Oost-Vlaams geld voor 20 Gentse solidaire projecten in ontwikkelingslanden
OOST-VLAANDERENDe Provincie Oost-Vlaanderen wil het draagvlak voor mondiale solidariteit verbreden en bijdragen aan de duurzame ontwikkelingsdoelstellingen. Daarom krijgen 70 Oost-Vlaamse organisaties die een project hebben in een land in ontwikkeling subsidies, waaronder tien projecten uit Gent.
“Met de steun van de Provincie Oost-Vlaanderen kunnen heel wat organisaties mondiale projecten realiseren”, zegt gedeputeerde Leentje Grillaert (CD&V). “Zij werken hiervoor nauw samen met hun partner in het Zuiden. In Oost-Vlaanderen zetten ze actief in op bewustmaking en de verbreding van het draagvlak voor mondiale solidariteit. Door hun engagement maken ze internationale samenwerking tastbaar voor alle Oost-Vlamingen en dragen ze bij aan een meer rechtvaardige wereld.”
Twintig Gentse projecten, zoals CATAPA, Hope For Addicts en Embracing Life krijgen tussen de 5.000 en 7.000 euro om bijvoorbeeld te sensibiliseren rond biolandbouw of een werking voor verslaafde moeders en hun kinderen te ondersteunen. In totaal heeft de provincie 381 804 euro veil voor de 70 projecten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Wildkakker’ doet behoefte in ondergrondse parking van Gentse rechtbank, maar ruimt wel alles op met wc-papier
Gent -
IN BEELD: Vraag om open zwemwater klinkt luider dan ooit: wel 1.000 deelnemers aan ‘Dobberdag’ in het Houtdok
Stralende zon, warm, ideaal weer voor een frisse duik. Maar in Gent kan je daar - in de buitenlucht - nergens anders voor terecht dan in de Blaarmeersen. Al jaren wordt geijverd om van het Houtdok een zwemdok te maken, maar dat lijkt er maar niet van te komen. Dobberdag is een ludiek protest.Gent -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
PREMIUM
Gent krijgt opnieuw een referendum, over publieke gronden en sociaal wonen. “Dit zal een miljoen euro kosten, en dat één jaar voor de verkiezingen”
Op 8 oktober zal de stad Gent een referendum organiseren. Burgerbeweging Te Duur heeft meer dan 27.000 geldige handtekeningen ingezameld, zo blijkt, en dat is voldoende om de stad te verplichten een referendum te organiseren. Ook de condities - wanneer een referendum geldig is en of en wanneer het al dan niet als bindend wordt beschouwd, bepaalt de gemeenteraad. “Totaal zinloos", vindt alvast gemeenteraadsvoorzitter Christophe Peeters (Open Vld).Gent -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel?
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
-
-
PREMIUM
NET OPEN. Et Alors, pannenkoeken en aperobar ‘met een hoek af’ en een zonnig terras
Een eeuwig bloeiende blauwe regen aan de gevel, een terras waar van ‘s morgens tot ‘s avonds zon is, een topteam en een kaart die je nergens anders zal vinden. Et Alors in de Jan Breydelstraat belooft niks dan goeds. Kaat Heirbrant opent haar stukje Parijs in Gent.Gent -
76 nieuwe Flikken leggen eed af bij Gentse politie: “Ons DNA spreekt velen aan”
Onder de Gentse Stadshal legden 76 nieuwe medewerkers van de Gentse politie dinsdagochtend hun eed af. Het ging om 63 operationelen en 13 leden van de administratieve en logistieke ondersteuningsdiensten. “Wij zijn een voorbeeldkorps voor heel wat steden en gemeenten”, klonk het bij een fiere burgemeester Mathias De Clercq.Gent