Dieven stelen Boris’ speed pedelec op klaarlichte dag in Keizer Karelstraat: “Ik had hem nog maar tien dagen”
GentBoris Van Calenbergh uit Wondelgem (51) was amper tien dagen de fiere eigenaar van een prijzige Riese & Müller speed pedelec, toen zijn rijwiel zondagvoormiddag gestolen werd in de Keizer Karelstraat. “De dieven moeten wel professionals geweest zijn. Ze gebruikten het zadel om het slot te forceren.”
Boris had zijn nieuwe ros uit aluminium gekocht van een kennis voor het schappelijke vriendenprijsje van 2.000 euro. Dat is nog steeds veel geld, maar voor dergelijke speed pedelecs leg je nieuw al snel minstens 5.000 euro neer. “Ik had deze fiets nu eens écht voor mezelf gekocht. Mijn kinderen hebben al mijn fietsen geclaimd, je weet wel hoe dat gaat. Ik ging hem uiteraard ook verzekeren tegen diefstal, maar het was er gewoon nog niet van gekomen. Ik had hem nog maar amper tien dagen”, zucht Boris.
(Lees verder onder de foto.)
“Zet hem binnen”
“Mijn zoons fiets was kapot en hij wilde zaterdagvond naar een vriend rijden in de Keizer Karelstraat om daar de nacht door te brengen. Om hem uit de nood te helpen, mocht hij daarom voor één keer mijn fiets gebruiken met de belofte van hem zéker binnen te zetten, wat hij ook gedaan heeft.”
Wanneer Boris’ 21-jarige zoon ’s morgens vroeg om 8.30 uur naar de bakker gaat, neemt hij zijn vaders speed pedelec uit het fietshok en rijdt om pistolets. Nadien zet hij de dure fiets goed vast in een fietsenrek in de Keizer Karelstraat in de veronderstelling dat niemand zondagvoormiddag een fiets steelt in een straat met zoveel passage.
Geforceerd slot
“Toen hij om 12.30 terug naar huis wilde rijden, zag hij tot zijn grote ontsteltenis dat de fiets verdwenen was. Het slot lag geforceerd op het asfalt, naast het zadel. Dat laatste gebruiken ze blijkbaar om het slot te forceren. “De dief moet toch wel weten waar hij mee bezig was, want het was toch een stevig metalen slot. Dat kunnen niet anders dan professionals zijn”, aldus Boris die aangifte gedaan heeft bij de politie.
Kwaad op zijn zoon is Boris niet (meer). “Ik heb wel even gevloekt op hem, maar ik kan ook wel begrijpen dat hij dacht dat de fiets niet op klaarlichte dag gestolen zou worden in zo’n bedrijvige straat. Laat ons hopen dat we de fiets ooit nog terugzien”, besluit hij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGent
Socialisten laten leden nog dit voorjaar stemmen over Stadslijst: “Tijd om knopen door te hakken”
Op de nieuwjaarsreceptie van de socialisten zaterdag, in aanwezigheid van boegbeeld Conner Rousseau, is duidelijke taal gesproken. “Over de Stadslijst is al veel gezegd en geschreven, maar er is nog niks beslist”, aldus Joris Vandenbroucke. “Die beslissing valt nog dit voorjaar, op een ledenvergadering van de socialisten.” -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Gent
Na drie jaar eindelijk weer een bibberduik in Gent, en dat is een succes: “We zijn routinées geworden”
Dat de Gentenaars graag tegendraads doen, dat is zondag nog maar eens bewezen. In de plaats van een bibberduik te doen bij de start van het nieuwe jaar, doen ze het een maand later. De ene in een Mega Mindy-kostuum, de andere als The Joker. -
Gent
Niemand binnen of buiten: slagbomen van negen Gentse parkeergarages tijdlang dicht door storing
Een algemeen technisch probleem in Gent op zaterdagmorgen: geen enkele auto kon de parkeergarages van de stad nog in of uit. “Het probleem is intussen opgelost”, aldus schepen Filip Watteeuw. “Het heeft een halfuur geduurd in totaal.” -
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat?
-
Gent
WEERBERICHT: Kans op bewolking vanochtend in Gent
Overdag is het zwaarbewolkt in Gent, met een matige wind uit het noordoosten. De temperatuur wordt niet hoger dan 4 graden. -
-
-
Met video1
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
Gent
POLL. Een overdekte fietsenstalling in het Groot Vleeshuis? Wat denkt u?
De stad wil van het Groot Vleeshuis op de Groentenmarkt een overdekte fietsenstalling voor 400 fietsen maken. Half Gent steigert, al is ook iets te zeggen voor de mening ‘als het gebouw maar gerestaureerd geraakt’.