FC Twente duwt FC Groningen dieper in crisis
Het seizoen van FC Groningen begint stilaan desastreuze vormen aan te nemen. De ploeg van Danny Buijs is hekkensluiter in de eredivisie en werd vanavond uit het KNVB-bekertoernooi gekegeld door FC Twente. De ploeg uit de Keuken Kampioen Divisie won in de Euroborg met 2-0.
Gezien het spelbeeld en de kansenverhouding viel de uitslag nog klein uit.
FC Groningen was in aanvallend opzicht machteloos en bleek verdedigend zeer kwetsbaar. Het goed georganiseerde FC Twente kwam op slag van rust op voorsprong. Tim Handwerker verspeelde op eigen helft de bal waarna de bezoekers razendsnel toesloegen. Via Nacho Monsalve en Matthew Smith belandde de bal bij Javier Espinosa die koelbloedig raak schoot (0-1).
Na de rust kwam de aan alle kanten rammelende thuisploeg eerst nog een paar keer goed weg. Aitor Cantalapiedra en Espinosa zagen hun doelpoging op de paal belanden. In de 68ste minuut kopte Peet Bijen alsnog raak (0-2).
Doelman Sergio Padt stond erbij en keek ernaar. Hij bracht de nacht van zondag op maandag door in een politiecel, omdat hij zich in een trein agressief had gedragen op weg naar huis na het verloren duel met AZ (1-3). Padt moest zijn aanvoerdersband naar aanleiding van het incident, dat het Openbaar Ministerie nog nader onderzoekt, inleveren maar mocht zijn basisplaats behouden.
FC Groningen incasseerde de zesde nederlaag in de zevende wedstrijd. Alleen op bezoek bij De Graafschap werd, op 25 augustus, gewonnen (0-1). Daarna ging het alleen nog maar slechter met de ploeg van de debuterende hoofdcoach Danny Buijs. De oud-speler van onder meer FC Groningen en Feyenoord tracht met alle mogelijke middelen zijn dolende formatie op het juiste spoor te zetten, maar dat lukt vooralsnog niet. Zondag komt FC Utrecht in Groningen op bezoek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Panenka: ‘Brian Brobbey komt eindelijk een beetje los’
Etienne Verhoeff en Sjoerd Mossou bespreken in de nieuwste Panenka het afgelopen bomvolle voetbalweekend. Onder andere de kunstgrasindex, de mogelijke degradatie van Heracles, de wederopstanding van Heerenveen, Héctor Bellerín en hunebedden in Drenthe komen voorbij. Daarnaast verklaart Aad de Mos waarom Vincent Janssen bij de Oranjeselectie zit. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
FC Utrecht oogt lamgeslagen, maar seizoen kan in twee weken geslaagd zijn
FC Utrecht ontvangt morgen (21.00 uur) Vitesse in de halve finales van de play-offs. Het vertrouwen is broos na de blamage bij degradant Willem II (3-0) op de slotdag van de eredivisie. Interim-trainer Rick Kruys kondigt wijzigingen aan in zijn basisopstelling én heeft – op de langer geblesseerden na – iedereen beschikbaar. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg?
-
Feyenoord legt FC Twente-back Joshua Brenet contract voor, PSV op vinkentouw
Joshua Brenet (28) heeft na een sterk halfjaar bij FC Twente de Nederlandse topclubs voor het uitkiezen. Net als zijn huidige club heeft Feyenoord de vleugelverdediger een meerjarige aanbieding gedaan, terwijl de voorbije weken ook PSV en meerdere buitenlandse clubs interesse toonden. -
PREMIUM
PSV hangt een gigantisch prijskaartje aan de in Engeland zeer gewilde Ibrahim Sangaré
PSV wil komende zomer gigantische bedragen incasseren als het eventueel tot transfers van de kroonjuwelen uit de huidige selectie komt. De club denkt bij zowel Cody Gakpo als Ibrahim Sangaré minstens aan bedragen rond de 40 miljoen euro. Bij Sangaré is dit zelfs contractueel vastgelegd. -
PREMIUM
Dit was het seizoen 2021-2022: de hattrick is bijna dood, de biergooier is springlevend
Het reguliere eredivisieseizoen is voorbij. De kampioen, de topscorer en de rechtstreekse degradanten zijn bekend, maar welke feiten en trends kleurden óók de competitie? Over een laagterecord aan hattricks, FC Utrecht als ‘plaag’ voor het rechterrijtje en Engelsen die uit onze competitie vertrekken, terwijl Grieken juist in opmars zijn.