Bas van Noortwijk, oud-teammanager Feyenoord: ‘Onderschat gebrek aan wedstrijdritme niet voor een keeper’
In deze rubriek tellen we af naar de Conference League-finale van woensdag, waarin Feyenoord het in Albanië opneemt tegen AS Roma. Vandaag: Bas van Noortwijk (67), die vorig seizoen na veertien dienstjaren stopte als teammanager bij de Rotterdamse club.
Het zal best even apart zijn voor Bas van Noortwijk, morgenavond rond de klok van negen uur. Veertien seizoenen aan een stuk reisde hij als teammanager heel Europa door met Feyenoord. Van Donesk tot aan Deventer; de Schiedammer was er altijd bij. Maar juist nu de Rotterdamse club na al die jaren weer zicht heeft op een Europese hoofdprijs, zit de oud-doelman thuis voor de buis. ,,Ook lekker”, zegt de man, die precies een jaar geleden met pensioen ging. ,,Vanaf tv zie je het tenminste goed.”
Tal van Feyenoord-prominenten zitten morgenavond op de tribune in Tirana. Van Noortwijk op zijn beurt kreeg geen uitnodiging voor de finale tegen AS Roma. ‘Jammer en vreemd’, vindt hij. Alleen: zich er te druk om maken doet hij maar niet. Daarvoor zit de liefde voor het roodwit te diep bij hem. ,,Je kijkt die wedstrijd als supporter natuurlijk”, vertelt Van Noortwijk, die geen thuiswedstrijd van Feyenoord overslaat. ,,Ik hoop echt van harte dat ‘we’ straks met die bokaal in onze handen staan.”
Praat met Van Noortwijk en hij vertelt moeiteloos uren over Feyenoord. Over die magische 14e mei van 2017 bijvoorbeeld, de dag dat Rotterdam opnieuw bevrijd leek en hij tijdens de kampioenshuldiging op de Coolsingel wijselijk in het stadhuis achterbleef. ,,Scheelde weer drie plekken op het bordes.” Over spits Graziano Pellè, die hij als teammanager zeker honderdmaal tevergeefs het fenomeen trajectcontrole probeerde uit te leggen. En over de in 2020 overleden materiaalman Carlo de Leeuw, aan wie hij nog zo vaak denkt.
Met Justin erbij maken we een goede kans om de Conference League te winnen
Toch is de aandacht van de oud-doelman morgen vooral gevestigd op Justin Bijlow, die die na maanden van blessureleed weer lijkt te gaan keepen tegen AS Roma. ,,Geweldig voor Feyenoord en geweldig voor Justin zelf dat hij er weer bij is”, zegt Van Noortwijk. ,,Maar ik denk dat we niet moeten onderschatten wat voor impact het heeft, na maanden zonder wedstrijd opeens weer tussen die palen staan. Ik hoor de laatste dagen van die opmerkingen dat wedstrijdritme helemaal niet belangrijk is voor een keeper. Nou, geloof mij, dat is regelrechte onzin. Zaken als ‘timing’ moet je jezelf echt weer aanleren. Hopelijk gaat Justin daar goed mee om in Albanië.”
Een goede Bijlow, weet hij, kan immers het verschil maken tegen AS Roma. ,,En ik ga er vanuit dát hij het verschil maakt”, stelt Van Noortwijk. ,,Justin heeft al vaak genoeg bewezen dat hij een topkeeper is. Met hem erbij maken we een goede kans om de Conference League te winnen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
PREMIUM
Column Hugo Borst | ‘Arend Martijn’ heeft iedereen die houdt van Feyenoord vertrouwen gegeven
Ajax-fans stuiten volgens columnist Hugo Borst op iets wat ze zelf niet kennen in en rond de Arena: zelfspot. ‘Dat hebben ze geleerd van de Dick Voormekaar Podcast.’ -
AZ ziet in Jens Odgaard nieuwe versterking, ook FC Groningen geïnteresseerd
Jens Odgaard is de beoogde nieuwe offensieve aanwinst voor AZ. De Deen die het afgelopen seizoen voor RKC speelde kan zowel op rechts als centraal in de aanval uit de voeten. -
PREMIUM
Transfer naar Olympique Lyon beloning voor topseizoen van ‘pitbull’ Tyrell Malacia
Tyrell Malacia was al persoonlijk rond met Olympique Lyon en de Franse club is nu op details na akkoord met Feyenoord. De Rotterdammers houden 15 miljoen over aan de deal, maar dat is volgens ingewijden inclusief alle bonussen. -
PREMIUM
Van Pristina tot Tirana: de zegetocht van Feyenoord kriskras door Europa in achttien delen
Verslaggever Mikos Gouka beschrijft de Conference League-zegetocht van Feyenoord kriskras door Europa in achttien delen.
-
Gedegradeerd Heracles Almelo stelt John Lammers aan als nieuwe hoofdtrainer
Heracles Almelo heeft in John Lammers een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 58-jarige Brabander krijgt de opdracht om Heracles terug naar de Eredivisie te leiden. In eerste instantie zou de Spanjaard Carlos Vicens als opvolger van Frank Wormuth aan de slag gaan in Almelo, maar na de onverwachte degradatie van Heracles naar de Keuken Kampioen Divisie werd dat afgeblazen. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort.