Exact 85 jaar geleden werd in Gent het Wit-Gele Kruis opgericht: stichter dokter Van de Putte gehuldigd met naambordje
GentDe toevallige passant zal het misschien niet merken, maar in de Groot-Brittanniëlaan vlak bij de Bijloke hangt sinds donderdag een naambordje dat herinnert aan een groot Gents figuur. Dokter Henri Van de Putte stichtte 85 jaar geleden het Wit-Gele Kruis. Een organisatie die vandaag onmisbaar is voor heel wat Belgen.
Met meer dan 7.000 werknemers is het Wit-Gele Kruis uitgegroeid tot een uit de kluiten gewassen organisatie. Maar wist je dat het ooit allemaal in Gent begon? Dokter Henri Van de Putte richtte het Wit-Gele Kruis op in 1937, exact 85 jaar geleden. Ter gelegenheid van die verjaardag huldigde het Wit-Gele Kruis donderdag een naambordje in op de Groot-Brittanniëlaan aan het huis waar Van de Putte zijn hele leven woonde en werkte.
“Als stad zijn we trots dat een van onze inwoners dergelijk sociaal engagement heeft opgenomen”, zei schepen van Burgerzaken en Protocol Isabelle Heyndrickx (CD&V). “Tot op vandaag heeft Dokter Van de Putte een blijvende impact gehad op de zorg. Op die manier heeft hij voor heel veel Gentenaars een verschil gemaakt.”
(lees verder onder de foto’s)
Baanbrekend werk
In het huis, op nummer 28, waar het bordje hangt, is vandaag radioloog Francis Cuigniez actief, de echtgenoot van de kleindochter van Henri Van de Putte. De inhuldiging bracht de tientallen klein- en achterkleinkinderen van de nog eens samen. Zo ook kleinzoon Henri Van de Putte (67), die dezelfde naam draagt als zijn grootvader.
“We hebben mijn opa niet zo vaak gezien”, erkent Van de Putte. “Hij was steeds op de baan voor de goede zaak. Hij was bijzonder sociaal geëngageerd en verzette baanbrekend werk. Het Wit-Gele Kruis was de eerste organisatie in België die aan thuiszorg deed.”
De Gentse werking was zo succesvol dat al snel ook andere steden en provincies volgden. Vandaag genieten bijna 65.000 Belgen van de zorgen van het Wit-Gele Kruis Oost-Vlaanderen. De bekende bestickerde wagens duiken nog steeds overal ten velde op.
En het verhaal is nog niet helemaal geschreven, zegt Marc Vermeire, voorzitter Wit-Gele Kruis Oost-Vlaanderen. “Thuiszorg wordt steeds belangrijker. De ziekenhuisopnames verkorten en oudere mensen willen langer thuis wonen. Onze rol is cruciaal. Ook na 85 jaar staan we zeker niet stil.”
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
PREMIUMLievegem
HUIZENJACHT. Waarschoot bij Lievegem: “Riante villa’s met veel grond gaan hier richting 1 miljoen euro”
Op zoek naar een nieuwe stek of gewoon nieuwsgierig naar wat de huizen tegenwoordig kosten in Vlaanderen en waar iedereen wil wonen? Wij gaan elke week op onderzoek met een lokale immomakelaar. Deze week leidt Thomas Van Hecke van Prolan Projects ons rond in Waarschoot, een landelijk dorp tussen Eeklo en Gent. “Opvallend veel vijftigers en zestigers uit de provinciehoofdstad trekken naar Waarschoot, omdat het er goedkoper is dan in het zuiden van Gent.” -
Gent
VIERNULVIER stelt nieuw artistiek directeur voor: Ierse Róise Goan vanaf mei op post
Het Gentse Kunstencentrum VIERNULVIER krijgt vanaf mei een nieuwe artistiek directeur. De Ierse Róise Goan volgt Matthieu Goeury op. Goan heeft een gevierde staat van dienst in de podiumkunsten en schreef voor de meermaals bekroonde Ierse televisiereeks ‘Aifric’. -
Gent
Nancy en Ghislain verkopen hun geliefde 24-jaar oude frituur: “Ik heb mijn diploma van zorgverlener van onder het stof gehaald”
Na 24 jaar is frituur Nancy op het Van Beverenplein een vaste waarde geworden. Nancy De Decker (51) en Ghislain Naert (60) baten ze tot op vandaag vol liefde uit samen met Nancy’s dochter Jana Sierens (27). En toch staat de frituur nu te koop. “Corona heeft veel veranderd”, zegt Nancy. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
-
-
PREMIUMGent
Bekende frietbarak na 70 jaar gesloten: “Energieprijzen hebben de doodsteek gegeven”
Na meer dan zeventig jaar, is de frietbarak op het Van Beverenplein permanent gesloten. Voor Selman Candemir was het jarenlang een goudmijn, maar de coronacrisis strooide roet in het eten. De torenhoge energieprijzen waren de doodsteek. “Ik had meer hulp van de Stad verwacht”, klink het. -
Gent
Wintercircus opent in maart 2024, rockzaal wordt in november dit jaar in gebruik genomen: “We gaan van hieruit de wereld veroveren”
Na jaren leegstand en verkrotting is het Wintercircus aan de Lammerstraat opnieuw een parel aan het Gents firmament. De restauratie is meer dan geslaagd, en nu is er ook een uitbater gevonden: een hele trits hippe, Gentse ondernemers die zich verzameld hebben onder de naam ‘TENT’. Wat er in de ondergrondse rockzaal zal gebeuren, is duidelijk, de rest van het gebouw wordt voorlopig gevuld met dure woorden. “Het zal wat tijd kosten.”