Vogelbescherming eist begin van natuurherstel Westerschelde
DEN HAAG - Vogelbescherming Nederland wil dat de Staat alsnog begint met het onder water zetten van de Zeeuwse Hedwigepolder. In 2014 moet de ontpoldering zijn voltooid. Vogelbescherming heeft de Staat daartoe voor de rechter gedaagd. De zaak dient maandag voor de rechtbank in Den Haag. De uitspraak wordt later dit jaar verwacht.
Nederland sloot in 2005 een verdrag met Vlaanderen over het uitdiepen van de Westerschelde. Die maatregel was nodig om de haven van Antwerpen beter bereikbaar te maken. Om de schade aan de natuur te compenseren zou Nederland de Hedwigepolder onder water
zetten, maar het kabinet-Rutte kwam daarop terug. Een plan van staatssecretaris Henk Bleker (Landbouw) voor een gedeeltelijke ontpoldering haalde geen meerderheid in de Tweede Kamer. Het kabinet heeft nu besloten de kwestie te laten liggen voor het volgende kabinet.
Vlaanderen is inmiddels een arbitrageprocedure tegen Nederland begonnen om te zorgen dat het zich aan zijn afspraken houdt. Ook De Europese Commissie eist dat Nederland zijn beloften over natuurcompensatie nakomt.
Vogelbescherming stapte enkele jaren terug al naar de rechter, maar zette de zaak stop toen leek alsof het gebied toch onder water zou gaan. De organisatie kondigde eerder dit jaar een nieuwe procedure aan. Die zou eerst in het voorjaar dienen, maar de zaak is verschoven naar maandag, aldus een woordvoerder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing.