Deelnemers spelen blijft gelijk: ‘Olympisch dorp moet de veiligste plek van Japan worden”
,,De coronamaatregelen zullen niet leiden tot minder atleten, het aantal deelnemers aan de Olympische Spelen van Tokio blijft gelijk.” Dat heeft Olympisch bestuurder John Coates vandaag gezegd op een persconferentie in Tokio. Het evenement in de Japanse hoofdstad werd vanwege de pandemie de afgelopen zomer met een jaar uitgesteld.
Delen per e-mail
"De precieze maatregelen in de strijd tegen het virus zullen de komende maanden duidelijk worden", vervolgde Coates. ,,Maar we zijn er zeker van de Spelen op een zeer veilige manier te kunnen organiseren. We zien het evenement als een soort van licht aan het einde van de tunnel, in deze voor de complete mensheid zeer moeilijke tijden."
Er worden ongeveer 11.000 atleten verwacht in Tokio. ,,Het olympisch dorp moet de veiligste plek van Japan worden", aldus Coates. Hij plaatste wel een belangrijke restrictie. ,,Atleten voor wie de competitie voorbij is mogen niet in het 'dorp' blijven. Ze moeten na één of twee dagen vertrekken. Dat verkleint de kans op besmettingen." Volgens Coates heeft de atletencommissie zich al achter dit plan geschaard.
Coates, voorzitter van de coördinatiecommissie van het Internationaal Olympisch Comité, bracht voor het eerst sinds februari van dit jaar een bezoek aan Tokio.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
'Snelle vaccinatie voor paar duizend A-sporters verdedigbaar'
De kans dat de gemiddelde Nederlandse topsporter in aanmerking komt voor vaccinatie tegen het coronavirus vóór de Olympische Spelen zijn begonnen is vooralsnog niet zo groot. -
Kruisband gescheurd
Nederlandse skiester Jelinkova dag na kwalificatie voor Spelen per brancard afgevoerd
Skiester Adriana Jelinkova komt voorlopig niet in actie. De 25-jarige Nederlandse kwam zondag tijdens een wereldbekerwedstrijd in Kranjska Gora in Slovenië ten val en werd met een brancard afgevoerd. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat ze haar voorste kruisband heeft gescheurd. Wopke de Vegt, technisch directeur van de Nederlandse skibond, heeft dat vernomen van de familie van Jelinkova. -
Olympische atleten wacht strikte testprocedure op corona in Japan
Atleten die komende zomer deelnemen aan de Olympische Spelen zullen om de vier à vijf dagen worden getest op corona. Dat staat in een tussenrapport dat woensdag is gepresenteerd. Sporters die uit andere landen naar Japan afreizen, moeten bovendien bij aankomst een negatieve test kunnen overleggen die niet ouder mag zijn dan drie dagen. -
PREMIUM
Noodtoestand Tokio en gevelde sumoheld: steun voor Spelen brokkelt steeds verder af
In Tokio is tot 7 februari de noodtoestand uitgeroepen. Wat betekent dat voor de Spelen die over zes maanden moeten worden ingehaald? Dat de grootste sumo-kampioen van Japan is getroffen door corona helpt ook al niet tegen de scepsis. -
Directeur Dielessen stelt pensioen bij NOC*NSF uit tot na Spelen
Algemeen directeur Gerard Dielessen zal pas per 1 oktober 2021 bij sportkoepel NOC*NSF met pensioen gegaan. Aanvankelijk zou hij op 20 mei 2021 vertrekken, omdat hij dan de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Op verzoek van het bestuur van NOC*NSF blijft hij echter nog wat langer in dienst.
-
IOC: Alle 206 olympische comités willen dat Tokio doorgaat
Alle olympische comités van de 206 bij het Internationaal Olympisch Comité aangesloten landen kijken unaniem uit naar de Spelen in Tokio komende zomer en zijn vastberaden het evenement te laten doorgaan. -
IOC nu al zeker van vaccin voor álle olympische atleten in Tokio 2021: ‘Ze rollen nu al van de band’
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rekent op het coronavaccin om de Spelen voor alle atleten in Tokio 2021 te laten doorgaan. Al in het eerste kwart van 2021 zouden voldoende vaccins beschikbaar zijn: ,,Ze rollen nu al van de band”, zegt BOIC-hoofdarts Johan Bellemans. -
Rusland: boete voor doping is betaald aan World Athletics
Rusland heeft 6,3 miljoen dollar overgemaakt aan mondiale atletiekbond World Athletics. Het bedrag is inclusief de boete van 5 miljoen dollar die het land vóór 15 augustus moest overmaken voor alle dopingschandalen. De Russische atletiekbond RusAF bracht het nieuws via de staatsmedia naar buiten.