Baudelopark officieel heropend: “Welkom aan de nieuwe Gentse Rivièra”
GentHet Baudelopark is eindelijk weer open, na twee jaar werken. Het is niet alleen groter dan ervoor, het is ook veel gezelliger. Geen drassig pad meer in het midden, maar subtielere paden, meer groen en een prachtige kade aan het water. Schepen Astrid De Bruycker sprak van een ‘nieuwe Gentse Rivièra’ bij de inhuldiging op zondag. “Het is nog niet volledig klaar, na de Gentse Feesten werken we het verder af.”
Niet alleen de bewoners, maar alle Gentenaars hebben er lang naar uitgekeken: de heraanleg van het Baudelopark. Tien jaar spreekt het stadsbestuur er al van, maar elke keer opnieuw werden de werken uitgesteld. In oktober 2020 ging de schop dan toch in de grond. Een kleine twee jaar later is het park af, net op tijd voor de Gentse Feesten. Zondagmorgen kwamen bewoners en sympathisanten bijeen in het park om het glas te heffen en de heropening officieel te bekrachtigen.
“Ik heb al veel parken geopend, maar dit is toch een van de speciaalste”, gaf schepen van openbaar groen Astrid De Bruycker (Vooruit) aan bij de opening, waar ook burgemeester Mathias De Clercq en schepen van Publieke Ruimte Filip Watteeuw (Groen) op aanwezig waren. “Ik ben niet de enige die hier tot in de vroegere uurtjes gezeten heeft. Al is het Baudelopark meer dan een park vol herinneringen, het is ook een park van de toekomst. Het levende bewijs dat je de stad niet moet ontvluchten als je wat rust en groen wil.”
Het hobbelige grindpad – een overblijfsel van de Bibliotheekstraat die tot 2006 dwars door het park liep – werd niet alleen vervangen door betonnen fiets- en wandelpaden, het park is ook een stuk groter geworden - 44 procent groter om precies te zijn. “Het telt nu 18.500 vierkante meter”, aldus De Bruycker. “Door de versmalling van de Baudelostraat, de opname van het schoolplein en de integratie van de kade die verlaagd werd. Welkom aan de nieuwe Gentse Rivièra zou ik zeggen.” Schepen Watteeuw beaamde dat enthousiasme. “Het Baudelopark is één van de mooiste plekken van Gent geworden.”
Maar het is nog niet volledig af: er komen nog banken, een speeltuig en meer groen. Het gras zal opnieuw gezaaid moeten worden na de Gentse Feesten, maar de bomen zijn alvast ingedekt. Na de Feesten zullen ze ‘geploft’ worden: door lucht in de grond te spuiten, zal er weer ruimte zijn voor de wortels om te groeien. “We dragen zorg voor onze bomen”, zei De Bruycker nog. “Enkele bomen aan de kade zijn gesneuveld tijdens de heraanleg omdat ze in het puin stonden en in slechte staat waren. Ter compensatie werden nieuwe bomen geplant. Eén van de oude bomen kreeg ook een speciale brug de zodat wortels voldoende ruimte hebben om te groeien.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
Gent
Nog 2 dagen om kaap van 5.000 euro te ronden. Radio Ruit is springplank voor jong talent, maar heeft ook zelf centen nodig
Het onafhankelijk platform Radio Ruit, waar opkomend Gents talent een kans krijgt, heeft nog 2 dagen tijd om 285 euro op te halen via crowdfunding. Radio Ruit wil daarmee onafhankelijk worden, en een springplank zijn voor nieuwkomers in de creatieve wereld. -
PREMIUMGent
Dak van Sint-Pietersabdij blinkt na jarenlange renovatie en miljoen euro extra: “We dragen zorg voor onze gebouwen en de toekomst ervan”
Twee jaar later dan oorspronkelijk voorzien, zijn de werken aan het dak van de Sint-Pietersabdij bijna afgerond. De renovatie, die in 2019 startte, zou aanvankelijk maar één jaar duren, maar men heeft uiteindelijk drie jaar én een dik miljoen euro extra nodig gehad om het dak van 7.240 m2 op te knappen. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
Merelbeke
Vogelopvangcentrum doet bijzondere oproep: “Imkers, help onze wespendief en doneer alsjeblieft wat darrenbroed”
Het Vogelopvangcentrum van Merelbeke heeft een bijzondere vraag. Zij zijn op zoek naar imkers, die ‘darrenbroed’ kunnen missen.
-
Stefan plaatst ‘flitspaal’ in voortuin om hardrijders in straat af te schrikken: “Sindsdien vlammen ze hier toch al wat minder snel voorbij”
De Sint-Gerolfstraat in Drongen heeft er sinds kort een flitspaal bij. Hoewel het model er levensecht uitziet, is het een dummy die uiteraard niet echt kan flitsen maar vooral voor een afschrikeffect moet zorgen. Het idee komt uit de koker van bewoner Stefan Sergeant die de onveilige verkeerssituatie in zijn straat wil aankaarten. -
Gent
Padelclub Flanders Expo krijgt vorm. Opening op 9 september
Mochten we in het najaar nog eens naar Flanders Expo moeten voor een vaccin, dan zal alvast de parking er tegen dan helemaal anders uitzien. Want naast het parkeerterrein staat nu een enorme tent, waar padelvelden in komen. Garrincha plant de opening op 9 september. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras.