Henk Veerman lost met transfer naar FC Utrecht belofte aan familie van overleden vriend in
FC Utrecht presenteert snel een nieuwe spits. De 30-jarige Henk Veerman kiest voor een verrassende overstap van SC Heerenveen naar de Domstad. Een contract voor tweeënhalf jaar is in de maak. Op dit moment wordt Veerman medisch gekeurd.
Het betekent opnieuw een mutatie bij Heerenveen, dat trainer Johnny Jansen ontsloeg, Joey Veerman aan PSV verkocht en nu ook de andere Veerman van de hand doet. Zelf huurden de Friezen al Sydney van Hooijdonk van Bologna voor de spitspositie. Utrecht koopt het contract af, dat nog tot medio 2023 liep. FC Utrecht betaalt minder dan vier ton voor de Volendammer.
Veerman staat al vele jaren op de radar van Utrecht, dat al eens zeer concreet werd voor de 2,01 meter lange spits. Toen kwamen de partijen er op financiële gronden niet uit: één ton was het verschil tussen vraag en aanbod. Utrecht informeerde ook in zijn eerste periode bij Heerenveen en in zijn tijd in Duitsland naar de status van Veerman.
Nu lukt het Utrecht wél om de Volendammer binnen te hengelen. Hij moet in de Domstad de concurrentiestrijd aangaan met onder anderen Tasos Douvikas. Utrecht verkocht deze transferperiode reservespits Adrián Dalmau aan Sparta. Voor Veerman komt een droom uit om voor Utrecht te spelen. Een goede vriend van hem, Jan Schilder, pleegde in het verleden zelfmoord en was groot fan van de club. Aan de familie van Schilder deed Veerman de belofte dat hij ooit profvoetballer zou worden en voor FC Utrecht zou spelen.
In het verleden kwam Veerman, behalve voor Heerenveen, uit voor FC Volendam en het Duitse Sankt Pauli.
Bekijk hieronder onze voetbalvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Officieel: Sydney van Hooijdonk keert bij SC Heerenveen terug in Nederland
Sydney van Hooijdonk is terug in Nederland. De 21-jarige spits van Bologna gaat de rest van het seizoen spelen voor SC Heerenveen, waar gisteren coach Johnny Jansen nog werd ontslagen. -
Heerenveen-icoon Riemer van der Velde vreest voor degradatie: ‘Moeten blij zijn als we niet in de problemen komen’
Wie de opvolger van de ontslagen Johnny Jansen ook wordt, de nieuwe trainer komt bij SC Heerenveen allesbehalve in een gespreid bedje terecht. Clubicoon Riemer van der Velde vreest het ergste. ,,We moeten blij zijn als we dit seizoen op de ranglijst niet in de problemen komen.’’ -
Met video
Ajax wint ruim van Curaçao dankzij de grote Rasmussen-show en kanonskogel Ihattaren
Landskampioen Ajax heeft het seizoen in stijl afgesloten op Curaçao. Team Curaçao werd afgelopen nacht met 5-1 verslagen. Grote man aan de kant van de Amsterdammers was de negentienjarige Christian Rasmussen. -
FC Utrecht kan finale play-offs om Europees voetbal ruiken na overtuigende zege op Vitesse
De Europese play-offskaarten zijn voorlopig in het voordeel van FC Utrecht geschud, door in de halve finale al vrij ruim afstand te nemen van Vitesse (3-1). Daags na de blamage bij Willem II ziet de wereld er in de Domstad plots heel anders uit.
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
PSV na slecht nieuws Eintracht Frankfurt afhankelijk van Ligue 1, Ajax moet Champions League-finale afwachten
Doordat niet Rangers FC maar Eintracht Frankfurt de Europa League won, lijkt PSV niet te kunnen rekenen op een geplaatste status tijdens de loting van de voorronde Champions League. PSV is nu afhankelijk van de ontknoping in de Ligue 1, terwijl Ajax de CL-finale moet afwachten.