Gent krijgt ‘mensenrechtenraad’: wat met dienstreizen naar Israël?
GentDe oprichting van een Gentse ‘mensenrechtenraad’ zit in de laatste rechte lijn. Het schepencollege wil zich door een groep van experten laten adviseren over buitenlandse relaties. Een dienstreis van schepen Sofie Bracke (Open Vld) aan Israël ligt nog vers in het geheugen.
Economieschepen Sofie Bracke zal het zich ongetwijfeld nog levendig herinneren. Begin vorig jaar wou de politica deelnemen aan een ‘inspiratiereis’ met werkgeversorganisatie VOKA naar Israël. Maar dat konden coalitiepartners Vooruit, toen nog sp.a, en Groen weinig smaken. Ze stemden tegen de reis nadat verschillende mensenrechtenorganisaties zich hadden gekant tegen het idee. Bracke kon uiteindelijk enkel vertrekken omdat oppositiepartijen N-VA en Vlaams Belang alsnog meestemden met de meerderheid.
Strikt omschreven
Om in de toekomst relletjes te vermijden, richt de Stad Gent nu een ‘mensenrechtenraad’ op. De documenten liggen voor in de gemeenteraad. Hieruit blijkt dat de raad zich over enkele strikt omschreven zaken mag buigen. Zo geeft ze een advies over welke delegaties in Gent welkom zijn en naar waar Gent een officiële delegatie kan sturen. Ook over de deelname aan internationale netwerken en bilaterale partnerschappen spreekt de raad zich uit.
Niet vergoed
Wie in de raad zal zetelen, is nog niet duidelijk. Wel staat vast dat de leden niet vergoed zullen worden voor hun werk. In totaal zijn er zeven plaatsen in de raad. Vier plaatsen zijn voorbehouden voor onafhankelijke experts. De overige drie personen komen uit andere adviesorganen.
De raad komt samen als de Stad Gent hierom vraagt, maar kan ook zelf adviezen formuleren. Het schepencollege is evenwel niet verplicht om het advies te volgen. Beslissen de burgemeester en de schepen om het toch naast zich neer te leggen, dan moeten ze dit wel voldoende motiveren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent
Jonge Nederlandse drugdealer (22) betrapt met 12 kilogram cocaïne en heroïne: “Hij praatte zijn mond voorbij op de dashcam”
Een Nederlandse jongeman (22) riskeert een celstraf van vier jaar voor zijn betrokkenheid bij drughandel. Ondanks zijn jonge leeftijd werd hij vertrouwd met grote hoeveelheden cocaïne en heroïne, tot hij in maart van dit jaar tegen de lamp liep. Op het moment van zijn arrestatie had hij drugs bij met een straatwaarde van 600.000 euro. -
Gent
Gent verbiedt openbare barbecues vanaf morgen. “Zolang de droogte aanhoudt”
Vanaf morgen, woensdag dus, is het in Gent verboden te barbecueën op openbare plaatsen. Door de droogte wordt dat immers te gevaarlijk. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
Gent
BINNENKIJKEN in honderd jaar oude villa in het Miljoenenkwartier, te koop voor 2 miljoen euro
In het Gentse miljoenenkwartier, de wijk achter het Sint-Pieterstation, kijk je jouw ogen uit. Er staan prachtige huizen en één daarvan ervan staat momenteel te koop. Een parel van vier verdiepingen waar vijf slaapkamers, twee badkamers, een pianokamer en een wijnkelder in schuilen. Voor 2 miljoen euro is het niet zo bescheiden stulpje van jou.
-
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
Gent
Auto vat vuur in Sint-Lievenslaan, vuur slaat over op andere wagen
In de Sint-Lievenslaan hebben twee wagens omstreeks 18.00 uur vuur gevat. -
GENT/LEDEBERG
Barbecue zet terras in lichterlaaie in Ledeberg
In Ledeberg is op zaterdagavond in de Frans De Coninckstraat een terrasbrand uitgebroken. De straat is afgesloten. Oorzaak was een barbecue die foutliep, waardoor het houten terras vlam vatte. Niemand raakte gewond.