Rellen met Ajax-fans in Hamburg
HAMBURG (ANP) - Voorafgaand aan het UEFA Cup-duel tussen HSV en Ajax is het donderdag in Hamburg tot ongeregeldheden gekomen tussen politie en Nederlandse fans. Dat bevestigde een politiewoordvoerder.
Ongeveer 450 Ajax-fans blokkeerden donderdagmiddag de Reeperbahn en leverden strijd met de toegesnelde politie. Daarbij sneuvelden onder meer enkele ruiten van een hotel. Veertig relschoppers werden opgepakt. De Reeperbahn moest enige tijd voor alle verkeer worden afgesloten.
Een groep van dertig tot veertig Ajax-supporters had woensdagavond al amok gemaakt in een Hamburgs café. Tientallen glazen en meubilair werden vernield. De politie van de Duitse stad hield dertien relschoppers aan, van wie alleen de hoofdverdachte donderdag nog vastzat. De man heeft enkele stadionverboden achter zijn naam.
De politie van Hamburg heeft voor de wedstrijd achthonderd agenten op de been in de Nordbank Arena. Dat is twee keer zoveel als bij een normale wedstrijd in de Bundesliga. Van Ajax-zijde hebben drieduizend fans een toegangskaart, maar honderden supporters zonder kaartje zijn ook afgereisd naar Hamburg.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.