Betoncentrale jaar geleden gesloopt, herinnering leeft verder in nieuw boek: “Met foto’s van het graffitiparadijs en getuigenissen van artiesten”
GentDe betoncentrale aan de Oude Dokken werd een jaar geleden met de grond gelijk gemaakt. Tot grote spijt van de vele kunstenaars die er prachtige graffiti hadden achtergelaten. Om de pijn te verzachten, goot Stad Gent de herinnering in een boek. Met prachtige beelden van het bastion, net voor de sloop.
Begin 2021 werden de laatste restanten van de Inter-Betonfabriek – ‘de Betoncentrale’ in de volksmond – neergehaald. De fabriek werd gebouwd in 1960 en gebruikt tot 2009. Een jaar later werden de kantoren en bijgebouwen gesloopt, maar de silo’s – verbonden door een luchtbrug – bleven in gebruik als opslagruimtes. Het duurde niet lang vooraleer graffitikunstenaars hun weg vonden naar daar.
De Betoncentrale werd een walhalla voor liefhebbers van de betere straatkunst. Groten zoals Roa, Bue The Warrior, Cee Pil, A Squid Called Sebastian en Klaas Van der Linden lieten er werken achter. De verontwaardiging was dan ook groot toen Stad Gent besloot om de resterende gebouwen neer te halen. Dat gebeurde een jaar halen. Sinds dan is de betoncentrale enkel nog een herinnering.
Om die levend te houden, lanceerde de Gentse cultuurdienst een boek over de betoncentrale op het straatkunstenfestival ‘Sorry, Not Sorry’. “Concrete Playground heet het”, aldus Dries Van Melkebeke van Cultuur Gent. “Vanbinnen vind je kort de geschiedenis van de fabriek, maar vooral foto’s van het graffitiparadijs en getuigenissen van artiesten. De foto’s zijn van Filip Dujardin en verschillende straatfotografen.” Het boek is vanaf nu te koop voor 40 euro in de boekhandel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent
Blaarmeersen beleeft rustige en zonnige woensdagnamiddag: “Voorlopig lijken de maatregelen hun vruchten af te werpen”
Onder een stralende zon zochten 1.500 bezoekers woensdagnamiddag verkoeling en vertier aan de Blaarmeersen. De laatste tijd is de combinatie van het recreatiedomein en zomerse temperaturen haast een garantie op relletjes, maar omstreeks 17.15 uur waren er nog steeds zo goed als geen problemen gemeld. Opvallend is wel dat er een klein legertje security- en politiemensen klaarstaat om eventuele problemen snel de kop in te drukken. -
PREMIUMGent
9 op de 10 nieuwe Gentse straten krijgen een vrouwennaam, maar het evenwicht is nog steeds ver zoek
Het thema vrouwenstraatnamen blijft actueel in Gent. Op de laatste gemeenteraad kregen opnieuw vier straten-in-aanleg de naam van een vrouw. De voorbije 3,5 jaar gebeurde dat al 41 keer. Toch blijft het evenwicht nog steeds ver zoek. Maar Gent bouwt gestaag verder aan een eerlijke verdeling. -
Gent
Van Twinkies tot Pop Tarts: bijzondere snoepwinkel geopend in Gent, met Amerikaanse snacks en schepsnoep
In het hart van Gent is een nieuwe snoepwinkel geopend en die ziet er helemaal anders uit dan je zou verwachten. Geen schattige, roze gevel, maar een kleurenbom met graffiti. Binnen vind je een wand vol schepsnoep, maar ook Amerikaanse koekjes, ontbijtgranen en andere snacks. Van Twinkies tot popcorn die smaken naar Snickers. -
PREMIUMGent
RESTOTIP. Dish: heerlijke deelgerechten in Gentse Sleepstraat
Dat zaakvoerster Dorien Houben een verleden heeft als voormalig grafisch ontwerpster is te zien aan de stijlvolle website van Dish. Het restaurant neemt sinds kort de plaats in van voorganger Castor & Pollux op het einde van de Sleepstraat. Maar kan Dorien naast ontwerpen ook lekker koken? We reserveerden een tafeltje in de schaduw van de Sint-Salvatorkerk en namen de proef op de som. Lees hier meer restotips uit de Gentse regio. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen.
-
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
Gent
Nog zeker vijf jaar wachten op herinrichting dodelijke weg door Vinderhoutse Bossen
De Bosstraat in Drongen is een lange, rechte weg dwars door de Vinderhoutse Bossen. Auto’s vlammen er maar al te graag door, waardoor fietsers, voetgangers, maar ook dieren er hun leven riskeren. Er worden tijdelijke maatregelen genomen, maar de definitieve herinrichting zal niet voor 2027 gebeuren. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.