Moet Stad Gent de Studio Skoop kopen? Debat gepland over de relatie tussen Gentse cinema en de stad
GentDe Sphinx Cinema kon gered worden door een miljonairskoppel, maar de Studio Skoop staat nog altijd te koop. Welke rol heeft het Gentse stadsbestuur in het voortbestaan van cinema en filmcultuur? Dat is de vraag van een debat dat donderdag gevoerd zal worden in de Sphinx Cinema.
Aanleiding voor het debat is de vertoning van een Servische documentaire over verschillende staatsbioscopen in Belgrado die verkocht dreigden te worden aan private ondernemers, waardoor ze hun invulling als cinema zouden verliezen. Die dreiging was er ook even voor Sphinx Cinema, voordat het gered werd door een miljonairskoppel, en is er nog steeds voor de Studio Skoop. De ploeg van Film Fest Gent heeft al lang plannen voor een Huis van de Cinema, maar ook daar is nog veel onduidelijkheid over. “Het zou fijn zijn om het eens over de Gentse situatie te hebben”, klinkt het bij de organisatoren van het debat. “De documentaire dient daarbij als vertrekpunt.”
Het debat zal dus het huidige Gentse cinemalandschap belichten, maar ook de verhoudingen tussen de Gentse cinema’s, tegenover andere Gentse cultuurhuizen en tegenover de Stad, en over de toekomst van de Gentse cinema. “Uiteraard is dat nog koffiedik kijken, maar het is toch belangrijk om het op tafel te leggen. De sprekers bestaan uit professor Biltereyst die al veel onderzoek heeft gedaan naar filmcultuur, een vertegenwoordiger van Sphinx Cinema, van Ciné Rio en van het Gents Kunstenoverleg. Het is niet de bedoeling dat ze een politiek getinte discussie gaan voeren, maar eerder een filosofisch en ideologisch gesprek over wat cinema in een stad als Gent betekent en welke samenwerkingen mogelijk zijn in de toekomst.”
De avond start om 20 uur. De documentaire duurt anderhalf uur en het debat een uur. Een standaardticket voor de filmvertoning en het debat samen kost 10 euro. Met reductietarief is dat 8 euro. Tickets bestellen kan via de website van Sphinx Cinema.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Lokeren/Gent
Pieter Walcarius nieuwe huiskunstenaar Lokerse Feesten
Pieter Walcarius mocht dit jaar voor de eerste keer de kunstwerken voorzien voor het artiestendorp van de Lokerse Feesten. De Gentenaar maakt analoge collages van tijdschriftknipsels. -
Gent
Nog geen anderhalf jaar na oprichting, is AMPLR al toe aan eerste overname: “Nederland staat op de agenda”
IT-consultancy-bedrijf AMPLR uit de Gentse Blekerijstraat is nog geen anderhalf jaar bezig en heeft nu al haar eerste overname beklonken. Maarten Van Hoecke en Joachim Van Hove voegen immers WIFI.gent toe aan hun totaaloplossing voor stabiele connectiviteit. Ze richten hun blik nu al richting volgende stap, want de zaken gaan goed. -
GENT
Gentse scholen krijgen 1,5 miljoen euro renovatiebudget
Het komend schooljaar kunnen een zevental scholen in het Gentse rekenen op een budget uit de Vlaamse onderwijspot. Daarmee kunnen ze broodnodige renovaties uitvoeren. Opvallend, de school die met het grootste stuk van de subsidie gaat lopen, moet zijn dossier opnieuw indienen. -
Gent
Tram ontruimd na aanrijding maar geen gewonden
Op de Koning Albertlaan in Gent, ter hoogte van het kruispunt met de Handbalstraat, kwamen een tram en een wagen met elkaar in aanrijding. De passagiers van de tram werden ontruimd maar er vielen geen gewonden. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen.
-
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
GENT
Met vlag en wimpel: Begijnengracht verweeft rijk ambachtverleden met huidige bewoners in uniek banierproject
De Begijnengracht is vandaag een eerder residentiële straat, op een steenworp van de Veldstraat. Maar decennia geleden konden de twee van plaats wisselen: door de vele winkels en ambachten was het er een drukte van jewelste. Nu verbinden kleurrijke vlaggen het heden en verleden. -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper.