Ploeterend Feyenoord snakt ook in Kosovo naar een afmaker
Een spits. Of, beter, een doelpuntmaker. Zo’n speler heeft Feyenoord snel nodig om dit seizoen een serieuze rol van betekenis te spelen. Als één ding duidelijk werd was dat het wel, donderdagavond in de Kosovaarse hoofdstad Pristina, waar de Rotterdammers niet verder kwamen dan 0-0 tegen het matige FC Drita.
Door Dennis van Bergen
Uitgelaten zetten de fanatiekste fans van FC Drita nog maar eens hun lievelingsdeuntje in, de blote basten gebroederlijk tegen elkaar aangedrukt. Een tegenstander met de statuur van Feyenoord zien ze tenslotte niet elke dag in Kosovo. Vandaar het enthousiasme bij ze, na negentig stroperige minuten, als blijkt dat hun ploeg de Rotterdamse club in bedwang heeft gehouden (0-0).
De constatering dat er voor Feyenoord niet heel veel meer in zat is op dat moment haast van Arne Slot’s gezicht af te lezen. Ja, er is in de tweede helft die gigantische kans geweest voor Guus Til, kort nadat een poging van Tyrell Malacia al op de vuisten van keeper Faton Maloku was uiteengespat. Maar om nu te zeggen dat de Rotterdammers zich enorm tekortdeden met de vlakke remise? Niet bepaald. En dat beseft de coach, direct na zijn officiële debuut op de Feyenoord-bank, als hij de zweetparels van zijn gezicht veegt.
Het gaat wat te ver om te stellen dat Slot zich voorafgaand aan de wedstrijd al had ingedekt voor een teleurstellend resultaat. Veel eerder was het realisme dat de coach tentoonspreidde in Kosovo, gebaseerd op de recente Europese prestaties van Feyenoord. En die van nog zoveel andere Nederlandse clubs. ,,Als zoveel Nederlandse ploegen met enige regelmaat worden uitgeschakeld tegen zogenaamd kleine ploegen”, stelde Slot ,,dan zijn die ploegen misschien minder slecht dan wij denken. Of wij als Nederlandse ploegen minder goed.”
Telepathische woorden blijken het van Slot. Als één aspect namelijk bevestigd wordt in het kleine, maar sfeervolle Stadiumi Fadil Vokrri is het wel dat Feyenoord in elk geval een extra spits nodig heeft om Europese niemendalletjes te overleven. Tegen FC Drita krijgt Naoufal Bannis de voorkeur boven de later voor hem ingevallen Robert Bozeník. Maar hoe hard Bannis ook werkt en hoe technisch begaafd hij vermoedelijk ook is; voor het niveau dat de Rotterdammers nastreven oogt de jongeling nog wel erg licht. Behalve de kans die hij in de openingsfase krijgt na goed voorwerk van Orkun Kökçü overtuigt Bannis niet in Pristina.
In zijn eentje vertelt Bannis in de Kosovaarse hoofdstad daarmee het verhaal van zijn elftal. Het is aanhoudend wachten op het doelpunt dat er nooit gaat komen. Feyenoord heeft weliswaar een overwicht, maar in kansrijke positie komt de ploeg zelden. Ook omdat nieuweling Til zich te weinig kan laten zien, de slordige Kökçü zijn ‘nummer tien-status’ nooit kan waarmaken, en Bryan Linssen vanaf rechts amper in het spel voor komt.
Arnesen
Tamelijk verontrustend, zou je zeggen, na een oefencampagne die zoveel optimisme teweeg bracht bij de ook in Kosovo weer redelijk massaal aanwezige Feyenoord-aanhangers. Het kan niet anders of Slot zal het duel met FC Drita aangrijpen om bij technisch directeur Frank Arnesen nog eens te vissen naar de haalbaarheid van een doelpuntmaker. Zeker nu Nicolai Jørgensen op weg is naar de uitgang en Feyenoord daarmee een jaarsalaris van circa twee miljoen euro bespaart.
Nee, natuurlijk is de 0-0 niet onoverkomelijk om straks alsnog de volgende ronde van de Conference League te bereiken. Maar zo spelen tegen FC Luzern is beslist geen garantie om uiteindelijk het hoofdtoernooi te bereiken.
Bekijk al onze video’s over Feyenoord:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
Cijfers eredivisie | Xavi Simons aan kop in klassement, ook hoge scores voor Antony en Bergwijn
Xavi Simons wordt steeds belangrijker voor PSV en krijgt een 8 voor zijn optreden tegen Go Ahead Eagles, terwijl Ajax-aanvallers Antony en Steven Bergwijn wervelden tegen FC Groningen. Excelsior-spits Reda Kharchouch en Heerenveen-doelman Andries Noppert kregen ook een 8 voor hun sterke optredens in Rotterdam dit weekend. -
Perr Schuurs voor 9 miljoen euro van Ajax naar Torino
Perr Schuurs verlaat Ajax voor Torino. De Italiaanse club, uitkomend in de Serie A, betaalt 9 miljoen euro voor de centrale verdediger. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 11,3 miljoen euro, meldt de club uit Amsterdam. -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper. -
FC Utrecht-coach Fraser is in aanloop naar FC Emmen-uit realistisch: ‘Je snuit houden en nederig zijn’
Na teleurstellende gelijke spelen tegen RKC en Cambuur, beseft FC Utrecht-coach Henk Fraser dat een overwinning op FC Emmen hem rust kan verschaffen.
-
FC Groningen staat droomtransfer Jørgen Strand Larsen in de weg: ‘Ben teleurgesteld in de club’
Jørgen Strand Larsen zou maar wat graag een volgende stap zetten en FC Groningen verruilen voor een club in Italië of Engeland. Er liggen volgens de spits diverse aanbiedingen op tafel, maar zijn huidige werkgever werkt voorlopig niet echt mee. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
Borussia Dortmund reageert op gerucht rond Ronaldo: ‘Het is zeker een aantrekkelijk idee’
Cristiano Ronaldo heeft zijn zinnen gezet op een vertrek van Manchester United naar Borussia Dortmund. Met dat nieuws komt de Duitse krant Bild. De topclub laat in een reactie weten dat er nog geen enkel contact is geweest.