Gunter Stoops, archeoloog bij de Stad Gent, aanschouwt de restanten van de omwalling van het Spaans Kasteel.
Volledig scherm
PREMIUM
Gunter Stoops, archeoloog bij de Stad Gent, aanschouwt de restanten van de omwalling van het Spaans Kasteel. © Wannes Nimmegeers

Rioleringswerken in Machariuswijk leggen restanten van Spaans Kasteel bloot: “Dit was een straf voor de rebellie van de Gentenaars”

GentHet Spaanskasteelplein, de Kazemattenstraat of de Spanjaardstraat. Veel straten in de Machariuswijk herinneren nog aan het Spaans Kasteel dat er tot diep in de negentiende eeuw stond. Van het militaire bolwerk is vandaag nog amper iets te zien, maar nu kwamen bij rioleringswerken enkele omwallingen tevoorschijn. “Een uitzonderlijke blik op de geschiedenis van de wijk”, zegt archeoloog Gunter Stoops.