Geen vaccin nodig voor bezoekers van Spelen, sporters regelmatig getest
Japan is van plan om in de zomer op grote schaal bezoekers voor de Olympische Spelen in Tokio toe te laten zonder de verplichting van een vaccinatie of een quarantaine. Voor de sporters geldt een strikt testbeleid: elke vier à vijf dagen ondergaan zij een coronatest.
Delen per e-mail
Dat staat in een interim-rapport waaruit persbureau Reuters woensdag citeert. Sporters die uit andere landen naar Japan afreizen, moeten bovendien bij aankomst een negatieve test kunnen overleggen die niet ouder mag zijn dan drie dagen. In hetzelfde rapport staat dat het ‘niet praktisch’ is bezoekers aan de Spelen te vragen na hun aankomst eerst twee weken in quarantaine te gaan. In de lente volgt er een besluit over het aantal buitenlandse bezoekers dat welkom is tijdens de Spelen.
Zij hoeven enkel een negatieve coronatest te ondergaan, meldt het financiële dagblad Nikkei business daily. De krant gaf geen bron voor het nieuws en zei ook niet hoeveel bezoekers precies toegelaten worden, maar meldde wel dat buitenlandse bezoekers geen restricties zullen ondervinden in het gebruik van het openbaar vervoer. De organisatie van de Spelen heeft bijna 1 miljoen kaartjes verkocht aan sportfans van buiten Japan. In Japan zelf zijn 4,5 miljoen toegangsbewijzen verkocht.
Onder de huidige maatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, moeten reizigers veertien dagen in zelfisolatie als ze Japan binnenkomen. Olympisch bestuurder John Coates had vorige maand gezegd dat de coronamaatregelen niet zullen leiden tot minder atleten. Er worden ongeveer 11.000 atleten verwacht in Tokio waar de Spelen van start gaan op 23 juli volgend jaar. Het evenement in de Japanse hoofdstad werd vanwege de pandemie afgelopen zomer met een jaar uitgesteld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Amerikaans Olympisch Comité: ‘Demonstraties ontzeggen tegen olympische waarden’
Het Amerikaanse Olympisch Comité heeft bij het Internationaal Olympisch Comité aangedrongen op het schrappen van de omstreden regel 50 in het olympisch handvest en bepleit het toestaan van vreedzame politieke protesten door sporters tijdens het grootste sportevenement. -
Olympische atleten wacht strikte testprocedure op corona in Japan
Atleten die komende zomer deelnemen aan de Olympische Spelen zullen om de vier à vijf dagen worden getest op corona. Dat staat in een tussenrapport dat woensdag is gepresenteerd. Sporters die uit andere landen naar Japan afreizen, moeten bovendien bij aankomst een negatieve test kunnen overleggen die niet ouder mag zijn dan drie dagen. -
Deelnemers spelen blijft gelijk: ‘Olympisch dorp moet de veiligste plek van Japan worden”
,,De coronamaatregelen zullen niet leiden tot minder atleten, het aantal deelnemers aan de Olympische Spelen van Tokio blijft gelijk.” Dat heeft Olympisch bestuurder John Coates vandaag gezegd op een persconferentie in Tokio. Het evenement in de Japanse hoofdstad werd vanwege de pandemie de afgelopen zomer met een jaar uitgesteld. -
Qatar zwicht: bikini toch toegestaan bij beachvolleybaltoernooi voor vrouwen
Een bikini dragen? Daar leek geen sprake van bij het eerste beachvolleytoernooi voor vrouwen in Qatar. Maar na een Duitse boycot en felle kritiek uit alle windhoeken draait de organisatie nu alsnog. -
Zuid-Korea: Spelen in Tokio zijn kans voor gesprek met Pyongyang
De Olympische Spelen in Tokio zijn mogelijk een kans om de dialoog tussen Noord-Korea en Zuid-Korea te hervatten, heeft de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in gezegd.
-
PREMIUM
Hendriks: ‘Vaccin niet cruciaal voor doorgaan Olympische Spelen’
Vanuit de Belgische sportwereld klonken hoopgevende geluiden. Er is begin 2021 een vaccin tegen het coronavirus en de gehele internationale olympische equipe zal tijdig worden ingeënt. Een tikkeltje te optimistisch, klinkt het bij NOC*NSF. Maar dat de Spelen van Tokio doorgaan, lijdt geen twijfel. -
Geen tegenkandidaten voor Bach bij verkiezing voorzitter IOC
Huidig voorzitter Thomas Bach is de enige kandidaat bij de voorzittersverkiezing van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat hebben de leden dinsdag te horen gekregen van Ban Ki-moon, de voorzitter van de ethische commissie van het IOC. De verkiezing vindt plaats tijdens het 137ste congres in maart volgend jaar in Athene. -
PREMIUMGeplaatst voor Spelen
Eindelijk tranen van geluk bij waterpolosters: ‘We hebben het geflikt’
Voor het eerst in dertien jaar hebben de waterpolosters zich geplaatst voor de Olympische Spelen. Of ze komende zomer ook daadwerkelijk afreizen naar Tokio is gezien de coronapandemie nog de vraag. ,,Maar we hebben in ieder geval onze eer gered.”