Zelfs Sting kon Gent Jazz niet redden van faillissement: schuldenput zou ruim 500.000 euro bedragen
GentGent Jazz flirtte al langer met bankroet, maar nu is de doodsteek effectief gegeven. De vzw achter Gent Jazz heeft het faillissement aangevraagd, en dat is ook uitgesproken door de ondernemingsrechtbank. Dat bevestigt cultuurschepen Sami Souguir (Open Vld), die alvast zal ijveren voor een evenwaardig jazzfestival. Hopelijk wordt dat er dan een met een transparante boekhouding.
De Vlaamse Regering heeft in juni de subsidies voor Gent Jazz en Jazz Middelheim niet verlengd. Wat dat betekende voor de toekomst van het festival, was toen nog onduidelijk. Organisator Bertrand Flamang zei toen nog: “We hebben al veel moeilijke tijden gehad, ik heb nog goede hoop.” Vandaag is hij niet bereikbaar. Hij bleek intussen ook geen voorzitter meer te zijn van de vzw achter Gent Jazz.
Put te diep
“Ik ben dinsdag op de hoogte gesteld door de nieuwe raad van bestuur van Gent Jazz dat de vzw het faillissement heeft aangevraagd", zegt cultuurschepen Sami Souguir. “Dat is intussen ook uitgesproken door de ondernemingsrechtbank, en er is een curator aangesteld. De financiële put bleek te diep. Hoe het nu verder moet, valt af te wachten. De diensten zorgen er nu voor dat de jaarlijkse subsidie niet wordt uitgekeerd. Gent Jazz ontving - net als Film Fest Gent - 260.000 euro per jaar. Dat geld was voorzien tot en met 2025, maar blijft voorlopig bij ons.”
Souguir betreurt het faillissement. “Gent Jazz was een icoon, alle grote namen zijn naar Gent afgezakt voor dit festival. Het heeft van Gent echt een jazzstad gemaakt. In 2024 komt de internationale conferentie in het kader van jazz zelfs naar hier. Ik hoop dus echt dat er een opvolger komt, dat iemand zich geroepen voelt om een gelijkaardig festival met dezelfde kwaliteiten uit te bouwen. Als stad willen wij dat zeker ondersteunen.”
Dat gelijkaardige initiatief zal dan wel een meer transparante boekhouding moeten hebben. Van Gent Jazz was algemeen geweten dat het op dat vlak niet altijd even goed liep. Er is sprake van een schuldenput van meer dan 500.000 euro, en er liep nog een lening voor een gelijkaardig bedrag ook. “Ter verdediging van Gent Jazz: de coronajaren hebben er zwaar ingehakt”, zegt Souguir. “En het tot tweemaal toe afgelasten van het concert van Sting ook. Tickets moesten worden terugbetaald, of er moesten vouchers in de plaats worden gegeven.” Dit jaar was dan wel een meer dan geslaagde en zelfs een recordeditie, de inkomsten konden de put blijkbaar niet vullen.
Betrand Flamang heeft zich intussen al een tijdje op een nieuw project gestort, hij is nu medezaakvoerder van het restaurant SGOL onder de Stadshal.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent
Buffalo’s nemen zondag afscheid van ‘West-Vlaamse’ superfan Gaspart
Gaspart Haencaert, voormalig voorzitter van de West-Vlaamse supportersclub voor AA Gent is woensdag overleden. De club organiseert zondag een herdenkingsmoment. -
PREMIUMGENT
Groot Zillion-feest maar ook veel kritiek voor ‘ProjeXXX’: “Een half uur in de file om dan mijn veel te dure pint niet te kunnen betalen” ”
Op vrijdagavond feestten 20.000 nostalgici en tranceliefhebbers in Flanders Expo tijdens het Zillion-fenomeen ‘ProjeXXX’. Een festijn, maar er komt ook stevige kritiek want de files waren lang en dan haperde het betalingssysteem. “Voor mij hoort Zillion op de Waagnatie”, klinkt het op sociale media, de organisatie noemt de kritiek terecht. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Gent
KIJK. Kapperszaak in centrum Gent doelwit van bomaanslag: “Dader maakte nog snel foto van brandende doos, en zette het op een lopen”
In de Wondelgemstraat in Gent is in de nacht van zondag op maandag een bom ontploft, vlak voor het pand waarin een kapperszaak huist. Op camerabeelden is te zien hoe een man een vreemde doos in brand steekt. Enkele seconden later volgen een grote knal en een vuurzee. Het parket is een onderzoek gestart. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan.
-
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
-
-
Gent
Gentse singles-avond voor mensen die niet perse op zoek zijn naar een lief
Single en op niet perse zoek naar een lief, maar wel naar reis- of feestgenoten? Dan is de info-avond in Stadsbrouwerij Artevelde een must. -
Zwijnaarde
Zoekactie bij losgeslagen bootje levert niks op
De brandweer van Gent en de Scheepvaartpolitie kregen zaterdagochtend omstreeks 9 uur melding van een losgeslagen bootje op de Ringvaart in Zwijnaarde. Er werden ook duikers ingezet.