Door explosie getroffen pizzeria Saray moet twee weken dicht van Aboutaleb
update/videoDe door een explosie getroffen pizzeria aan de Vuurplaat in Rotterdam moet van burgemeester Aboutaleb de deuren twee weken gesloten houden. De explosie lijkt opzet want politie vond namelijk ontstekingsmateriaal tussen de ravage.
Zaterdag werd rond 05.50 uur met een enorme knal de voorgevel van de pizzeria Saray, gevestigd in de plint van de Peperklip, vernield. Er vielen geen gewonden.
De ontploffing vernielde de luifel, het rolluik raakte ontzet en er lag veel glas op straat. Ook de ramen van het naastgelegen Vestia-kantoor sneuvelden. Bij het naastgelegen ‘zusterbedrijf’ café Saray is lichte schade aan de terrasafrastering.
Fatih Akin, mede-eigenaar van Saray, liet zaterdagochtend vroeg weten dat er binnen weinig tot geen schade is. Ook geen brandschade. Hij zegt geen idee te hebben wat zich heeft afgespeeld in of bij zijn restaurant. ,,Ik dacht eerst aan gas, maar volgens de politie kan het ook wat anders zijn.’’ Later in de ochtend maakte de politie bekend dat er ontstekingsmateriaal is gevonden door hun forensische rechercheurs.
Er zal meer onderzoek nodig zijn, zo meldt de politie, om te achterhalen waarom het incident heeft plaatsgevonden en op wie het gemunt was. Akin: ,,We zitten hier al 22 jaar, dit doe je niet voor een slechte pizza of kapsalon.’’ Hij is benieuwd naar de camerabeelden. ,,Er hangen bij ons en bij de buren camera's, dus ik hoop dat ik ze snel kan bekijken.’’
Tekst gaat verder onder de afbeelding:
‘Tegen het plafond’
Een bewoonster van de Peperklip vertelt, voordat ze zich naar de supermarkt haast, dat ze ‘zowat tegen het plafond zat’ toen de explosie plaats had. ,,Een enorme klap, ik ben me rot geschrokken. Ik heb meteen de politie gebeld.’’ Ook een andere bewoner van het gebouw, de 91-jarige ‘ome Jan’ - ‘zo kent iedereen me in de buurt’-, werd woest in zijn nachtrust verstoord. ,,De afgelopen jaren is er vaker wat geweest met dat bedrijf. Het is drie of vier keer gesloten geweest door de burgemeester omdat er iets niet pluis was.’’ Een andere buurtbewoner kan zich eveneens opgelegde sluitingen herinneren.
Om 08.00 uur werd weer de elektriciteit in de zaak weer ingeschakeld, tot grote opluchting van de Saray-eigenaren. ,,Er ligt ruim 200 kilo vlees in de vriezer, dat willen we niet verloren zien gaan‘’’, aldus Akin. Met de stroom er weer op kon het duo met de politie camerabeelden gaan bekijken. De politie roept via social media ook anderen op om beelden van camera's of dashcams te delen met hen.
Verleden jaar werd dit deel van Feijenoord meermaals opgeschrikt door schietpartijen. Meestal werd er geschoten op woningen, wat voor veel onrust in de wijk zorgde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energiereus Vattenfall wil verlieslijdend Warmtebedrijf kopen: ‘Donkere wolken zijn weg’
De gemeente heeft een koper gevonden voor het verlieslijdende Warmtebedrijf. Energiebedrijf Vattenfall neemt de volledige handel over. Een bedrag wordt nog niet bekend gemaakt, maar wethouder Van Gils zegt dat de stad sowieso een verlies zal moeten nemen. -
Hypermodern groentebedrijf Van Gelder grijpt ondernemersprijs: ‘Grensverleggend ondernemerschap’
Groente- en fruitbedrijf Van Gelder uit Ridderkerk heeft dinsdagavond de Rotterdamse Ondernemersprijs gewonnen. Directeur Gerrit van Gelder (64) kreeg de award uit handen van burgemeester Ahmed Aboutaleb. De jury noemde de oer-Hollandse, maar hypermoderne groothandel een voorbeeld van grensverleggend ondernemerschap. ,,Een echte allround ondernemer”, volgens Aboutaleb. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUMrotterdam van toen
Horeca bij de vleet in de Hartmansstraat: ‘Meer een nachtclub dan een dancing, beetje o là là!’
Wauw lezers, we hebben wat losgemaakt met het geinige raadplaatje van vorige week. En om ook maar meteen met de deur in huis te vallen: het was de Hartmansstraat in hartje Rotterdam, met de Witte de Withstraat om de hoek. Gezamenlijk al sinds jaar en dag(!) een bruisend uitgaansgebied, waar elke generatie Rotterdammerts wel voet- en dansstapjes heeft liggen. Met op het hoekje ooit de redactie van Het Vrije Volk en later een politiebureau. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
PREMIUM
Excelsior waakt voor optimisme na ruime zege op Heracles: ‘Klaar? Dat kun je bij ons nooit zeggen’
Een wervelend Excelsior staat na de eclatante 3-0 overwinning op Heracles met anderhalf been in de finale van de play-offs voor promotie. De Rotterdammers walsten over de apathische Almeloërs heen en gaven het droomseizoen opnieuw extra cachet. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Politie houdt vier verdachten aan in verband met schietincident in Rotterdams café
Op diverse plekken in Rotterdam-Zuid zijn dinsdagochtend aanhoudingen verricht voor betrokkenheid bij een vechtpartij en een schietincident in café het Halve Uurtje op de Wolphaertsbocht.