Gerrit Kruijt wordt de informateur in Capelle: welke mogelijkheden ziet hij voor een coalitie?
Gerrit Kruijt wordt de informateur in Capelle aan den IJssel. Hij is hiervoor gevraagd door Leefbaar Capelle, die bij de gemeenteraadsverkiezingen de grootste partij werd.
Kruijt heeft aangegeven deze taak op zich te willen nemen. Hij is geen onbekende in Capelle. Zo was hij er jarenlang gemeentesecretaris en was hij ook in 2018 de informateur. ‘Gerrit Kruijt staat bekend als een onafhankelijke, kundige man die Capelle goed kent en de politiek in Capelle goed kent. Kortom, de juiste man voor de taak om tot een goede coalitie te komen’, meldt Leefbaar in een persbericht.
Kruijt gaat nu de eerste verkennende gesprekken voeren met alle partijen, om te kijken welke mogelijkheden er zijn voor het vormen van een stabiele coalitie. Partijleider Ans Hartnagel gaf vorige week al aan dat een combinatie met een ‘betrouwbare partner’ voor de hand ligt. Een coalitie met VVD en D66 is een van de mogelijkheden, maar er is een hele trits partijen die Leefbaar aan een meerderheid kan helpen. Burgemeester Peter Oskam sprak zijn voorkeur al uit voor een breder college.
Leefbaar Capelle haalde bij de verkiezingen vorige week elf zetels, maar maandag vindt een hertelling plaats, waardoor de partij een zetel zou kunnen verliezen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Dit zijn de cijfers: waarom we in de finale van de play-offs de beste doelmannen van de eredivisie zien
Rotterdam -
Hertelling van de stemmen in Capelle aan den IJssel: CDA komt 5 stemmen tekort voor tweede zetel
Er komt een hertelling van alle stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen in Capelle aan den IJssel. D66 en CDA hebben bij het Centraal Stembureau verzocht om alle 23.119 stemmen opnieuw onder de loep te nemen. Het CDA zit het meest op hete kolen, want die partij komt 5 stemmen tekort voor het veroveren van de laatste restzetel. Dat zou dan betekenen dat Leefbaar Capelle er eentje moet inleveren. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
indebuurt.nl
Het water op in Schiedam: 5 x hier huur je een boot of supboard
Als het mooi weer is, wil je maar één ding: verkoeling. Voor wie met lekker weer het water op wil maar geen eigen bootje heeft, hebben we een handig overzicht gemaakt. Hier een aantal plekken waar je een boot, kano, waterfiets of sloep kan huren in Schiedam. Koud drankje erbij en gáán!
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
-
-
-
PREMIUM
Burgemeester Oskam: ‘Een breed college is de inzet in Capelle’
De stemmen zijn uitgebracht, het feest van de democratie is ook in Capelle aan den IJssel weer achter de rug. Maar, zou je kunnen zeggen, het echte werk begint nu pas. Want wie gaat met wie? Burgemeester Peter Oskam, die onlangs voor zes jaar bijtekende in de IJsselgemeente, is ook benieuwd hoe de hazen nu lopen. ,,Leefbaar streeft naar een breder college.’’ -
opinie
Bestem deel van de 30.000 nieuwe woningen Rotterdam voor daklozen, betoogt predikant
Rotterdam wil 30.000 nieuwe woningen laten bouwen aan de oostkant van de stad. De gemeente mag daarbij de groeiende groep daklozen niet vergeten, betoogt Pauluskerk-predikant Martijn van Leerdam.Rotterdam