Gentse politie verklaart klacht rond racisme in Blaarmeersen ongegrond: “Bij incident werden onze inspecteurs bekogeld met flessen en blikken”
De Gentse politie heeft een klacht rond een vermeend hardhandig politieoptreden in de Blaarmeersen ongegrond verklaard. Meerdere getuigen vonden dat de politie verkeerd handelde en één dame sprak zelfs van “ziekelijk en verschrikkelijk machtsvertoon”. Die versie van de feiten wordt nu weerlegd.
Delen per e-mail
De Gentse politie heeft na een intern onderzoek een klacht rond racisme ongegrond verklaard. In een drukgedeelde post op Facebook schreef een vrouw over een politieoptreden in recreatiedomein Blaarmeersen. Volgens het bericht werd begin augustus een groep allochtone jongeren het slachtoffer van “ziekelijk en verschrikkelijk machtsvertoon”. Verderop in de post spreekt de dame van “een etnische zuivering”. De jongeren werden volgens haar enkel aangepakt omdat ze “Frans spraken en een donkere huidskleur hadden”. Van dat verhaal blijkt nu weinig te kloppen.
Geen toegangsbandje
“Iedereen heeft verschillende meningen over wat er zich die bewuste 10 augustus afspeelde", legt politiewoordvoerder Matto Langeraert. “In de Blaarmeersen zijn mondmaskers verplicht en dat was de grond van de discussie. Volgens de dame die de klacht neerlegde zaten de jongeren neer op hun handdoek met hun mondmasker aan. Andere getuigen meldden ons dan weer een volledig andere verhaal. Volgens hen voetbalden de jongeren zonder mondmasker tussen de badgasten en droegen sommigen onder hen geen toegangsbandje. Onze inspecteurs kwamen tot dezelfde vaststelling en verwittigden hen meerdere malen. Toen ze maar geen gehoor kregen, verwijderden ze de bewuste jongeren van het terrein. Enkelen onder hen werden bestuurlijk aangehouden. Omstaanders zouden de tussenkomst gefilmd hebben, maar wij hebben tot op heden geen beelden ontvangen.”
Politie bekogeld
Afgelopen zomer waren in de Blaarmeersen wel vaker problemen. Zo moest er in augustus maar liefst 14.715 keer opgetreden worden, waarbij de politie 30 keer werd opgeroepen. In 91 procent van de gevallen ging het om het niet-naleven van de coronamaatregelen. “Onze inspecteurs werken in een moeilijke context”, bevestigt Filip Rasschaert, korpschef van de Gentse politie. “De Brusselse jongeren zijn te sterk aanwezig op het recreatiedomein. Bij het incident op 10 augustus werden onze inspecteurs bekogeld met blikken en flessen frisdrank. In dat geval moeten we niet langer als twee vriendelijke politiemensen op de daders afstappen. Ons korps moet rekening houden met de veiligheid van iedereen, ook die van de inspecteurs zelf.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGent
Buren reageren op beslissing om ‘Koning Leopold II-laan’ te schrappen: “Begrijp dat er problemen zijn met koloniaal verleden, maar zie vooral de rompslomp”
De Leopold II-laan vlakbij het Citadelpark gaat op de schop. Dat besliste het Gentse stadsbestuur. De naam is té controversieel en daarom doet burgemeester Mathias De Clercq binnenkort een nieuw voorstel. Welke ideeën op tafel liggen, is voorlopig staatsgeheim. Maar de bewoners doen alvast enkele voorstellen: “Wat denk je van de Chris Van Belleghem-laan?” -
Gent
Opluchting in AZ Jan Palfijn: eindelijk ook daar de eerste vaccins toegediend
Eindelijk. Dat was het overheersende gevoel vanmorgen in het AZ Jan Palfijn, waar eindelijk ook gestart mocht worden met het vaccineren van het ziekenhuispersoneel. Als is dat beperkt: in Palfijn werken om en bij de 1.250 mensen, deze week mag het ziekenhuis 150 Covid-vaccins toedienen. “Maar daarmee kunnen we wel de meest cruciale afdelingen beschermen”, zegt hoofdmicrobioloog Louis Ide. -
PREMIUMGent
Wat te doen met kinderen in de krokusvakantie: van musiceren tot ‘Legokamp’
De krokusvakantie staat voor de deur. Dat betekent dat elke ouder zich binnenkort zal afvragen ‘wat we met de kinderen’. Door de coronacrisis is die vraag nog lastiger geworden: kinderen zitten boordevol energie omdat ze meer binnen zitten en er is minder te doen in Gent. Wat niet betekent dat er helemaal niets te doen is in de stad. Hieronder vind je alvast enkele leuke tips voor wat je met je kinderen kan doen deze vakantie. -
Gent
Moeder Aarde
Samen met de rest van de wereld keek ik deze week naar de inauguratietoespraak van de nieuwe Amerikaanse president. Dat die gezellige opa niet zo’n bevlogen verteller is als zijn democratische voorganger Obama, mocht blijken uit de beelden van een indommelende Bill Clinton. Zelf moest ik ook een geeuw onderdrukken, al vond ik de passage over de verdeeldheid van de bevolking best interessant. In een democratie beslissen de verkozenen en moeten de aanhangers van de niet verkozenen zich daarbij neerleggen. In ons eigen Gent is dat niet anders. De afgelopen week nam het stadsbestuur enkele beslissingen die bij een deel van de bevolking enig gemor teweegbrachten. Zo mag er voortaan op bepaalde tijden geen werfverkeer meer in schoolbuurten rijden. Qua verkeersveiligheid is dat toe te juichen. Als je een lading stenen moet leveren, kan het voor frustraties zorgen. Toch bestormde de bouwsector het stadhuis niet. De Nieuwevaart kreeg een busrijstrook, daar zijn het openbaar vervoer en de brandweer bij gebaat. De automobilisten die al vanaf de eerste avondspits in de file stonden, konden de maatregel minder smaken. Ook zij hielden geen raid op de Botermarkt. Dit jaar zal er geen Halfvastenfoor doorgaan. Foorreizigers blijven verweesd achter, maar ook zij trokken niet ten oorlog. Kortom, in Gent wordt er beschaafder gereageerd dan in Washington, ook al zijn er bij elk nieuws voor- en tegenstanders. Deze week las ik welgeteld 1 stukje waar iederéén vrolijk van wordt. ’t Fonteintje pakte op haar voorpagina uit met de scoop dat het kunstwerk Moeder Aarde 1 binnenkort gerestaureerd en wel weer te bezichtigen zal zijn achter het gemeentehuis van Sint-Martens-Latem. Moeder Aarde 1 is een fraaie bronzen kont die opduikt uit het gras. Allen daarheen. Op z’n Gents, ongewapend en coronaproof. -
Gent
Ook Gentenaars maken parodie op iconisch beeld van Bernie Sanders op Amerikaanse inauguratie
Op de eedaflegging van Joe Biden was het vooral senator Bernie Sanders die de show stal. Onderuitgezakt op een klapstoel, met opvallende wanten: het duurde niet lang voor hilarische parodieën het internet overspoelden. Ook Gentenaars sprongen mee op de trend.
-
Gent
Aantal besmettingen op Gentse scholen neemt opnieuw toe: 236 leerlingen en 29 personeelsleden in quarantaine
Het aantal besmettingen in de Gentse scholen blijft stijgen. Vorige week geraakten 26 leerlingen en 6 personeelsleden besmet. Deze week kregen 44 leerlingen en 14 leerkrachten een positieve test terug. Volgens Elke Decruynaere is er nog geen sprake van een Britse variant, maar de Gentse onderwijsschepen is wel vragende partij voor een uniform scenario voor alle Vlaamse scholen als dat gebeurt. -
PREMIUMGent
Schepen Bram Van Braeckevelt blikt terug op de diversiteitsrel: “Er is bewust een karikatuur gemaakt van onze tekst”
Personen met een migratieachtergrond krijgen voortaan voorrang bij aanwervingen voor de stad Gent. Dat heeft de Gentse gemeenteraad gisterenavond ook officieel beslist. Een omstreden maatregel die schepen van Personeel Bram Van Braeckevelt (Groen) nog steeds met vuur verdedigt. “Dat net de Gentse N-VA zo veel weerwerk bood, snap ik niet", zegt hij. “Hun partij voerde dit idee ook op Vlaams niveau in. En dat al in... 2006.” -
Gent
AZ Jan Palfijn start maandag met vaccineren, UZ Gent krijgt nog eens 120 vaccins. Andere ziekenhuizen moeten wachten
Het AZ Jan Palfijn kan maandag eindelijk starten met het vaccineren van het eigen personeel. In het UZ Gent kregen al 800 personeelsleden een prik, maandag volgen er nog 120. Andere ziekenhuizen blijven intussen op hun honger zitten, en dat valt niet overal in goede aarde. Maar de regie van wie wanneer vaccins krijgt, ligt volledig in handen van het Agentschap Zorg en Gezondheid.