Ajax
AJA
![]() |
2
|
EINDE
|
1
|
Lille OSC
LIL
![]() |
||||||
|
|
Ajax wint zonder groots te spelen van Lille en bekert verder
Europa LeagueAjax heeft ook de terugwedstrijd met 2-1 gewonnen van Lille. Overtuigend was het optreden van de Amsterdammers niet en in de slotfase werd het zelfs nog even spannend, maar uiteindelijk maakte David Neres de verlossende winnende treffer.
Delen per e-mail
Lille presteert dit seizoen nog beter in uitwedstrijden dan in eigen stadion, zo liet het ook in Amsterdam weer zien. De huidige koploper van Frankrijk verraste dit seizoen AC Milan al in San Siro (0-3) en heeft slechts een uitduel in de competitie verloren. De ploeg van trainer Christophe Galtier maakte het Ajax ook een stuk lastiger dan vorige week in het noorden van Frankrijk.
Lisandro Martínez voorkwam al in de derde minuut een snelle openingstreffer van Lille. De Argentijn blokte een schot van Xeka. Daley Blind, spelend op de positie van de geblesseerde linksback Nicolás Tagliafico, had het lastig met de snelle Jonathan Ikoné. Ook de behendige Timoty Weah bezorgde de defensie van de thuisploeg veel problemen.
Uitgerekend voormalig Ajacied Sven Botman mocht zich na een kwartier de openingstreffer van Ajax aanrekenen. De verdediger gleed net voordat Dusan Tadic een vrije trap wilde nemen uit toen hij Edson Álvarez wilde volgen. De defensie van Lille was vervolgens zo ontregeld dat Davy Klaassen helemaal vrij kwam te staan en de bal in een hoek kon koppen.
Ajax startte met de tieners Devyne Rensch, Jurriën Timber en Ryan Gravenberch. Zij leren van een Europese confrontatie als die tegen Lille een stuk meer dan in veel duels in de eredivisie, aldus Ajax. Voor hen is het leerzaam dat Ajax het internationale avontuur nog met minimaal twee duels heeft verlengd. Rechtsback Rensch, vorig jaar 18 jaar geworden, speelde met zoveel flair dat hij Ajax bijna op 2-0 bracht, na een flitsende combinatie met Klaassen.
Lille was ook na rust dreigend, maar vooral met afstandsschoten. Ajax werd pas weer echt gevaarlijk nadat Brian Brobbey voor Antony in het veld was gekomen. De spits die Ajax gaat verlaten bracht Tadic en Klaassen in stelling. Tadic probeerde het met een lobje en doelman Mike Maignan voorkwam met een reflex de 2-0 van Klaassen.
Lille kwam in de 78ste minuut dan toch op gelijke hoogte. Yusuf Yazici benutte een strafschop, nadat de videoscheidsrechter had gezien dat Martínez de ingevallen Jonathan David wel heel erg hard duwde. Neres, op aangeven van de sterk ingevallen Brobbey, maakte in de 88ste minuut alsnog het winnende doelpunt en zo is Ajax nog altijd op drie fronten actief. Morgenmiddag weten de Amsterdammers wie ze in de achtste finales treffen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bijlow en Vloet blinken uit, Trésor met wanprestatie symbool voor dolend Willem II
Er werd dit weekeinde geen enkele 8 gegeven aan de spelers. Feyenoord-keeper Justin Bijlow kreeg met een 7,5 het hoogste cijfer. Net als Heracles-topscorer Rai Vloet, die uiteraard weer het net vond. Net iets hoger dan bijvoorbeeld Steven Berghuis van Feyenoord, Jordan Teze van PSV en Jesper Karlsson van AZ -
PREMIUM
Waarom het een zegen is dat er in de eredivisie twee directe degradanten zijn
Hoe het ook afloopt onderin de eredivisie, we kunnen nu al concluderen dat het goed is dat het aantal rechtstreekse degradanten tegenwoordig is uitgebreid van één naar twee. De strijd om de landstitel? Die is dit jaar ronduit saai. Maar de strijd om lijfsbehoud zindert elk weekeinde. -
PREMIUM
Dominique Janssen: ‘Het positieve is er nu echt niet ineens vanaf bij ons’
De Oranjevrouwen die (kansloos) verliezen, dat gebeurt maar zelden. Daarom was de oefennederlaag van vrijdag tegen Spanje onwennig. ,,Hier schrikken we niet van”, aldus Dominique Janssen, die vanavond tegen Australië ‘gewoon’ weer een dominant Oranje verwacht. -
Bekerfinalist Vitesse langer door met trainer Thomas Letsch
Thomas Letsch blijft langer hoofdtrainer van Vitesse. De Arnhemse eredivisieclub heeft het contract van de coach opengebroken en met één jaar verlengd. De Duitser ligt nu tot juli 2023 vast in de hoofdstad van Gelderland. -
Leeuwarden vol met camera’s vanwege aanstaand volksfeest Cambuur
De gemeente Leeuwarden gaat extra camera’s ophangen in de stad. Dit heeft alles te maken met de wedstrijd van Cambuur tegen Helmond Sport vrijdagavond. Als de Leeuwarders winnen, dwingen ze officieus promotie af naar de eredivisie. Er is angst dat veel fans de straat op gaan om alvast een voorschot te nemen op een promotiefeest en zich daarbij niet aan de coronamaatregelen houden. Extra camera’s moeten dit voorkomen.
-
Scheidsrechter WK-finale 2010 en eerste vrouwelijke arbiter in Bundesliga stappen in huwelijksbootje
The perfect match. Ex-topscheidsrechter Howard Webb (49) en Bibiana Steinhaus (42) zijn in het huwelijksbootje gestapt. Steinhaus was in 2017 de eerste vrouwelijke arbiter in de Bundesliga, terwijl Webb de WK-finale in 2010 tussen Nederland en Spanje floot. -
Aissati: ‘Als ik Overmars was, zou ik Ihattaren meteen naar Ajax halen’
Ismaïl Aissati volgt de ontwikkeling van stadgenoot Mohamed Ihattaren (19) met veel interesse. Het Utrechtse talent krijgt bij PSV nauwelijks speelminuten en een vertrek uit Eindhoven is niet uitgesloten. ,,Ik vind Mo een geweldige speler. Ik ken hem niet persoonlijk, maar snap wat er in zijn hoofd omgaat", zegt Aissati, die in het verleden zelf enkele seizoenen bij PSV speelde. -
PREMIUM
Relatie tussen FC Den Bosch en talent eindigt met een knal: ‘Zo gaan we niet met elkaar om’
Zes jaar lang joeg Dhoraso Moreo Klas bij FC Den Bosch zijn droom na om profvoetballer te worden. De definitieve stap gaat de 20-jarige Amsterdammer echter buiten stadion De Vliert zetten. Dinsdag eindigde de relatie tussen speler en club met een keiharde knal.