Terugkijken: de mooiste plekken van Rotterdam volgens onze redactie
Het Eurovisie Songfestival maakt van Rotterdam heel even ‘het centrum van de wereld’. En omdat hier door corona nu geen hordes muziekfans van ver rondlopen, laten wij alsnog de mooiste stad van het westelijk halfrond zien. Dit zijn de favoriete plekken van columnisten en een nieuwschef van het AD Rotterdams Dagblad.
Volgens columniste Brenda Stoter Boscolo zijn er genoeg plekken die Rotterdam zo mooi maken, zoals de haven en de Nieuwe Maas. Zij bezocht ook de Veerhaven, een van de weinige plekken die niet geraakt is door het bombardement in de Tweede Wereldoorlog.
Columniste Carrie Jansen kan geen genoeg krijgen van de Nieuwe Binnenweg. Naast Kabouter Buttplug laat ze nog een bijzonder beeld zien dat de aandacht trekt op haar favoriete weg in Rotterdam.
Hoewel Rotterdam bekendstaat om haar moderne gebouwen, is nieuwschef Jitske-Sophie Venema fan van de oude stukjes van de stad. Met stip op nummer één staat voor haar de wijk Oud-Overschie.
Tot slot columnist Wessel Penning. Ook hij vindt het water een belangrijk element van de Maasstad. Hij liet met trots de Kop van Zuid en Katendrecht zien, wat volgens hem ‘het wezen van Rotterdam’ is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
PREMIUMmet video
Boswachter: ‘Stop met barbecueën in kurkdroge natuur, iedereen kan zien wat de gevolgen zijn’
De brandweer roept de hulp in van burgers om tijdens deze hittegolf natuurbranden te voorkomen én snel te ontdekken. Door de droogte is het gevaar groot dat het vuur zich razendsnel verspreidt, zoals bleek bij de grote duinbrand in Ouddorp. ,,Hoe eerder mensen bellen, hoe eerder we kunnen optreden.’’ -
PREMIUMVideo
De scharen en tondeuses liggen klaar: kapster Loes zorgt voor de styling van de Songfestival-sterren
Het is een droom die uitkomt voor kapster Loes Heuser uit Hellevoetsluis: ze mag tijdens het Eurovisie Songfestival backstage de haarstyling verzorgen van deelnemers en dansers van het liedjesfestijn. Wie ze precies gaat knippen is nog even spannend, maar ze staat te springen om naar Rotterdam te gaan. -
PREMIUM
In de stad tóch de hitte ontvluchten? Er zijn meer mogelijkheden dan je denkt
De hitte ontvluchten in de stad? Het lijkt schier onmogelijk, maar het kán wel. Dit zijn de koelste plekken in Rotterdam, aangeraden door de bewoners zelf. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras.
-
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
PREMIUMmee naar het songfestival
Mee naar het songfestival: de Noord-Macedonische zanger Vasil verkent al hardlopend Rotterdam
Het songfestivalcircus strijkt neer in Rotterdam, maar van een groots feest in de stad mag geen sprake zijn. Verslaggever Kim Visbeen van AD Rotterdams Dagblad dompelt zich daarom onder, zodat jij het festijn coronaproof kunt meebeleven. Vandaag: de Noord-Macedonische zanger Vasil verkent al hardlopend Rotterdam en Gert-Jan Aleman haalt boodschappen voor de Noorse delegatie. -
Zingende politieagente Chanté (25): ‘Allerbelangrijkste is om veilig thuis te komen bij je geliefde’
De 25-jarige Chanté van der Lugt uit Vlaardingen was haar hele jeugd bezig met muziek en ging naar het Conservatorium in Rotterdam. Toen ze op 19-jarige leeftijd aan haar carrière begon, kwam ze echter niet op het podium terecht, maar bij de politie. Nu is de politieagente toch weer de muziekwereld ingedoken en heeft ze onlangs haar eerste eigen nummer Vannacht bij jou uitgebracht.