Nieuwbouw Lloydpier krijgt windmolens op dak
Het nieuwbouwproject Eden District, een complex van 95 woningen dat op de Lloydpier in Rotterdam gaat komen, krijgt een zogeheten ‘Powernest’. Dat is een combinatie van zonnepanelen en windmolens om energie op te wekken.
Het meest in het oog springend daarbij zijn de drie turbines die bij wind in de rondte draaien. De installatie zal 27 woningen gaan voorzien van energie, zegt Bart Wouda van het Eindhovense bedrijf IBIS Power.
Al eerder kreeg het Zadkine College in Prins Alexander een dergelijk ‘Powernest’ op het dak. Het schoolgebouw was toen een van de eerste in het land.
,,Rotterdam kent veel wind en hoogbouw, dat is ideaal voor ons’’, zegt Wouda. Hij garandeert dat de windmolens niet storend zijn voor de bewoners.
Het project Eden District, van ontwikkelaar Blauwhoed, omvat 95 woningen aan de Lloydpier in Rotterdam. Het complex krijgt tevens een grote binnentuin. De bouwer is Stebru uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Met de bouw ervan wordt naar verwachting eind 2019 begonnen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Commentaar
Vroeger was niet alles beter, maar scholen straalden wel uit dat we onderwijs belangrijk vonden
Daar lag-ie opeens. Een ‘monsterlijk groot gevaarte’ op het dak van basisschool De Tandem in Oud-Beijerland. De afzuiginstallatie moet de kinderen volgens de nieuwste richtlijnen aan frisse lucht helpen en nu winden de omwonenden zich op over het uitzicht op het apparaat. Alsof De Tandem daarvoor een lust voor het oog was. -
Op dit luxe cruiseschip kun je wonen en het is nu in Rotterdam
Het wooncruiseschip Ms The World van rederij ResidenSea ligt sinds zaterdagochtend in Rotterdam. Het bijna 200 meter lange schip met luxe koopappartementen is tot maandagavond te bewonderen. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
PREMIUM
Iconische brug De Hef wordt voorlopig niet uit elkaar gehaald om megajacht van Jeff Bezos erdoor te laten
De iconische Rotterdamse brug De Hef wordt voorlopig niet uit elkaar gehaald om het megajacht van Amazon-oprichter Jeff Bezos erdoor te laten. De bouwer van het prestigieuze jacht laat weten vooralsnog geen vergunning aan te vragen.
-
Zadkine krijgt innovatieve 'windtunnel’ voor energie op het dak
Het Zadkine College in Rotterdam-Prins Alexander krijgt nog voor het einde van het jaar een opvallende ‘energiecentrale’ op het dak. Boven op het gebouw van de onderwijsinstelling aan de Prins Alexanderlaan komt een zogenoemde Powernest, een gecombineerde zonne- en windcentrale. -
PREMIUMvideo
Met het Powernest wekt Zadkine zijn energie op
Het duurde even, maar het Zadkine in Rotterdam-Prins Alexander heeft nu een eigen ‘energiecentrale’ op het dak. Daarmee is het gebouw meer dan zelfvoorzienend. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf.