Deze eredivisierecords hangen tussen wal en schip
Door de coronacrisis is de eredivisie voorlopig tot stilstand gekomen en weet niemand of die dit seizoen nog wordt hervat. Daarmee verdwijnen mogelijk ook de nodige (persoonlijke) records als sneeuw voor de zon. We zetten er enkele van Ajax, AZ, Feyenoord en PSV op een rij.
Delen per e-mail
Ajax
• Voor het vóór de coronacrisis weinig soepel draaiende koploper Ajax lag er een diepterecord in het verschiet. Zo verloor Ajax de laatste thuiswedstrijd in eigen huis met 2-0 van AZ. Komt er nog een vervolg aan de eredivisie dan kan de club zomaar een record uit 1913 evenaren. Toen verloor het in de Westelijke Eerste Klasse voor het laatst twee keer in eigen huis zonder te scoren.
• Klaas Jan Huntelaar had dit seizoen een eredivisierecord kunnen breken. Hij scoorde al 8 keer als invaller. Alleen Erik Meijer (PSV) en Georgios Samaras (Heerenveen) haalden dat aantal ook ooit.
• Dusan Tadic had de Ajacied kunnen worden met de meeste assists in 1 seizoen in 10 jaar tijd. Dan zou er nog vier keer moeten verzorgen. Hij staat nu op 14, Luis Suárez en Christian Eriksen hadden er ooit 17 achter hun naam.
AZ
• Kampioenskandidaat AZ verpulverde al het ene na het andere record dit seizoen, maar kan bij een abrupte beëindiging van het seizoen verschillende records in rook op zien gaan. Zo kan Marco Bizot na Sergio Romero de tweede doelman van de club worden met minimaal 18 clean sheets achter de naam. Hij staat nu op 17 en zou ook nog kans hebben om het eredivisierecord van Heinz Stuy (Ajax) en Piet Schrijvers (FC Twente) te breken. FC Twente en PSV hebben het clubrecord van 23 clean sheets in handen. Ook dat record zou voor AZ in het verschiet liggen.
• Aanvoerder Teun Koopmeiners benutte dit seizoen al 9 strafschoppen. Hij kan het record van Ray Clarke (12 benutte strafschoppen voor Ajax) eventueel verbreken.
Feyenoord
• Dick Advocaat was met Feyenoord bezig aan een historische goede reeks. Voor hem en de club liggen nog verschillende records in het verschiet. Zo kan de club voor het eerst sinds 2016 minimaal 15 eredivisieduels op rij ongeslagen blijven. Advocaat heeft bovendien zijn grote voorbeeld Ernst Happel al enige tijd in het vizier. Alleen Ben Peeters en Ernst Happel bleven langer ongeslagen dan ‘ De Kleine Generaal’. Peeters (19 ongeslagen duels tegenover de 14 van Advocaat) was dit seizoen nog te pakken geweest. Om Happel nog te achterhalen (31) is contractverlenging bij Feyenoord nodig.
• Steven Berghuis was dit seizoen op weg zijn meest productieve eredivisieseizoen te evenaren. Hij heeft nu 15 keer gescoord. In 2017/2018 vond hij nog 18 keer het net. Op Feyenoords eeuwige ranglijst heeft hij nu Lex Schoenmaker in het vizier. Nog drie treffers en Berghuis evenaart het aantal van Schoenmakers (68 doelpunten in alle competities).
PSV
• Met een beetje (heel veel) doeltreffendheid had PSV de totale eredivisiedoelpuntenteller nog op het fraaie aantal van 5000 kunnen brengen. Dan had het wel nog 34 doelpunten moeten maken.
• Denzel Dumfries is in de running om de meest scorende eredivisie-verdediger van de eeuw te worden. Hij staat nu op zes treffers. Jan Vertonghen scoorde voor Ajax in 2011/2012 acht keer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waterreus: ‘Super Januari bewijst dat we toe zijn aan een Beneliga’
Het is Super Januari, een maand vol topduels in de eredivisie. Elke aflevering vertelt een clubicoon over verwachtingen, teleurstelling of euforie bij Feyenoord, Ajax, PSV of AZ. Vandaag: Ronald Waterreus over PSV. -
Voetbalpodcast
Podcast | 'De keuze van Arne Slot voor Feyenoord, het slaat toch nergens op?’
AZ won zondag met 2-3 bij Feyenoord en hoopt nog aan te haken in de titelrace, terwijl Dick Advocaat al aangaf dat zijn ploeg zich moet gaan richten op kwalificatie voor Europees voetbal en de beker. In de nieuwe Voetbalpodcast blikken Feyenoord-watcher Mikos Gouka, Ajax-volger Johan Inan en PSV-watcher Maarten Wijffels terug op het afgelopen weekend. De presentatie is in handen van Etienne Verhoeff. -
Samenvatting
PSV maakt dankzij fraaie goal Zahavi en sterke Mvogo geen fout tegen RKC
PSV imponeerde vanavond zeker niet, maar won wel van RKC. Het werd uiteindelijk 2-0. Met name voor rust kwam de ploeg van Roger Schmidt goed weg, ook door puik keeperswerk van Yvon Mvogo. -
PREMIUM
Na Super Januari komt meteen Super Februari
Super Januari is nog volop bezig. Maar voor PSV en Ajax dient Super Februari zich al aan. Op het menu onder meer: de onderlinge competitietopper in Eindhoven, het vervolg van de Europa League, PSV - Vitesse én Ajax - PSV als kwartfinale in de bekerstrijd. -
PREMIUM
Feyenoord na verlies tegen AZ: wat te doen met Jørgensen en drie andere knellende kwesties
De thuisnederlaag tegen AZ was voor Feyenoord een realitycheck. De ploeg werd op waarde geklopt door een tegenstander met meer kwaliteit. Vier kwesties die nu, in opnieuw een cruciale week, bij Feyenoord spelen.
-
Poll + video's
Boussaid, Bazoer of Hunte: wie maakte het doelpunt van de week?
In de 18de speelronde van de eredivisie vielen er weer veel mooie doelpunten, maar slechts één doelpunt kan verkozen worden tot Doelpunt van de Week. Stem op die van Riechedly Bazoer (Vitesse), Torino Hunte (VVV) of Othman Boussaid (FC Utrecht). -
Samenvatting
AZ wint zevende topper op rij en Boadu schittert opnieuw
AZ heeft vandaag voor de zevende keer op rij een topper tegen Ajax, Feyenoord of PSV gewonnen. Dankzij twee goals van Myron Boadu in de tweede helft werd in De Kuip met 2-3 gewonnen, waardoor AZ nu vierde staat. De zeven zeges op een rij. -
Samenvatting
AZ neemt vierde plaats over van Feyenoord dankzij twee goals Boadu in boeiende topper
AZ heeft de vierde plek in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. Door twee goals van Myron Boadu in de tweede helft werd de topper in De Kuip met 2-3 gewonnen.