Bart Vereecke is Gents kampioen Poetry Slam
GENTBrusselaar Bart Vereecke mag zich één jaar lang de Gentse ‘Slampioen’ noemen: hij won in de (toen nog) Voo?uit voor een uitverkochte balzaal. Vereecke vertegenwoordigt daarmee de Arteveldestad op het Belgisch Kampioenschap.
Met een stevig ritme en een grote loep op de maatschappij overtuigde Bart Vereecke (31) uit Brussel de 300 toeschouwers en de jury van zijn kunnen. Hij is daarmee voor een jaar Gents Kampioen Poetry Slam. Hanna De Grave-Loyson won de publieksprijs en kreeg de zilveren medaille, Emma Acke vervolledigt de top drie.
Voor de tweede editie van het Gents Slampioenschap kwalificeerden tien kandidaten zich via voorrondes in Missy Sippy en De Centrale. Een poetryslam is een wedstrijd tussen dichters, rappers en andere woordkunstenaars. Iedere performer krijgt drie minuten tijd om een tekst te brengen, muziek en attributen zijn verboden. De deelnemers kregen live punten van de jury en ook het publiek mocht op haar favoriet stemmen.
De titel van Gents Slampioen verzilvert een ticket naar het CBK Poetry Slam, een geldprijs van 200 euro, een optreden op de Uitgelezen-reeks van Voo?uit en de trofee.
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijn bevalling
Lisa (17) beviel plotseling: 'Bij de spoedpost zagen ze dat ik zwanger was én aan het bevallen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Lisa Kuijpers had op haar 17e een verrassingsbevalling: zij wist tot op het moment dat ze haar zoontje kreeg niet dat ze zwanger was. -
Gent
Eén jaar cel geëist voor mama die zoontje van zes meeneemt op plundertocht in Gentse winkelstraten: “Ik heb te weinig geld, dus steel ik”
Een Bulgaarse vrouw riskeert een celstraf van twaalf maanden voor een hele reeks winkeldiefstallen. Ze sloeg toe in winkelketens in de Veldstraat en de Langemunt. Ze werd uiteindelijk op heterdaad betrapt, in het bijzijn van haar zesjarige zoontje. -
Baarle
Don Bosco Baarle viert laatste schooldag
Ook in Baarle bij Drongen werd de laatste schooldag gevierd. Met name op de basisschool Don Bosco verzamelden de leerlingen en de leerkrachten nog een laatste keer op het schoolplein. -
Gent
Gent krijgt dan toch geen dierenbegraafplaats: “Er is geen vraag naar”
Er komt dan toch geen dierenbegraafplaats of strooiweide in Gent. Daar is geen vraag naar volgens bevoegd schepen Tine Heyse, die navraag deed bij verschillende dierenartsen. -
Eigenaren zonnepanelen benadeeld bij saldering per maand, CDA stelt Kamervragen
Het CDA heeft in de Tweede Kamer vragen gesteld aan minister Rob Jetten van Klimaat en Energie over hoe energieleveranciers de teruglevering van zonnepanelen verrekenen. De leveranciers moeten op jaarbasis salderen, maar het komt voor dat ze dat per maand doen.
-
PREMIUMGent
Is het de schuld van woonzorgcentrum Domino dat Anna Berteyn werd neergestoken door medebewoner? “Mocht ze dat ‘belletje’ nog gehad hebben, had ze het misschien overleefd”
In de correctionele rechtbank moest het Gentse woonzorgcentrum Domino zich vandaag verantwoorden voor de onopzettelijke doodslag van Anna Berteyn (99) op 12 juli 2020. De bejaarde vrouw werd ‘s morgens dodelijk gewond in haar bed aangetroffen. Ze had meerdere steekwonden in het aangezicht en een verbrijzelde schedel. De dader bleek een medebewoner te zijn die lijdt aan het korsakovsyndroom. Volgens het Openbaar Ministerie en de nabestaanden van Anna heeft het woonzorgcentrum echter enkel cruciale fouten gemaakt om dit te voorkomen. “Moeten dergelijke psychiatrische patiënten in een rusthuis verblijven?” -
PREMIUM
Na je vijftigste op zoek naar een nieuwe baan: zo verging het Erik en Jan
Nederland telt een recordaantal openstaande vacatures, maar toch ervaren veel oudere werkzoekenden problemen bij het zoeken naar een nieuwe baan. Erik Kuiper en Jan Elzen moesten beiden opnieuw solliciteren na hun vijftigste. Dit zijn hun ervaringen. -
Gent
Bestuurder van bestelwagen ramt twee vrachtwagens terwijl hij achteruit reed: “Hij stonk naar alcohol toen hij uit de wagen stapte”
In de Sint-Lievenspoortstraat is dinsdagochtend een verkeersongeval gebeurd. Een bestelwagen reed er plotseling achteruit en botste met twee vrachtwagens. De bestuurder bleek onder invloed van alcohol achter het stuur te zitten.