Extra snelheidscontroles aan werken voor turborotonde Euro-Silo, die nog tot augustus duren
GentDe werken aan de turborotonde ter hoogte van Euro-Silo verlopen vlot, maar de verkeersafwikkeling rond de werfzone is moeilijk. Ondanks de vele maatregelen gebeurde in december nog een zwaar ongeval met een motorrijder aan de werken. Minister Lydia Peeters kondigt extra snelheidscontroles aan.
De turborotonde die wordt aangelegd op de Kennedylaan, ter hoogte van Euro-Silo, veroorzaakt uiteraard verkeershinder. Er zijn twee versmalde rijstroken per rijrichting, en de verbinding Zelzate-Gent en Gent-E17 verloopt via een aparte rijstrook over het kruispunt. De snelheid is er vertraagd tot 50 kilometer per uur, de uitwisseling tussen de D. Eisenhowerlaan (R4), de Kennedylaan en de N424 wordt geregeld via verkeerslichten. De werken worden al ver vooraf aangekondigd, en ook de signalisatie rond de werf is duidelijk.
Toch gebeurde er in december nog een zwaar verkeersongeval met een motorrijder. Stephanie D’Hose (Open Vld) wilde daarom weten of er nog meer maatregelen worden genomen rond verkeersveiligheid tijdens de werken, die nog tot augustus duren. De grootste hinder zal evenwel rond mei dit jaar voorbij zijn.
Mobiele flitscamera
“Op dit moment zijn er naast de werken aan Euro-Silo ook andere werken in de buurt - aan de N70 Antwerpsesteenweg en het Bedrijventerrein Oostakker Noord - die zorgen voor bijkomende filevorming op de D. Eisenhowerlaan (R4)", zegt minister Lydia Peeters. “Daarom werd vanaf 16 november samen met het Agentschap Wegen en Verkeer, het Vlaams Verkeerscentrum en de stad Gent beslist om de snelheid op de R4 tijdelijk aan te passen. Vanaf de verkeerswisselaar van Destelbergen tussen de E17 en de R4 richting Gent-Zeehaven (kruispunt aan Euro-Silo) mag je nog maar 90 in plaats van 120 per uur. In de omgekeerde richting blijft 120 per uur behouden. De snelheidsbeperking moet veiliger verkeer, een betere doorstroming en minder filevorming tijdens de werkzaamheden opleveren. In de toekomst zal die snelheidsbeperking meer gecontroleerd worden. De federale politie heeft een tijdelijke snelheidscamera opgesteld op de D. Eisenhowerlaan ter hoogte van de Antwerpsesteenweg. Bijkomend zal de politie met een mobiele flitscamera controles uitvoeren.”
Er komen ook nog enkele andere maatregelen, zoals een extra verkeersbord voor wie van Zelzate richting Merelbeke rijdt. En de bestaande verlichting tussen het turboverkeersplein en de afrit Oostakker was defect, maar werd intussen hersteld.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGent
Bakker ‘Biggie’ van De Superette keert terug naar Amerika: “Mijn kinesist is zó blij dat ik stop”
Het is het einde van een tijdperk: bakkerij-restaurant De Superette sluit de deuren. Topchef Kobe Desramaults ruilt Gent in voor de Italiaanse kust en hoofdbakker Sarah ‘Biggie’ Lemke (42) keert terug naar haar bakermat: de Verenigde Staten. Voor we haar verliezen, stelden we nog enkele prangende vragen. -
Gent
Een eenhoorn, een zwaan, een flamingo, heel veel bootjes en kajaks: zo vragen de Gentenaars om meer open zwemwater
Ze moesten het twee keer uitstellen, maar zondag was het eindelijk zover: Dobberdag. Een namiddag lang werd er gedobberd op alles wat drijft – van een gigantische zwaan tot een opblaasbare pizzapunt – om de drang naar open zwemwater in Gent duidelijk te maken. -
Gent
Streetartfestival moet Gentenaars Moscou doen ontdekken: “We kiezen bewust voor deze locatie”
In wijkpark De Porre in de Gentbrugse wijk Moscou is de vierde editie van straatkunstenfestival Sorry, Not Sorry van start gegaan. Nog tot en met zondag kunnen bezoekers er genieten van kunst, workshops, voorstellingen en meer. -
Gent
Bestuurder van Jeep rijdt Leie in maar kan op eigen kracht naar oever zwemmen
Een Jeep Wrangler is woensdagavond rond 20.45 uur de Leie ingereden ter hoogte van de Europabrug in Gent. Hij kon op eigen kracht naar de oever zwemmen en is ongedeerd. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.
-
PREMIUMGent
WEEKENDTIPS. Vijf keer uit in Gent in het weekend van 21 en 22 mei
Nog geen plannen voor dit weekend en zin om daar verandering in te brengen? Met onze weekendtips kan jouw weekend alvast niet meer stuk. Van een groots straatkunstenfestival tot een natuurwandeling door de Gentbrugse Meersen: dit zijn onze 5 tips voor het weekend van 21 en 22 mei in het Gentse. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.