Wijkinspecteurs drinken koffie met oudere bewoners: “Bijna alles verloopt via het internet, maar veel Gentenaars kennen daar niets van”
GentDe Gentse Wijkpolitie startte onlangs het project ‘Koffie met je buurtinspecteur’. Bedoeling is om Gentenaars en politie op een laagdrempelige manier met elkaar in contact te laten komen. Wij gingen een kijkje nemen in het Lokaal Dienstencentrum De Waterspiegel waar het wijkcommissariaat Wondelgem met haar bewoners een gesprek aanging over zaken die de buurt beroeren.
Onder het commissariaat Wondelgem vallen onder andere de volkse wijken Meulestede en Muide. In het dienstencentrum de Waterspiegel hebben een twintigtal bewoners zich verzameld om er met de politie over hun buurt te spreken. “Het is de eerste keer dat we dit hier organiseren, dus we zijn op zich wel blij met de opkomst’, vertelt commissaris Eva Houpels. “Het is zeker de bedoeling dat er in de toekomst nog meer mensen op afkomen. We rekenen daarvoor een beetje op mond-op-mondreclame.”
Ook wijkcommissaris Luc De Rynck is blij met het initiatief. “Er wordt vanuit Stad Gent heel hard ingezet op jonge mensen en dat is uiteraard prima, maar we mogen onze oudere bewoners ook niet vergeten. Via deze weg proberen we dichter bij hen te staan. De dag van vandaag gebeuren veel zaken via het internet. Zelfs een afspraak maken met de politie gebeurt via onze website, maar veel Gentenaars kunnen dat gewoon niet. Daarom is het belangrijk om hen op een andere manier info te geven over het reilen en zeilen in de buurt”, aldus de commissaris.
Inbraken
Luc zit samen met een tiental mensen uit de buurt in een kring en drinkt een koffietje. Wanneer iemand hem vertelt dat er de laatste tijd precies weer veel wordt ingebroken, knikt hij instemmend. “In deze donkere maanden zien we altijd dat er een heropflakkering is, maar ze zullen nooit ‘s nachts aan uw bed staan, hoor”, stelt hij de mensen onmiddellijk gerust.
(Lees verder onder de foto.)
“We stellen vast dat de meeste inbraken rond 18.00 uur gebeuren. Het gaat dan meestal om dieven die snel van huis tot huis gaan om te kijken of er ergens een achterdeur openstaat. Ze gaan nooit een halfuur bezig om een deur te forceren want dat risico willen ze niet lopen. Als jullie dat willen dan komt iemand van de politie eens langs om te kijken hoe je woning inbraakveiliger kan worden”, informeert hij de bewoners die aan zijn lippen hangen.
Andere pijnpunten die hen op de lever liggen zijn e-steps op het voetpad, te snel rijdende auto’s en sluikstorters. “Ik heb bijzonder veel respect voor die mensen die met hun grijpers en witte zakken de straten komen opkuisen”, vertelt een dame die van haar koffie nipt. De buurtbewoners zijn trouwens doorgaans best tevreden over hun wijk, al is er toch ook wat heimwee naar vroeger. “Vroeger was er toch meer sociale controle en zaten de mensen voor hun deur. Zo maakte je al snel eens een praatje, nu krijg je vaak zelfs nog geen goeiendag als je op straat iemand kruist”, besluit een nostalgische dame.
Kalender van de volgende koffiemomenten=
23-01-2023 | 13u - 16u
LDC Speltincx | Meersemdries 4 | 9050 Gent
Commissariaat Gentbrugge
06-02-2023 | 14u - 17u
LDC Wibier | Antwerpsesteenweg 768 | 9040 Gent
Commissariaat Sint-Amandsberg
08-02-2023 | 14u - 17u
LDC De Horizon | Ferdinand Lousbergskaai 12 | 9000 Gent
Commissariaat Gent Centrum
27-03-2023 | 14u - 17u
LDC De Vlaschaard | Jubileumlaan 219 | 9000 Gent
Commissariaat Gent-West
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGent
Na de plannen, het debat: fietsenstalling in Vleeshuis laat Gent niet onberoerd. “Leggen we binnenkort de Reep weer dicht?”
Een fietsenstalling in het Groot Vleeshuis, hoort dat wel? Het is dé discussie bij uitstek deze week in Gent. Van nachtburgemeester Edmond Cocquyt tot Vlaams erfgoedminister Matthias Diependaele: iedereen heeft wel een mening over de herbestemming van de vijftiende-eeuwse markthal. Intussen pleit de Gentse Fietsersbond voor een “radicalere omslag”. “Waar wachten we nog op?” -
Gent
“Nieuwkomers doen wel degelijk inspanningen om Nederlands te leren.” 118 mensen kregen sanctie voor niet volgen inburgeringstraject
“Het overgrote deel van de nieuwkomers in Gent zet zich wel degelijk in voor z’n inburgeringstraject.” Dat zegt schepen Astrid De Bruycker (Vooruit) op basis van cijfers. “Wie verplicht kan worden om Nederlands te leren en dat niet doet, kan overigens vandaag al gestraft worden.” -
Gent
Gent ondertekent als eerste stad het regenboogmanifest: “Iedereen moet zichzelf kunnen zijn, ook senioren”
Gent heeft als eerste Belgische stad het manifest van de Rainbow Ambassadors, een vzw die opkomt voor een regenboogvriendelijk ouderenbeleid, ondertekend. In het manifest staat onder andere dat woonzorgcentra en lokale dienstencentra een vertrouwenspersoon moeten hebben voor LGBTQ-senioren. -
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen? -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
-
-
Gent
Nieuwe, atypische buurtwinkel geopend in Gent: “Van eieren tot eenhoorns”
Het plein van Malem was vroeger bezaaid met kleine winkeltjes, maar daar is vandaag niets meer van over. Heel jammer volgens Koen Vromman die daarom een nieuw winkeltje opstartte met hulp van de kinderen uit de buurt: shoppingcenter Malem. Je kan er terecht voor basisproducten zoals eieren en pasta, maar ook voor tweedehands en zelfgemaakte spullen. -
Gent
Schoorsteenbrand in Afsnee: Beukenlaan afgesloten voor alle verkeer
In de Beukenlaan in Gent is woensdagvoormiddag brand ontstaan in de schoorsteen van een woning. Oorzaak bleek een defecte mazoutketel. Tijdens de bluswerken werd de rijbaan afgesloten voor het verkeer.