Bas Nijhuis die meetraint bij PSV? Als plan in Engeland werkt, zou het zomaar kunnen
Stel je voor: Danny Makkelie op het trainingsveld bij Ajax en Dennis Higler in de rondo bij Feyenoord. Als het aan de coaches van de Premier League ligt, trainen Engelse arbiters vanaf volgend seizoen mee bij clubs. In Nederland worden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten gehouden en kan het zomaar zijn dat Bas Nijhuis straks meetraint bij PSV.
Vanochtend berichtte de Engelse krant Daily Mail dat scheidsrechters mogelijk vanaf volgend seizoen gaan meetrainen bij clubs in de Premier League. Zo zouden scheidsrechters bepaalde vooroordelen bij zichzelf kunnen wegnemen. Ralf Rangnick, de geplaagde trainer van Manchester United, kwam met dit idee op een trainersbijeenkomst.
Hoewel het plan nog in de steigers staat en er vele vragen zijn (gaat een arbiter dan bij elke club langs om mee te trainen en wat doet dit met de objectiviteit?) krijgt Rangnick in het trainersgilde veel bijval.
De lijnen staan natuurlijk altijd open. Dat contact moedigen we al jarenlang aan
De Nederlandse scheidsrechtersbaas Dick van Egmond volgt de initiatieven met interesse. Hij benadrukt dat er ook nu al het nodige gebeurt om de band tussen clubs en scheidsrechters warm te houden: ,,Elk jaar komen scheidsrechters van de KNVB bij de clubs de richtlijnen uitleggen. Er wordt bij de KNVB al jaren gewerkt om het contact tussen clubs en scheidsrechters te verbeteren.”
Vanaf komend seizoen kunnen de Premier League-trainers ook tot een halfuur na de wedstrijd napraten met de arbitrage, zo is de bedoeling. In Nederland gebeurt dat al. Van Egmond: ,,Er is geen officiële regel voor, maar de lijnen staan natuurlijk altijd open. De meeste trainers maken daar ook gebruik van. Dat contact moedigen we al jarenlang aan.”
Een laatste regel die het Engelse trainersgilde wil implementeren: scheidsrechters die specifiek worden omgeschoold tot VAR en zich uitsluitend daartoe beperken. In Engeland is de situatie nu hetzelfde als in Nederland: je bent afwisselend scheidsrechter of VAR.
Van Egmond plaatst een kanttekening. ,,De VAR is FIFA-beleid. Maar als de FIFA de Premier League toestaat om specifieke VAR-arbiters op te leiden en in te zetten, zullen we dat met veel interesse volgen.”
,,Het is goed dat er voortdurend wordt gekeken naar optimalisering van de processen”, aldus Van Egmond, maar de coördinator scheidsrechterszaken bij de KNVB waagt zich nog niet aan een voorspelling of we dergelijke ideeën ook in Nederland op korte termijn terug gaan zien.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hoe gevaarlijk is het om je batterijen niet op tijd weg te gooien?
Het komt steeds vaker voor: een brand die ontstaat door een batterij. Gooi je een boormachine of een ander elektrisch apparaat weg bij het restafval, dan kan die zomaar vlam vatten. -
Teleurgestelde Heracles-supporters halen verhaal bij clubleiding, Wormuth boos om uitblijven penalty
De woede was groot bij Heracles Almelo na de laatste speelronde in de Eredivisie. De ploeg van trainer Frank Wormuth verloor op het eigen kunstgras met 3-1 van Sparta Rotterdam en moet daardoor als nummer 16 van de ranglijst de play-offs om promotie/degradatie in. Boze supporters verzamelden zich na afloop voor de hoofdingang van het stadion, waar ze in gesprek gingen met directeur Rob Toussaint en voorzitter Hans Bredewoud. -
Rafael van der Vaart in actie tegen homofobe spreekkoren
KRO-NCRV lanceert maandag een onlinecampagne tegen homofobe spreekkoren in voetbalstadions. Onder de hashtag #spreekjeuit laten verschillende oud-internationals en trainers zich in video’s op YouTube, TikTok, Instagram en Facebook horen over homofobie in de voetballerij. -
PREMIUM
Degradatiestrijd naar kookpunt: ‘Slotdag wordt een masterclass voor coaches’
Met slechts één puntje meer was Heracles nog in de race geweest voor Europees voetbal. In plaats daarvan dreigt nu de eerste divisie. Willem II, Sparta, Fortuna Sittard? Degradatie is mogelijk, net als rechtstreekse handhaving. Over een zinderende laatste speelronde in de eredivisiekelder. ,,Het wordt waanzinnig interessant.’’ -
met Video
Ajax geeft Ten Hag geen overwinning als afscheidscadeau tegen Vitesse
Ajax heeft de bij de club vertrekkende trainer Erik ten Hag geen overwinning als afscheidscadeau mee kunnen geven in zijn laatste wedstrijd voor de club. Tegen Vitesse konden de spelers van Ajax zich niet meer een hele wedstrijd opladen voor het duel zonder enig belang (2-2).
-
PREMIUM
Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan leven lang gevolgen hebben voor je kind
Laag geboortegewicht, hersen- of gezichtsafwijkingen, concentratieproblemen. Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan een leven lang gevolgen hebben voor je kind. En dat moet nóg bekender worden, vindt het Trimbos-instituut. Daarbij is ook een rol weggelegd voor de man. -
PREMIUM
Hoe weet je of jij hoogbegaafd bent? Een expert legt uit wat de kenmerken zijn
Twee à drie procent van de bevolking is hoogbegaafd. Zij hebben een sterk ontwikkeld brein met een IQ van 130 of meer. Maar volgens specialisten ligt het werkelijke percentage nog veel hoger. Alleen: hoe weet je of je hoogbegaafd bent? Wij vroegen expert Tessa Kieboom om raad. -
PREMIUM
Riechedly Bazoer zit vol ambitie: spelmaker wil na drie jaar Vitesse via topclub weer in beeld raken bij Oranje
Riechedly Bazoer zit in een luxepositie. De spelbepaler van Vitesse wordt door tal van clubs gevolgd. Hij wil deze zomer ‘een goede keuze’ maken voor het vervolg van zijn carrière. De zesvoudig international zit vol ambitie.