D66 wil dat veiligheid bij beruchte rotondes in Goes eindelijk eens wordt aangepakt
Wat D66 betreft moet er snel iets gebeuren om de veiligheid op de rotondes aan weerszijden van de spoortunnel in Goes te verbeteren. Over die rotondes wordt al jaren geklaagd.
Het is ruim vier jaar geleden dat de spooronderdoorgang in Goes en de drie omliggende rotondes werden opengesteld. Al even zo lang klagen inwoners over de veiligheid op die verkeerspleinen. Het probleem is dat automobilisten die de rotondes op- of afrijden worden geconfronteerd met fietsers die van meerdere kanten komen. ,,Het is linke soep’’, zegt raadslid Martin Wissekerke van D66, die met een serie vragen aan B en W wil achterhalen wat de stand van zaken is als het gaat om het verbeteren van de veiligheid. ,,Er lijkt een soort traagheid in te zitten’’, zegt hij. ,,Wij zouden graag wat meer tempo zien.’’
Fietstunnels
Op de rotondes hebben de afgelopen jaren veel aanrijdingen plaatsgevonden tussen auto's en fietsers. Daarbij zijn mensen gewond geraakt. Wissekerke denkt dat de veiligheid zou verbeteren als de fietspaden gewoon om heel de rotonde heen gaan lopen. ,,Zoals dat eigenlijk bij vrijwel alle rotondes het geval is.’’ In dat geval zouden ze volgens de D66-voorman een stuk overzichtelijker worden. Fietstunnels kunnen in zijn ogen ook een oplossing zijn, al snapt hij dat daar veel geld mee gemoeid is.
D66 wil onder meer weten wat er op korte en lange termijn kan worden gedaan om de veiligheid te verbeteren. In het verleden zijn overigens al wat kleine maatregelen genomen, zoals het plaatsen van borden. Toch vinden nog veel aanrijdingen plaats. Zo vonden op de rotonde Poelplein onlangs twee ongelukken kort na elkaar plaats.