‘Rotterdam neemt eSports serieus’
De gemeente Rotterdam neemt eSports serieus, zegt Wim Noordzij van het House of Esports. Het gamen wordt tot zijn vreugde zelfs opgenomen in het gemeentelijke sportbeleid.
Delen per e-mail
,,Het zou zonde zijn om esports en virtual reality niet te integreren in het verenigingsleven’’, sprak wethouder Sven de Langen (sport, CDA) vorige maand. ,,We hebben niet alleen 30.000 euro subsidie gekregen voor het Esoccer Championship Rotterdam’’, vult Noordzij aan, ,,maar ook 47.500 euro voor gamen in de maatschappij. Het is een middel om jongeren uit de wijk Feijenoord te laten spelen.’' Ook worden workshops gamen (werk, gezondheid en sociaal) gegeven.
Hij noemt de Rotterdamse voetbalclub Spartaan’20 als voorbeeld. ,,Die ziet het als een kans om de wijk bij de vereniging te trekken. Maar dit kan voor iedere club opgaan. Niet alleen voetbal, maar ook hockey, handbal of tennis. Een vereniging trekt gamers aan die potentiële leden kunnen worden. Ook worden gamers actieve sporters.’’
Hij merkt dat ook het bedijfsleven meer interesse krijgt in de sport. ,,Een gamer heeft specifieke eigenschappen die hem of haar kansrijk maken op de arbeidsmarkt.’’
Wim Noordzij timmerde met zoon Nolan aan de weg om de hippe sport ook in Rotterdam de kaart te zetten. Ze begonnen in de twee voormalige gasbollen aan de Stadionweg op Zuid, maar hebben die opvallende plek moeten verlaten. ,,De huur werd daar te hoog, we gaan nu naar de Nieuwe Persoonshal in Feijenoord.’’ Daar hopen de Rotterdamse kwartiermakers half maart te kunnen beginnen, samen met Humanitas en het Sportbedrijf. De opening staat gepland voor april.
Voor dit jaar staat een Rotterdamse Fifa 19-competitie op de rol: het Esoccer Championship Rotterdam voor verenigingen. ,,We hebben vorig jaar al een pilot gedaan met zes clubs. Die waren enthousiast. Dat willen we dit jaar uitbreiden naar misschien wel 20 verenigingen. Niet alleen Rotterdam, maar ook uit de regio. En voor alle sporten.’’ De spelcompetitie komt bij de clubs zelf langs en zou voor de zomer moeten beginnen, de finale is dan in oktober.
,,We willen die houden tijdens Dreamhack Rotterdam, een grote beurs in Ahoy, als onderdeel van de Rotterdam Games Week’’, licht Noordzij toe. Ahoy staat in april weer in het teken van de League of Legends, op 13 en 14 april worden in Rotterdam de Spring Finals van de populaire game gehouden.
Al deze activiteiten moeten er volgens Wim en Nolan Noordzij toe leiden dat Rotterdam de Esports hoofdstad van Nederland wordt en ook blijft. ,,Dit jaar kan het jaar van de doorbraak worden. In Nederland zijn er 7,1 miljoen gamers, daarvan doen er 500.000 aan esports.’’ Fifa 19 geldt als een van de meest gespeelde games. Ook het spel Fortnite is gewild.
Elke ochtend op de hoogte van het laatste nieuws uit Rotterdam en omgeving? Schrijf je hier in voor onze gratis nieuwsbrief.
Verder in het nieuws
-
Politie int 47.100 euro aan openstaande boetes tijdens controle
De politie heeft vandaag samen met de belastingdienst 47.100 euro geïnd tijdens een controle in Rotterdam-Zevenkamp en Capelle aan den IJssel. Op drie auto's is beslag gelegd. De wagens zijn weggesleept. -
Niet zagen, maar trekken: prijs voor sloopmethode windmolens op zee
Zakaria Sachhi uit Vlaardingen heeft de Verolme Prijs gewonnen met zijn onderzoek voor het slopen van windmolens op zee. Slopen? Jawel, de eerste molens zijn uitgedraaid. -
Update Weer vertraging voor nieuw stadion Feyenoord: nu pas in 2025 open
Het nieuwe stadion van Feyenoord gaat een jaar later open: niet in 2024 maar in 2025. Dit is opnieuw een flinke streep door de rekening, omdat eerder dit jaar de oorspronkelijke openingsdatum 2023 al niet haalbaar leek. Wanneer nu de eerste paal de grond in gaat, is nog niet bekend. -
Gratis auto stallen op Meijersplein tijdens de vakantie? Dat kan binnenkort niet meer
Met het vliegtuig vanaf Rotterdam The Hague Airport op vakantie en dan de auto gratis stallen op het Meijersplein? De gemeente Rotterdam maakt daar komend jaar een einde aan. De P+R is straks alleen nog gratis te gebruiken in combinatie met ov. En wie langer parkeert dan 72 uur moet sowieso gaan betalen. -
Veel zieken in klassen en op werk, maar nog lang geen griepgolf
Aan de schoolklassen in Rotterdam en regio is het al te zien, net als op sommige werkplekken. Het is bijna winter en dus liggen kinderen en volwassenen met griep of een heftige verkoudheid op bed. Maar zo veel zieken als verleden jaar de griepepidemie zijn er nog niet. En ook in de wachtkamer van de huisarts zit het nog niet vol met griepklanten.
-
Taakstraffen geëist voor bedreigingen in Turkse kring
Justitie heeft taakstraffen geëist tegen vijf Turkse Nederlanders voor het op Facebook uiten van bedreigingen in 2016, in de nasleep van de mislukte coup in hun moederland. Drie van de vijf verdachten zouden 40 uur moeten werken, eentje 60 uur. Bij een vijfde verdachte hield de officier het op een voorwaardelijke gevangenisstraf. -
Onderzoek naar letsel bij baby die vermoedelijk door zijn vader van galerij werd gegooid
Een onafhankelijke deskundige doet onderzoek naar de verwondingen van de baby die begin dit jaar in Ridderkerk van een galerij werd gegooid. Uitgezocht moet worden of het letsel potentieel dodelijk was. Justitie verdenkt de vader van het 1-jarig jongetje ervan hem naar beneden te hebben gegooid. Hem wordt poging tot doodslag ten laste gelegd. -
Rotterdams tintje aan nominaties Van Dale Woord van het Jaar met toetertrouwstoet en plunderpuber
De Van Dale Woord van het Jaar-verkiezing heeft dit keer een Rotterdams tintje dankzij de nominatie ‘toetertrouwstoet’ en ‘plunderpuber’. Deze woorden zijn met zeventien andere woorden genomineerd voor de verkiezing. In en rond Rotterdam zijn het afgelopen jaar veel problemen geweest met zogenoemde ‘toetertrouwstoeten’, oftewel, veelal Turkse of Marokkaanse bruiloftsgasten die luid toeterend rondrijden en dreigden pubers diverse malen winkels te plunderen in de binnenstad van Rotterdam.