Slimmer solliciteren kun je leren
PodcastTien jaar gewerkt en dan weer moeten solliciteren? Geen paniek: sollicitatietrainer en -coach Tomas de Graaf van het UWV wijst je in de Intermediair-podcast 'Work in progress' de weg naar een productief sollicitatieproces.
Delen per e-mail
In de nieuwe podcast Work in Progress van Intermediair vertelt Tomas de Graaf wat er echt veranderd is in het solliciteren. Hij schrijft er veel over op zijn blog Het Nieuwe Solliciteren.
Een beetje rust en energie in je systeem zijn het belangrijkste, want als je nog boos bent over je ontslag kun je aan anderen niet de beste versie van jezelf laten zien. Daarna is het zaak om goed te weten wie je bent, wat je te bieden hebt en wat je zoekt.
De gouden tip volgt daarna: stel jezelf haalbare doelen, zoals het binnenslepen van slimme netwerkgesprekken. Elk gesprek, ook een sollicitatiegesprek, is een kans op feedback, ook bij afwijzing. Zo houd je motivatie om af te spreken met mensen en je verhaal te doen. Dan ‘stop je met zoeken, en begint met gevonden worden’.
Op zoek naar een nieuwe baan? Upload je cv en/of zoek naar vacatures op Intermediair.nl
Verder in het nieuws
-
Leer denken als een hacker, ook als je zelf geen oefenboef bent
Naast ethische hackers doen ook andere IT’ers er goed aan om te leren denken als een hacker. Lees hoe jij je kunt opwerken tot intern expert op het gebied van veiligheidsstandaarden. -
De huisman ‘Mijn vrouw werkt, ik doe de kinderen. Zij doet haar best, en ik de rest zeg maar’
Niek Druijff (42) verruilt het Nederlandse platteland voor Singapore. Als huisman tussen de expats schrijft hij wekelijks over zijn verbazingen. Vandaag aflevering 1: stoppen met werken. -
Hoog salaris, leaseauto, onbeperkt thuiswerken: voor sollicitanten is niets te gek
Ruim een kwart van de werkgevers kan niet meer voldoen aan de eisen die sollicitanten stellen, blijkt uit onderzoek. Sollicitanten weten dat ze gewild zijn en stellen onrealistische eisen. -
Forbes: deze 10 Nederlandse ondernemers gaan het maken
Wie worden wereldwijd gezien als de rijzende sterren onder de Nederlandse ondernemers? Volgens zakenblad Forbes moeten we deze tien aanstormende talenten in de gaten houden. -
PREMIUM
De bedrijfsfilms van Tim (19) en Tom (20) slaan aan, zolderkamer wordt te klein
Hun bedrijfsanimatiefilms slaan zo aan, dat Tim van Leeuwen en Tom Roeloffs niet meer vanaf zolder kunnen werken. De jonge ondernemers verhuizen met Tim & Tom Producties naar een bedrijfspand.
-
‘Als je iets op internet gratis krijgt, ben jíj het product dat verhandeld wordt’
Psycholoog Thijs Launspach is stress-expert en auteur van het boek ‘Fokking Druk’. Zijn advies voor zijn werkende medemens? Relax! Iedere week geeft Thijs daarom tips om jouw werkdag stressvrij te houden. -
Liever een baan in de buurt dan een hoger salaris
Stel: het bedrijf waar je werkt gaat in een economische crisis failliet, je baan gaat verloren. Wat is dan belangrijker bij het vinden van een nieuwe baan? Een goed salaris? Of de afstand naar je werk? En zijn we bereid om te verhuizen om snel weer aan de slag te gaan? -
Mag dat? Kun je zelf bepalen of je thuiswerkt, en wanneer je dat doet?
Wat vertel je wel of niet aan je baas? Wat zijn je rechten als werknemer? Hoe los je lastige kwesties het beste op? In deze rubriek wekelijks advies bij dilemma’s op de werkvloer. Aflevering 24: thuiswerken.