Ook hondje dood teruggevonden bij accidentele brand waarbij bewoonster (69) het leven liet
WondelgemNa de zware brand woensdagnamiddag in de Winkelstraat in Wondelgem waar de 69-jarige bewoonster het leven liet, is nu ook het hondje van haar dochter gisterenavond laat dood teruggevonden door de brandweer. De dochter van de vrouw kon door omstaanders uit de brandende woning worden gered. Volgens de branddeskundige van het parket is de brand accidenteel.
In de Winkelstraat in Wondelgem ontstond woensdagnamiddag een hevige brand in een rijhuis. Daarbij is de 69-jarige bewoonster om het leven gekomen. De weduwe woonde er in bij dochter Els, maar zij kon door passanten met een ladder via het raam gered worden. Ook een parkiet en enkele katten werden door de brandweer gered. Een hondje, van haar andere dochter Sandra, werd woensdagavond dood achter een zetel teruggevonden. “Na haar moeder Bernadette, verliest Sandra nu ook haar hondje. Dat was er op bezoek”, zegt vriendin Sylvia Van Den Berg. Het slachtoffer was sinds een jaar weduwe nadat haar man stierf aan een hartaderbreuk. “Els had het ouderlijke huis gekocht en haar ouders woonden bij haar in. Haar papa Yvan overleed pas vorig jaar”, zegt Sylvia. Er is ook nog een derde dochter. “Ik heb hen nog niet gehoord. Ze zijn in shock en willen nu vooral met rust gelaten worden om deze klap te verwerken.”
Accidentele brand
“De brand ontstond achteraan de woning in een achterkamer en was accidenteel. Er zijn geen aanwijzingen van kwaad opzet of betrokkenheid van derden”, meldt Frank Van De Sype, perscoördinator van het parket. De vlammen breidden zich razendsnel uit en de brandweer was snel ter plaatse. Maar bij het binnengaan van de woning stond de halve keuken al in lichterlaaie. De dochter van de vrouw werd via het raam met een ladder gered door werknemers van een bedrijf die net passeerden in de straat. “Eén kat is eveneens in de brand gebleven. Andere dieren werden naar een dierenarts overgebracht”, weet Sylvia nog. Het huis is onbewoonbaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent. -
Gent
Wim Claeys organiseert talentenjacht ‘Gentse Crochet’ tijdens Gentse Feesten: “Helft van onze prijzen zijn veggie”
Gezocht: creatieve Gentenaars (en anderen mogen ook). Elke dag van de Gentse Feesten organiseert de Gentse liedjeszanger en cabaretier Wim Claeys een zoektocht naar Gents talent, op het podium van Trefpunt op het Walter De Buckplein. “Het moet vooral een plezante, grappige show worden.” -
PREMIUMGent
Buschauffeurs eisen overleg met De Lijn na twee incidenten met jongeren in enkele dagen tijd: “We willen nultolerantie, nu meteen”
De buschauffeurs zijn de agressie op de risicolijnen naar de Blaarmeersen en het provinciaal domein Puyenbroeck beu. Vakbond ACV eist dat het agressiecomité van De Lijn maandag wordt samengeroepen om het probleem aan te pakken. Afgelopen week moest de politie tweemaal tussenbeide komen omdat chauffeurs zich bedreigd of geïntimideerd voelden door groepen jongeren. Met de Gentse Feesten in aantocht vrezen de chauffeurs nog meer incidenten. “We willen weten wie die jongeren zijn en wanneer en waar ze opduiken.” -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Gent
Katrien uit Gentbrugge zoekt haar gestolen caravan: “Deze zomer wilde ik ermee naar Zweden trekken”
De bolvormige caravan van Katrien Baeten (59) stond een aantal maanden geparkeerd op de P&R in Gentbrugge, maar bleek zaterdag spoorloos verdwenen te zijn. Eigenares Katrien Baetens (59) is er het hart van in. “Dat caravannetje was mijn vrijheid, mijn bed op wielen.”
-
Gent
Restaurant Naturell in stilte gesloten, gebouw overgekocht door bekend figuur in Gent
Het belevingsrestaurant Naturell in de Jan Breydelstraat, van topchef Lieven Lootens, werd een paar maanden geleden in alle stilte gesloten. Intussen heeft het gebouw een nieuwe eigenaar. Ahmed El-Saidy, de man van onder meer ’t Kanon en Het Moment, overweegt meerdere concepten als nieuwe invulling. -
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan. -
GENT
Waarom staat er plots zo veel file aan de Rooigemlaan? “Werken aan de Nieuwewandeling hebben impact”
Het is je waarschijnlijk al opgevallen: zelfs overdag sta je de laatste dagen aan te schuiven op de Rooigemlaan. Door het afsluiten van de Nieuwewandeling moet het verkeer om en daar valt helaas weinig aan te doen, klinkt het bij Agentschap Wegen en Verkeer.