Band tussen Wereldwinkel Zierikzee en Nepal in beeld op foto-expositie
ZIERIKZEE - Toen een paar jaar geleden bananenbier werd geïntroduceerd was dat spul in Twente niet aan te slepen. Maar in Zierikzee? ,,We hebben er één flesje van verkocht.'' Geen Wereldwinkel hetzelfde, wil Jan Nauta van de Zierikzeese fairtrade cadeaushop maar zeggen. Die winkel onderhoudt nauwe banden met de stichting Madat Nepal. Vanaf 20 juli is een foto-expositie over Nepal in het gemeentehuis in Zierikzee te zien.
Met foto's gemaakt door Pauli en Rob Gerritsen, oprichters van de stichting. Zij brengen het leven na de aardbevingen in 2015 in beeld. Verwoestende bevingen waren dat, met ruim 8000 doden en dik 600.000 vernietigde woningen tot gevolg. ,,Met deze expositie willen we dat nog eens onder de aandacht brengen. Mensen vergeten heel snel.'' De foto's doen op indrukwekkende wijze verslag van de chaos die de aardbevingen teweeg brachten. ,,Maar ook van de voorzichtige wederopbouw en de positiviteit waarmee dat gebeurt. Zo zie je een vrouw die zit te breien voor een huis dat in puin ligt'', schetst Nauta. De veerkracht van de mensen in het bergachtige land is enorm.
Nauta bezocht Nepal drie keer en het land en de inzet van de stichting daar, deden hem wat. De oud-onderwijsman smeedde zodoende door de jaren heen een hechte band tussen het land en de Zierikzeese Wereldwinkel. Jaarlijks wordt een deel van de winst van de winkel in het scholenproject van Madat Nepal gestopt. Hoewel kleinschalig zijn er een stuk of zestien schooltjes in de regio op poten gezet.
De foto-expositie wordt door de fotografen zelf ingericht. Er komen 45 foto's te hangen. Wethouder Jacqueline van Burg opent de expo donderdag 20 juli om 11.00 uur. Tot en met 30 augustus is de expo te bezoeken op doordeweekse dagen, van 8.30 tot 16.00 uur.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Winkeldief slaat kassière met skateboard in Goes
De politie heeft maandag in Goes een 19-jarige man uit Sommelsdijk aangehouden op verdenking van diefstal met geweld. -
MET VIDEO
Word jij onze nieuwe collega? De PZC zoekt een verslaggever
Zit jij de hele dag met je neus in het nieuws? Sta je elke dag weer te popelen om nieuwe mensen te ontmoeten, verse ervaringen op te doen, de mooiste verhalen te horen én te maken? Dan heeft de PZC dé baan voor je. -
update
Man (68) uit Burgh-Haamstede, die enige tijd vermist was, is weer terecht
De 68-jarige man die sinds zaterdagavond vermist was is in goede gezondheid aangetroffen. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje.
-
PREMIUM
Ze heten geen Rembrandt en Vermeer, maar de oude Zeeuwse meesters wisten wel van wanten
Het Stadhuismuseum in Zierikzee haalt de Zeeuwse meesters uit de Gouden Eeuw uit het verdomhoekje. En geeft ze een podium waar je u tegen zegt. -
-
-
PREMIUM
Oekraïense kinderen zijn na de zomer klaar voor overstap naar de basisschool: ‘Maar we laten ze niet vallen’
De meeste Oekraïense kinderen in Zeeland maken na de zomervakantie de overstap naar ‘gewone’ basisscholen. Nu krijgen ze vaak nog les in speciale taalklassen. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.