Gentse studenten ontwikkelen telefoonhouder voor winkelkarren
Vier laatstejaarsstudenten van de Artevelde hogeschool hebben voor hun bachelorproef een gloednieuw product ontwikkeld: een flexibele en universele smartphonehouder die op een winkelkar geplaatst kan worden.
Febe Mathys (22), Yara Van Hyfte (22), Sharon Vereecke (22) en Steve Van Landschoot (21) ontwikkelden samen een telefoonhouder die op een winkelkar geklikt kan worden. Door de telefoon in de houder steken, kunnen shoppers hun telefoon vlot gebruiken om een boodschappenlijstje te raadplegen of producten te scannen.
“Hiermee spelen we in op de noden van de winkelende consument”, geven de studenten aan. “Tegenwoordig zijn mensen meer en meer gehaast, ook tijdens het winkelen. Door gebruik te maken van onze smartphonehouder kunnen consumenten sneller en eenvoudiger winkelen. Daarbovenop spelen wij in op de technologische revolutie. Papieren boodschappenlijstjes verdwijnen en worden vaker gemaakt op de telefoon. Ook hebben bijna alle supermarkten een eigen app ontwikkeld waarmee je een boodschappenlijst kan opstellen, producten kan scannen, de voedingswaarden van producten opzoeken enzovoort. Onze telefoonhouder vereenvoudigt en bevordert het gebruik van al die toepassingen.”
De studenten verkopen de houders aan particulieren en winkels. Je kan hen bereiken op hun website.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Gent
Bus botst met tram in Bernard Spaelaan: “Tramverkeer komt momenteel weer op gang”
Vrijdagmorgen kwam het tot een aanrijding tussen een bus en een tram in de Bernard Spaelaan. Dit zorgde voor enige vertraging op lijn 2 en 4. Tegen 10.00 uur waren de sporen weer vrij en kon het tramverkeer weer op gang komen. -
Gent
Streetartfestival moet Gentenaars Moscou doen ontdekken: “We kiezen bewust voor deze locatie”
In wijkpark De Porre in de Gentbrugse wijk Moscou is de vierde editie van straatkunstenfestival Sorry, Not Sorry van start gegaan. Nog tot en met zondag kunnen bezoekers er genieten van kunst, workshops, voorstellingen en meer. -
Gent
De Lijn wil politiebegeleiding op bussen tussen station en Blaarmeersen, morgen overleg gepland. “Systematische identiteitscontroles en zelfs plaatsverbod mogelijk”
Het is De Lijn menens, ze zijn de toestanden met agressieve jongeren op de bussen beu. De schrik zit er in bij de chauffeurs, en de Lijn wil na een reeks incidenten de voorbije week politiebegeleiding, ook òp de bussen. Burgemeester Mathias De Clercq zet morgen iedereen samen aan tafel.
-
GENT
Postbedeling verstoord door spontane staking bij bpost
Bij bpost aan het Stapelplein in Gent heeft iets minder dan de helft van het personeel het werk neergelegd. De postsorteerders willen meer informatie over de nieuwe organisatie binnen het bedrijf. Er werken 80 mensen in het hoofdsorteercentrum. -
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan. -
Gent
Schipbreukeling Anton kan binnenkort naar huis: “Hij moest beloven dat hij boot niet zomaar zou achterlaten”
Het gaat de goede richting uit voor zeiler Anton Depesseroey (41), die schipbreuk leed op de Rode Zee en sindsdien ‘gegijzeld’ wordt op zijn gehavende zeilboot in Saoedie-Arabië. Er is beloofd dat hij naar een jachthaven wordt gesleept, waar hij zijn schip mag verlaten. Dan kan hij eindelijk naar huis.