Kersverse sprintkampioen Tijmen Snel zet zijn krabbel onder nieuw contract
Tijmen Snel heeft zijn contract bij Team Jumbo-Visma verlengd. De Nederlandse sprintkampioen tekende bij tot en met 2024. ,,Ik heb hier de afgelopen drie jaar een supermooie groei doorgemaakt en dat wil ik graag doorzetten. Vandaar dat ik met alle plezier nog twee jaar bij deze ploeg blijf schaatsen”, laat Snel opgetogen weten.
Snel vervolgt: ,,Ik heb het erg naar mijn zin en de samenwerking met de mensen in het team is top. We hebben allemaal hetzelfde doel en dat is beter worden en zo hard mogelijk schaatsen.”
De 24-jarige schaatser is bezig aan zijn eerste seizoen bij de hoofdmacht van Team Jumbo-Visma. ,,Tijmen is in een paar jaar tijd uitgegroeid tot een vaste waarde en dient zich nu aan bij de top”, licht coach Jac Orie toe. ,,Ik vind het heel mooi dat hij zich vanuit de opleidingsploeg heeft doorontwikkeld.”
Volgens Orie kan Snel zowel op de 500, 1000 als 1500 meter nog veel stappen maken. ,,Die lijn is hartstikke steil, dus ik weet zeker dat er nog veel meer in zit.”
Snel komt dit seizoen nog in actie op de WK sprint in Hamar. Eerder greep hij naast een olympisch ticket op de 1500 meter, hoewel hij op het olympisch kwalificatietoernooi als derde was geëindigd op die afstand. De selectiecommissie wees echter Marcel Bosker aan, die ook in actie komt op de ploegachtervolging.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Dit is de Nederlandse olympische equipe in Peking
‘TeamNL’ maakt zich op voor de Winterspelen in Peking. De ploeg is diverser dan ooit. Een overzicht van de 42 atleten. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Patrick Roest test kort na WK allround positief op coronavirus
Patrick Roest heeft positief getest op het coronavirus. De schaatser van Jumbo-Visma eindigde zondag bij het WK allround nog als tweede achter de Zweed Nils van der Poel. Of Roest komend weekeinde mee kan doen aan de wereldbekerfinale in Heerenveen, is onzeker. -
NK sprint
Diskwalificatie Ireen Wüst na slordige wissel, Michelle de Jong pakt nationale titel
Ireen Wüst is gediskwalificeerd bij de NK sprint. De winnares van 2017 blokkeerde in de afsluitende 1000 meter Michelle de Jong, die haar eerste nationale titel sprint pakte. Bij de vrouwen heeft Michelle de Jong de nationale titel gepakt. Bij de mannen ging Leidenaar Tijmen Snel met de titel er vandoor.
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Suzanne Schulting dankzij corona relaxed naar Olympische Spelen: ‘Er is veel minder poespas’
Suzanne Schulting stapt woensdag met een relaxed gevoel het vliegtuig in naar de Olympische Spelen in Peking. De Nederlandse shorttrackster, favoriete voor goud op meerdere onderdelen, zegt dat ze geen last heeft van stress. -
PREMIUM
Afscheid van de vaak onbegrepen kampioene Jorien ter Mors: ‘Toe aan volgende stap in het leven’
Voor Jorien Ter Mors (32) was het NK sprint het laatste toernooi ooit. Ze neemt afscheid van het schaatsen na een carrière waarin ze niet altijd werd begrepen, maar ontzettend veel won, in het shorttrack én op de langebaan.