winkelgebied lopen daardoor vertraging oplopen. Over twee weken wordt duidelijk hoeveel langer de Mol open ligt en beperkt bereikbaar blijft voor publiek. Met winkeliers en omwonenden is afgesproken dat het gat hoe dan ook voor de Kerst wordt dichtgegooid, zodat de straat weer even goed toegankelijk is. Na de feestdagen wordt de boel opnieuw blootgelegd en het karwei afgemaakt. Dan wordt gelijk het kruispunt met de Dam, Melkmarkt en Schuithaven meegepakt, waar mogelijk vergelijkbare rioolgewelven onder de grond schuil gaan. De werkzaamheden verderop in de Mol zijn nagenoeg klaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Bidfood deelt appeltaart uit aan ouderen en personeel van Adrz
ZIERIKZEE - Je kunt het wegkieperen of je maakt er anderen heel blij mee. Bij horecagroothandel Bidfood kiezen ze voor het laatste. Maandag werden 720 superdeluxe punten appeltaart uitgedeeld aan ouderen die in appartementgebouwen wonen van Zeeuwland -
Verkeershinder op N57 bij Burgh-Haamstede
BURGH-HAAMSTEDE - De kruising Kraaijensteinweg/Cauersweg bij Burgh-Haamstede is van zondag 21 februari om 18.00 uur tot vrijdag 26 februari om 13.00 uur afgesloten voor het verkeer. Rijkswaterstaat is dan bezig met voorbereidingen voor de aanleg van twee rotondes in de N57. -
PREMIUM
Het is even een gehannes, maar dan heb je ook wat. De haven van Zierikzee wordt gebaggerd
ZIERIKZEE - Het is een hoop gehannes met schepen die moeten worden verplaatst. En zelfs het toiletgebouw van Watersportvereniging Zierikzee moet er even voor wijken. Maar dan heb je ook wat. De haven in Zierikzee wordt gebaggerd. Daar zijn de ‘bootjesmensen’ hartstikke blij mee -
PREMIUM
Grevelingen is ziek: ‘Snel vers water nodig’
BRUINISSE - Kunnen vissers nog een boterham verdienen in de Grevelingen? Zuurstofloosheid in dieper water steekt elke zomer weer de kop op. In warme zomers met windstille dagen leggen veel kreeften, oesters en mosselen het loodje. De sluiting van de Flakkeese spuisluis heeft het probleem verergerd. ,,De Grevelingen is ziek.” -
PREMIUM
Rabobank en ING in de clinch over servicepunt in Zierikzee; Vooral ouderen zijn met zo'n balie geholpen
ZIERIKZEE - De Rabobank wil af van het ING-servicepunt in het kantoorgebouw bij het busstation in Zierikzee. De bank houdt pandeigenaar Jacob Kievit aan de huurvoorwaarden en beroept zich op ‘exclusiviteit voor financiële dienstverlening'. In een kort geding dat vrijdag dient voor de rechtbank in Middelburg, eist Kievit dat het servicepunt wordt ontmanteld.
-
Thoolse automobilist ontsnapt aan overval in Zierikzee
ZIERIKZEE - Een automobilist uit Tholen is maandagmiddag ontkomen aan een overval in Zierikzee. -
PREMIUM
Bouw huisje bij Slotbos in Burgh-Haamstede valt slecht bij natuurorganisaties
BURGH-HAAMSTEDE - De bouw van een nieuw kampeerhuisje op de Kop van Schouwen valt slecht bij vier natuurorganisaties. Ze hebben een rechtszaak aangespannen om de bouw te blokkeren. -
PREMIUM
Quarantainekunst in coronatijd; ‘Ik wil wel horen wat anderen van mijn werk vinden’
ELLEMEET - Een aap om meteen verliefd op te worden. Door het goud sprankelend licht op z'n handen en gezicht, lijkt de chimpansee zo uit zijn antieke lijst te kunnen stappen. ,,Vanochtend toevallig verkocht", zegt Sil van Mil met ingehouden trots.