Kunstencentrum Vooruit maakt woensdag nieuwe naam bekend
Het Gentse kunstencentrum Vooruit stelt woensdag zijn nieuwe naam voor. Eerdere mogelijke namen, ‘Volxus’ en ‘Pallas’, werden destijds op protest onthaald. Wat het nu wordt, is nog even afwachten.
Al sinds 2020, toen de socialistische partij haar naam veranderde in Vooruit, denkt het Gentse kunstencentrum na over een nieuwe naam. Voornamelijk om haar onafhankelijkheid te benadrukken en elke verwarring met de politieke partij te vermijden.
Midden vorig jaar kwam Vooruit al eens met twee mogelijke nieuwe namen op de proppen: ‘Volxus’ en ‘Pallas’. Maar dat werd op protest onthaald. ‘Vooruit’ heeft in Gent immers een lange geschiedenis als socialistische coöperatie die haar oorsprong heeft in de 19e eeuw. Het gebouw van het kunstencentrum draagt zelfs het opschrift.
Na het protest gaf Vooruit aan dat de operatie werd uitgesteld. Vorig jaar klonk al dat het gebouw zijn naam zou behouden. Enkel het kunstencentrum zou dus van naam veranderen. Die nieuwe naam wordt woensdagvoormiddag bekendgemaakt. Spannend!
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent
Geen huurbootjes aan PoléPolé: “Incidenten met niet-ervaren schippers vermijden”
Wie dacht tijdens de Gentse Feesten van PoléPolé te genieten in de Minerva-bootjes, bedenkt beter een ander plan. Huurbootjes worden niet toegelaten tot de Feestenzone. Het is er met de toeristenbootjes, privébootjes en kajaks al meer dan druk genoeg. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Mariakerke
Zo zwaait De Wijze Eik z’n zesdeklassers uit: erehaag en veel applaus
De schoolpoorten zijn dicht, en dat blijft de komende twee maanden zo. Gejuich en tranen vanmiddag aan elke schoolpoort, van kinderen die hun vrienden gaan missen en anderen die eindelijk van dat huiswerk verlost zijn. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Gent
Voor iedereen die wat warmte kan gebruiken: vrijwilligers delen gratis knuffels uit in Gent
Er was heel wat volk op pad in Gent zaterdag, en daar maakten vrijwilligers van Free Hugs Belgium en Free Hugs Flanders gretig gebruik van. Ze deelden gratis knuffels uit aan iedereen die daar nood aan had.
-
Baarle
Don Bosco Baarle viert laatste schooldag
Ook in Baarle bij Drongen werd de laatste schooldag gevierd. Met name op de basisschool Don Bosco verzamelden de leerlingen en de leerkrachten nog een laatste keer op het schoolplein. -
Gent
De Kijk van Kurt: “Alles wat mooi en leuk is, moet eraan geloven”
Tot voor kort werd er telkens nog een reden gegeven als er iets werd verboden of afgeschaft in onze stad. Dat er over het hele grondgebied sneller parkeerplaatsen verdwenen dan er bij Volvo auto’s van de band rolden, had te maken met plaats voor fietsen. Dat auto’s uit straten werden geweerd, met het milieu. Dat oude auto’s enkel tegen betaling nog de stad in mogen, was dan weer goed voor de stadskas. Voor alles was er een uitleg. Dat tijdperk zijn we nu voorbij, vanaf zowat een week geleden schrapt het stadsbestuur zonder duidelijk motief waar het zin in heeft. Alles wat tot enige levensvreugde kan leiden, moet eraan geloven. Als Romeinse keizers bij een gladiatorenstrijd lopen onze schepenen door de stad en wijzen de duimen willekeurig naar beneden. Zo waren de banken op het terras van de Minardschouwburg hen een doorn in het oog. Die banken stonden niet in de weg, er was genoeg plaats over voor voetgangers, buggy’s en rolstoelen, en de brandweer verklaarde dat zij er bij een eventuele interventie geen hinder van zouden ondervinden. Toch ging de duim van onze schepen van mobiliteit naar beneden. Weg ermee! Op de Kouter werd ter ere van de Floraliën een kunstwerk van Arne Quinze neergezet. Quinze, een geboren en getogen Gentenaar, wilde het na afloop van het bloemenfeest aan de stad schenken. Voor een werk van Quinze worden wereldwijd honderdduizenden en soms miljoenen euro’s neergeteld. In zijn eigen stad moet het werk weg. Het beeld staat op dat ene hoekje van de Kouter waar nooit een bloemenkraam staat en waar niemand ooit komt. Het staat niets of niemand in de weg, evenmin als de banken voor de Minard. En toch wees de groene duim van diezelfde schepen naar beneden. Opzouten met die Quinze! Hecht u dus niet aan mooie en leuke dingen, de Gentse Caligula heeft het erop gemunt. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.