De ultieme kwelling, maar politie drijft patrouilles op: zwemmen in Houtdok en aan Blaarmeersen blijft verboden
Het mag niet en het staat overal aangeduid, maar toch duiken bij deze temperaturen mensen het water in. Logisch ook, het is niet van een frisse duik dat je corona krijgt. Aan de Blaarmeersen was het dinsdag niet druk en de meeste mensen bleven netjes aan de kant. Aan het Houtdok daarentegen troepen jongeren samen en is zwemmen het nieuwe normaal. De politie zal meer patrouilleren.
Het is dan ook een beetje uitlokking. Er ligt een strand, en aan de kade zijn laddertjes bevestigd om makkelijk uit het water te kunnen. Er hangt zelfs een reddingsboei. Maar toch is zwemmen in het Houtdok strikt verboden, omdat het water geen zwemkwaliteit heeft. Daar trekken de jongeren, die er massaal samen troepen, zich niks van aan. Zowat allemaal nemen ze wel een snelle duik in het frisse water. Niet dat ze er uren in rondspartelen, maar toch. De politie patrouilleert geregeld aan de site en zal vanaf woensdag een versnelling hoger schakelen. In de eerste plaats wordt gesensibiliseerd, en mensen worden aangemaand uit het water te komen. Maar als het echt de spuigaten uitloopt, kunnen er ook GAS-boetes geschreven worden.
Security aan handdoek
Aan de Blaarmeersen daarentegen bleven de meeste mensen die dinsdag aan de ligweide zaten netjes zitten. Op dagen zoals vandaag is het normaal gezien veel drukker op het domein, maar aan het water gaan zitten en er niet in mogen is natuurlijk de ultieme kwelling. De ouders van kinderen die toch in het water springen, krijgen security aan hun handdoek. Die kunnen wel vragen om uit het water te blijven, maar boetes uitschrijven kunnen ze niet. Mensen die kwamen met de bedoeling om te zwemmen, installeerden zich aan de overkant van de vijver, aan de steigers voor vissers. Iedereen weet dus wel dat het eigenlijk niet mag, maar velen trekken het zich niet aan.
De Blaarmeersen is intussen coronaproof gemaakt, en herschapen in een zee van hekken, ingangen, nooduitgangen en lint. Vanaf 1 juli moet er gereserveerd worden voor een plekje op de ligweide.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent
Politie moet ingrijpen bij sluiting Blaarmeersen nadat buschauffeur zich bedreigd voelt
Het leek vandaag wel hoogzomer op de Blaarmeersen in Gent. Ondanks de drukte en het zwemverbod bleef het tijdens de dag relatief rustig. Maar tegen het sluitingsuur liep de spanning wel hoog op omdat zo'n tweehonderd jongeren gelijktijdig op een bus probeerden geraken. De politie stuurde extra patrouilles en begeleidde de bus naar het Sint-Pieters station. -
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
Gent
Nieuw parkje geopend achter station, waar de buren al jaren naar snakken: “Het is een zeer leuke plek geworden”
Het is er eindelijk: het Reigerspark. De bewoners van de stationsbuurt kijken daar al jaren naar uit. Hun wijk is dichtbevolkt met weinig groen. Een park zoals dit, met heel veel bomen, maar ook een hangmat en een boekenkastje, is meer dan welkom. -
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan. -
Gent
Een eenhoorn, een zwaan, een flamingo, heel veel bootjes en kajaks: zo vragen de Gentenaars om meer open zwemwater
Ze moesten het twee keer uitstellen, maar zondag was het eindelijk zover: Dobberdag. Een namiddag lang werd er gedobberd op alles wat drijft – van een gigantische zwaan tot een opblaasbare pizzapunt – om de drang naar open zwemwater in Gent duidelijk te maken.
-
Gent
Betoncentrale jaar geleden gesloopt, herinnering leeft verder in nieuw boek: “Met foto’s van het graffitiparadijs en getuigenissen van artiesten”
De betoncentrale aan de Oude Dokken werd een jaar geleden met de grond gelijk gemaakt. Tot grote spijt van de vele kunstenaars die er prachtige graffiti hadden achtergelaten. Om de pijn te verzachten, goot Stad Gent de herinnering in een boek. Met prachtige beelden van het bastion, net voor de sloop. -
gent
Zo VeloVeilig is Gent: ontdek hier de resultaten voor uw gemeente
De inwoners van Gent hebben 1.019 gevaarlijke fietspunten aangeduid op de VeloVeilig-kaart. Dat blijkt uit het grootste fietsonderzoek ooit van Vlaanderen dat HLN gehouden heeft. Die gevaarlijke punten werden gebundeld op een gedetailleerde kaart, waarmee we andere fietsers waarschuwen en de overheid laten weten waar er nog werk aan de winkel is. Ontdek hier het volledige rapport en alle onveilige situaties in uw regio. -
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent.