Veurink slaat voorstel Hoogendijk af: ‘Oefenen tegen jongens absoluut geen optie’
Arjan Veurink, bij afwezigheid van Sarina Wiegman de tijdelijke hoofdcoach bij de Nederlandse voetbalsters, ziet niets in het idee van oud-international Anouk Hoogendijk om Oranje af en toe tegen jongensteams te laten oefenen.
Delen per e-mail
,,We doen nu net alsof we helemaal geen weerstand kunnen vinden, dat idee is gebaseerd op de EK-kwalificatie. Maar landen als Engeland, Spanje, Frankrijk en Duitsland zijn uitdagende tegenstanders die ons veel meer weerstand bieden”, aldus Veurink. ,,We hebben lijntjes uitstaan om in de volgende interlandperiode tegen zulk soort landen te spelen. Oefenen tegen jongens zie ik absoluut niet als een optie.”
In de kwalificatie richting het EK 2022 in Engeland had Oranje amper tegenstand. Na negen wedstrijden, die allemaal werden gewonnen, is het doelsaldo 42-3. Niemand twijfelt eraan dat de regerend kampioen van Europa ook dinsdag in de afsluitende wedstrijd tegen Kosovo een hoge uitslag gaat neerzetten.
De oefeninterland van vrijdag in Breda tegen de Verenigde Staten (0-2) leerde de Leeuwinnen echter ook dat het verschil met dé topploeg in het vrouwenvoetbal nog steeds behoorlijk groot is. ,,We wisten best vaak onder hun druk uit te voetballen, maar creëerden niet zoveel kansen. Het ging vaak vlak daarvoor mis”, zegt Veurink over de herhaling van de WK-finale van vorig jaar, die met dezelfde cijfers verloren ging.
,,,Maar ik kan zo tien aanvallen laten zien waarin we kansen hadden kunnen creëren als we net iets zuiniger waren geweest met de bal en betere keuzes hadden gemaakt. Dat was wel een verschil met de WK-finale, toen we helemaal niet aan aanvallen toekwamen. Balbezit zegt niet alles, maar we hadden nu tegen de VS meer dan zestig procent balbezit. Hoe lang gaan power en fysieke kracht het nog winnen van voetbal? Ik ben ervan overtuigd dat als wij ons kunnen doorontwikkelen, we op termijn meer weerstand gaan bieden aan Amerika.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Goal Alert: Ontvang direct een video als er is gescoord!
Niet in het stadion, geen betaalde voetbalzender of gewoon die belangrijke goal terug kijken van je favoriete club(s) uit de Ere- of eerste Divisie? Dankzij Goal Alert bekijk je die goal gratis en direct op je mobiel, waar je ook bent. -
PREMIUM
1946 -2021 ‘Henk de Jonge nam zijn problemen mee naar huis, dat was funest’
De vorige week overleden oud-voetbaltrainer Henk de Jonge (74) sleet bijna de helft van zijn leven in een psychiatrische inrichting. Het nieuws over zijn dood laat de spelers van zijn laatste club NAC niet onberoerd. -
PREMIUM
De Koning met VVV tegen ex-club GA Eagles: ‘Handhaving staat voorop, maar we sparen niemand’
Hij is wars van sterallures. Nuchter, relativerend en met een vaderlijke arm voor speler en wasvrouw. Weinig trainers in de eredivisie staan met de voeten dieper in de klei dan Hans de Koning. Met zijn zestig jaar behoort de geboren Rotterdammer samen met Adrie Koster, Ron Jans en Dick Advocaat tot de nestors van het nationale trainersgilde. -
Kökcü keert terug in de basis bij Feyenoord voor bekerduel met Heracles
Orkun Kökcü keert morgenavond terug in de basiself van Feyenoord. De 20-jarige middenvelder liep in december een voetblessure op, zat zondag tegen Ajax voor het eerst weer bij de wedstrijdselectie en kan in de achtste finale van het bekertoernooi tegen Heracles starten. -
PREMIUM
Samenvatting Waarom een oerlelijke Klassieker de internationale maatstaf haalde
De Klassieker was allerminst een feest om naar te kijken, maar vrijblijvend speeltuinvoetbal bleef nu achterwege. Kleine meevaller: Ajax-Feyenoord was zowaar weer eens tot de laatste seconde spannend.
-
Unnerstall over reserverol bij PSV: 'Niemand heeft er iets aan als ik Mvogo kloteballen ga geven'
Lars Unnerstall moest bij PSV lang op zijn kans wachten. Na een aantal mindere optredens van de inmiddels vertrokken Jeroen Zoet greep toenmalig hoofdtrainer Mark van Bommel in. Hij posteerde de Duitse doelman onder de lat, maar Unnerstall is nu terug bij af. Wrok koestert hij niet. -
PREMIUM
Vanavond tegen PSV Jonk zet Volendam naar zijn hand: ‘Leuk als mijn naam valt bij eredivisieclubs’
FC Volendam weet vanavond de ogen van de voetbalwereld weer even op zich gericht, als het in het toernooi om de TOTO KNVB-beker speelt tegen PSV. Succestrainer Wim Jonk kijkt uit naar de confrontatie met de club waar hij drie seizoenen voetbalde. -
Rentree Kökcü geeft Advocaat meer keuzes op het middenveld
Met de terugkeer van Orkun Kökcü vanavond in de achtste finale van het bekertoernooi tegen Heracles Almelo, krijgt Feyenoord een broodnodig stukje creativiteit terug in de ploeg.