Luuk de Jong keert terug naar PSV: ‘De club is iets moois aan het neerzetten’
Luuk de Jong keert definitief terug naar PSV, zo hebben de speler en zijn vorige club Sevilla vanmiddag bevestigd. Hij sluit na het weekeinde aan bij de selectie van trainer Ruud van Nistelrooij.
De Jong kwam eerder van 2014 tot 2019 uit voor PSV en in die periode won hij met de club drie keer de landstitel. PSV neemt de spits nu weer over van Sevilla, dat drie jaar terug 15 miljoen euro voor De Jong betaalde.
“Er waren stevige onderhandelingen met Sevilla nodig en vrijdagavond ontstond er gelukkig een doorbraak”, zegt John de Jong, directeur voetbalzaken van PSV. “Ook vorig seizoen hebben we een poging gewaagd om Luuk terug naar PSV te halen. Ik ben blij dat het nu wel gelukt is. Luuk brengt ons ervaring, leiderschap en doelpunten en kan maandag al mee naar Duitsland om zich met de selectie voor te bereiden.”
De Jong, die afgelopen seizoen door Sevilla aan FC Barcelona werd verhuurd, zegt blij te zijn met zijn terugkeer. ,,In alle jaren dat ik hier speelde, zijn we voor de titel gegaan. Het lijkt me logisch dat ik dat weer wil doen. De club is iets moois aan het neerzetten.”
De Jong doelt daarmee op de terugkeer van Marcel Brands bij de club, dit keer als algemeen directeur, en de komst van hoofdtrainer Van Nistelrooij. Zij spraken eerder ook al de doelstelling uit komend seizoen voor de landstitel te gaan.
Olievlek
Sevilla FC ging vrijdagavond de fout in door alvast een afscheidsbericht te plaatsen op de eigen website. Dat werd later vliegensvlug verwijderd, maar een aantal gebruikers van sociale media verspreidde het en toen ging het als een olievlek rond.
PSV versterkte zich eerder deze transferperiode al met keepers Walter Benítez (OGC Nice) en Boy Waterman (OFI Kreta), verdediger Ki-Jana Hoever (Wolverhampton Wanderers) en middenvelder Xavi Simons (Paris Saint-Germain).
Bekerwinnaar PSV speelt op zaterdag 30 juli tegen landskampioen Ajax in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Op zondag 7 augustus opent PSV het nieuwe seizoen in de eredivisie met de thuiswedstrijd tegen FC Emmen. Daarna wachten duels met Go Ahead Eagles, FC Volendam en Excelsior.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMaan de slag
In het holst van de nacht loopt verslaggever Danique mee met beveiliger Eddy: ‘Hoe hou je dit vol?’
Het personeelstekort in Nederland loopt de spuigaten uit. De ene na de andere vacature verschijnt online. Verslaggever Danique de Breet loopt deze zomer mee, daar waar de nood het hoogst is. Vandaag in aflevering 5: beveiligers. -
CAMPERS & CARAVANS
Hier moet je op letten als je kiest voor een camper of caravan
Camper, caravan, vouwwagen, tent: de keuze is reuze als je wilt kamperen. Maar hoe bepaal je welke manier van kamperen het beste bij jou past? En waar moet je allemaal op letten bij het aanschaffen van een camper of caravan? -
Vraag het ons
Deze groenten kunnen je darmen in de war brengen
Ons panel van deskundigen beantwoordt al je persoonlijke vragen. Over lijf en leden, hart en ziel. Ook een vraag? Mail naar zo@dpgmedia.nl. Deze keer beantwoordt onze expert voedingsdeskundige Karine Hoenderdos de vraag: kunnen groenten je darmen irriteren? -
Bas Dost zet traditie voort en scoort wéér bij zijn debuut: ‘Prachtig, ik neem geen genoegen met tien goals’
Bas Dost was met twee goals direct goud waard voor FC Utrecht. De spits viel in en hielp zijn ploeg van een 2-0 achterstand aan een 2-2 gelijkspel tegen RKC Waalwijk. Als het aan Dost zelf ligt, is het nog maar het begin. -
KNVB gaat duel PSV verplaatsen als AS Monaco wordt verslagen
De KNVB houdt rekening met PSV als de club uit Eindhoven zich weet te plaatsen voor de play-offs in de voorronde van de Champions League. In dat geval hoeft de winnaar van de Johan Cruijff Schaal op zaterdag 20 augustus niet tegen FC Volendam in de Eredivisie te spelen. Dat thuisduel wordt dan verplaatst naar woensdag 31 augustus, zo meldt PSV.
-
PREMIUM
Ook in de trainer Van Nistelrooij zie je het ‘Roofdier Ruud’: ‘Naïviteit heeft in mijn leven geen plek’
De eerste do-or-die-wedstrijd in zijn trainerscarrière liet veel zien van de coach Ruud van Nistelrooij. Hij weet ook wel dat PSV beter moet spelen dan tegen Monaco. Maar als domineren niet lukt, ga je op zoek naar andere manieren om toch te kunnen winnen. ,,Een wedstrijd is nooit klaar’’, is zijn motto. En: ,,Naïviteit heeft in mijn leven geen plek.’’ -
Voetbalpodcast | ‘Ik gaf geen stuiver meer voor de kansen van PSV’
PSV overleefde het treffen met AS Monaco in Eindhoven en mag nog dromen van de groepsfase van de Champions League. Over het bijzondere duel praat Etienne Verhoeff vandaag in de AD Voetbalpodcast met Rik Elfrink. -
KNVB komt PSV tegemoet: wedstrijd met FC Volendam verplaatst
De thuiswedstrijd van PSV tegen FC Volendam is verplaatst, nadat de Eindhovense club de play-offs van de Champions League heeft bereikt. Het eredivisieduel tegen de gepromoveerde club is verschoven van 20 naar 31 augustus, zo laat PSV weten. Het duel begint om 18.45 uur.