Na faillissement Gent Jazz: hoe moet het verder met Mardi Gras op de Gentse Feesten? “Wordt bekeken”
GentHet faillissement van Gent Jazz en Jazz Middelheim zindert na in Gent. Overal wordt verontwaardigd gereageerd op de financiële escapades van de bezieler van het festival, waar ‘iedereen van wist maar niemand iets van zei’. Ondertussen dringt zich de vraag op: wat met Mardi Gras en het restaurant onder de Stadshal, ook van Bertrand Flamang?
“Mardi Gras wordt niet georganiseerd door de vzw Jazz & Muziek, maar door de vzw Probas", zegt feestenschepen Bram Van Braeckevelt (Groen). “Officieel heeft het ene niks met het andere te maken. Toch zullen we uiteraard moeten kijken hoe en wat. Zij willen graag verder doen, lieten ze al weten. Maar we moeten bekijken of dat effectief kan.” Het restaurant SGOL onder de Stadshal zit overigens in hetzelfde schuitje. Ook dat is een concessie-overeenkomst tussen de stad en een vennootschap van Flamang, in dit geval de BV SGOL. Die is opgericht in oktober 2021, samen met Hannes De Wit, dezelfde man waarmee ook Mardi Gras wordt georganiseerd.
Juridisch gezien kan de stad de vzw Probas en de BV SGOL niks maken. Het is een andere vzw en een BV die losstaan van de vzw Jazz en Muziek. Maar aan al die organisatties is de naam van Bertrand Flamang uiteraard onlosmakelijk verbonden. Probas was origineel van Lucien De Vos, in Gent gekend als ZAF van de Overpoort Bowl, maar die stapte al in februari 2017 uit de vzw Probas, zo leert het Staatsblad. Bertrand Flamang werd daar een maand eerder voorzitter. Diezelfde Flamang zelf stapte dan weer uit de vzw Jazz en Muziek op 9 maart dit jaar, alweer volgens het Staatsblad. Officieel is er dus geen link tussen beide vzw’s, al weet iedereen uiteraard dat dat wel zo is. Vraag is: hoe moet het nu verder?
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
Gent
Omwonenden FNO-site mogen geen groenten en eieren meer uit eigen tuin eten nu verhoogde PFAS-waarden gemeten zijn
Op de oude FNO-site, naast de brandweerkazerne in de Roggestraat 70, zijn verhoogde PFAS-waarden vastgesteld. Binnen een straal van 100 meter wordt aangeraden om geen groenten of dierlijke producten uit eigen tuin te eten. Tot op 500 meter wordt geadviseerd om geen grondwater te gebruiken. -
PREMIUMGent
Verpleegsters Aparna (30) en Arunima (32) ruilden India voor Gent: “Het dialect is vaak wel nog moeilijk”
Geen woonzorgcentrum in Vlaanderen of het is wel op zoek naar goede verpleegkundigen. En dat beseffen Aparna Mathew (30) en Arunima Kurumuttah Lasidhasan (32) al te goed. De twee verpleegsters verhuisden van India naar Gent. Deze week lopen ze stage in het Jan Palfijn-ziekenhuis. “Het is hier anders werken dan bij ons.” -
PREMIUMGent
Lichtte Bulgaar (37) tientallen landgenoten in Gent op voor 500.000 euro? “Hij maakte misbruik van hun gebrekkig Nederlands”
Hij zou hen helpen om een lening te verkrijgen, maar achter de rug van tientallen Bulgaarse slachtoffers pleegde de 37-jarige S.S. fraude met hun persoonlijke gegevens. Hij startte op hun naam stiekem ondernemingen om aan de hand van valse facturen BTW teruggaven te innen. In totaal zou hij zo’n 500.000 euro verdiend hebben. Tot een tafelkleedje hem de das om deed... -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUMGent
Drugshond van Gentse politie brengt einde aan buitensporige pokeravonden vol eten, drank en coke: “Hij verdiende meer dan 200.000 euro”
Vier jaar lang ging een Gentse dealer (34) rustig zijn gangetje, vanuit zijn penthouse aan het Baudelopark. Hij verkocht xtc, maar vooral coke. Die verstopte hij in zakjes van papieren zakdoeken, die hij in zijn BMW rondbracht in heel Gent. Ook organiseerde hij wilde pokeravonden. Voor een dikke smak geld kon je een hele avond genieten van heerlijk eten, drank naar keuze en... drugs à volonté. -
-
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
GENT
Een expeditie waar àlle kinderen meegaan: Ouders lanceren zelf spel voor leerlingen met en zonder handicap
“Niet alle pinguïns zijn dezelfde, deze kan bijvoorbeeld niet zo goed praten, zien jullie het”? Begeleidster Anke Boey legt ‘Expeditie Inclusief’ uit aan de 6- en 7-jarige leerlingen van het eerste leerjaar in VBS De Krekel. Ze ontwikkelde het spel zelf, toen haar zoontje met een visuele beperking tijdens de coronaperiode nog veel minder opties had dan kinderen zonder zijn probleem.