NAC zet FC Volendam met gemak opzij en bereikt halve finale play-offs
NAC heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de halve finale van de play-offs. In de eerste ronde werd FC Volendam verslagen (4-2). Donderdag is de nummer 16 van de eredivisie (FC Emmen of Willem II) de tegenstander.
Maurice Steijn hield vast aan zijn vertrouwde elf en putte vertrouwen uit het eerste uur tegen kampioen Cambuur, toen NAC met 0-2 voor stond en indruk maakte met aanvallend voetbal. Dat offensieve spel was ook tegen FC Volendam te zien.
Het werd een heel andere wedstrijd dan de twee confrontaties uit de reguliere competitie. Tweemaal had Volendam het beste van het spel, al won NAC thuis met 3-0. NAC had duidelijk geleerd van de fouten. De Bredanaars namen vanaf het begin het initiatief en gingen op zoek naar de voorsprong.
Volley De Rooij
Het eerste speldenprikje was een afstandsschot van Thom Haye, maar de grootste kans kwam na 25 minuten uit een corner. Mounir El Allouchi vond de vrijstaande Moïse Adiléhou, maar de verdediger schoot in kansrijke positie naast. Zo’n tien minuten voor rust kwam die verdiende voorsprong er alsnog. Robin Schouten vond met zijn voorzet Kaj de Rooij. De linksbuiten zorgde met een knappe volley voor de 1-0.
Vrijwel meteen begon ook de jacht op de tweede treffer. Maar aan de andere kant ontsnapte NAC aan een tegentreffer toen Nick Olij een puike redding verrichtte op het moment dat Volendam-topscorer Samuele Mulattieri voor hem opdook.
Adiléhou en Fiorini
In de 53ste minuut maakte Adiléhou zijn misser uit de eerste helft meer dan goed. Weer stond hij volledig vrij bij een hoekschop, nu prikte hij met links wel raak: 2-0. De honger was nog niet gestild want al in de 65ste minuut viel de derde treffer. Lewis Fiorini was het eindstation van een snelle omschakeling en tekende voor de 3-0.
De voet kon van het gaspedaal, de halve finale was bereikt. In het slot gunde Steijn Lex Immers en Moreno Rutten hun rentree na een blessure. Zij stonden koud op het veld of Mulattieri deed wat terug namens Volendam, 3-1. De genadeklap werd uitgedeeld door invaller Michaël Maria: 4-1. In de laatste minuut stopte Olij nog een strafschop van Franco Antonucci.
Zondag weet NAC wie donderdag de tegenstander wordt: FC Emmen of Willem II. De ploeg uit Drenthe bezet momenteel de 16de plek en speelt tegen het al gedegradeerde VVV-Venlo, de Tricolores hebben één puntje meer en treffen Fortuna Sittard. Volg hier eerste ronde van de play-offs in de strijd om promotie naar de eredivisie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Jessica Torny moet Feyenoord Vrouwen van dood spoor helpen: ‘Positieve groep waar nog veel rek in zit’
Jessica Torny (42) zit zondag thuis tegen Fortuna Sittard voor het eerst in de eredivisie als hoofdcoach van Feyenoord Vrouwen op de bank. Als het aan haar ligt, gaan de Rotterdammers in de tweede seizoenshelft leuker en aantrekkelijker spelen. Typisch Torny, die bekendstaat om haar duidelijkheid. Die is er ook in de uitleg waarom ze het assistentschap bij de Oranje Leeuwinnen voor de baan in Rotterdam-Zuid inwisselde. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Column Vivianne Miedema | Dat FC Utrecht met een vrouwenploeg komt, klinkt leuk maar is geen goed idee
Columnist Vivianne Miedema vindt het geen goed idee dat de eredivisie voor vrouwen wordt uitgebreid tot twaalf ploegen. ,,Je ziet nu al uitslagen van 8-0 of 9-0. Dat wordt alleen maar erger als er meer clubs zijn.” -
Roda JC heeft nieuwe trainer binnen: Edwin de Graaf tekent voor half jaar
Edwin de Graaf is de nieuwe trainer van Roda JC. De club uit Kerkrade was op zoek naar een opvolger van Jurgen Streppel, die de club eind vorig jaar verliet om als technisch directeur bij Helmond Sport te gaan werken.
-
Blessures en opstellingen: bekijk hier het laatste nieuws van jouw favoriete club
Een midweekse speelronde in de eredivisie! Check hieronder de blessures en de verwachte opstellingen van de ploegen die in actie komen op deze woensdag in speelronde 18. -
-
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
PSV strikt ervaren Earnest Stewart (53) als technisch directeur
Earnest Stewart gaat per 1 maart bij PSV aan het werk als directeur voetbalzaken. De 53-jarige Amerikaan ondertekent bij de Eindhovense voetbalclub een contract tot de zomer van 2027. Stewart, die in Nederland voetbalde voor VVV-Venlo, Willem II en NAC Breda, is momenteel nog in dienst als directeur voetbalzaken van de Amerikaanse voetbalbond.