Actiegroep Bernadettewijk protesteert voor een leeg stadhuis
Gent / Sint-AmandsbergOpmerkelijke beelden maandagavond aan de trappen van het stadhuis. Daar protesteerden de bewoners van de Sint-Bernadettewijk aan de gemeenteraad, voor een menselijker woonbeleid. Alleen, de gemeenteraad vindt digitaal plaats, en dus was het stadhuis leeg.
Delen per e-mail
Het gebeurt wel vaker, protest bij de aanvang van de gemeenteraad. Maar dat is dan in normale tijden, als alle 53 gemeenteraadsleden via de trappen passeren op weg naar de gemeenteraadszaal. Gisteren passeerde er niemand. Iedereen volgt de gemeenteraad thuis, online. Wegens, uiteraard, corona.
“Wat nu in de Bernadettewijk gebeurt, een verplichte verhuis zonder onderbouwde reden, is het gevolg van een structureel wanbeleid omtrent wonen, grond en burgerinspraak”, klinkt het. “Dit komt overal in Gent voor. De blokken in Nieuw Gent, de Rabot- torens, de Brugse poort, het Sluizeken, noem maar op. Dit is geen geïsoleerd geval. Er is nood aan een rechtvaardig beleid dat het recht op wonen voor iedereen garandeert. Er is nood aan sociale woningen die een volwaardig en duurzaam alternatief kunnen zijn naast de private woonmarkt.” De overgebleven bewoners van de Sint-Bernadettewijk in Sint-Amandsberg vinden nog steeds dat er een grondig debat moet gevoerd worden over de mogelijkheid om mensen in de wijk te kunnen laten blijven, door blok per blok te vernieuwen in plaats van alles plat te gooien, maar de stad heeft daar geen oren naar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gent
Hacker breekt in op officiële website: naast Pallas en Volxus, ook De Vooruit even toegevoegd als derde keuze
Pallas of Volxus? Die keuzes prijken sinds gisteren op een site van het Gentse kunstencentrum Vooruit, maar een hacker voegde daar deze namiddag een derde optie aan toe. Wie dat wilde, kon even stemmen op ‘De Vooruit’. -
Gent
93-jarige dood aangetroffen in Gent, getuigen zien jongeren weglopen: parket gaat uit van verdacht overlijden
In de Baviaanstraat in Gent werd zondagochtend het lichaam van een man van 93 jaar aangetroffen. De doodsoorzaak wordt momenteel onderzocht, maar het parket gaat uit van een verdacht overlijden. -
Gent
Grootste sociale woningmaatschappij van Gent schakelt versnelling hoger: bekende woontorens onder sloophamer
WoninGent is gestart met de sloop van appartementsgebouwen in Nieuw Gent en aan de Watersportbaan. De grootste sociale woningmaatschappij van Gent wil zo een versnelling hoger schakelen. Dat is ook nodig. Meer dan veertig procent van haar 9.000 woningen is momenteel verouderd en uitgeleefd. -
Gent
Verjaring afgewend, topman Jeroen Piqueur van failliete Optima Bank midden juni voor raadkamer
Anderhalve maand nadat onderzoeksrechter Annemie Serlippens zich moest terugtrekken omdat ze te partijdig zou geweest zijn in de zaak rond de failliete Optima Bank, heeft het parket onder leiding van een andere onderzoeksrechter een nieuw onderzoek klaar. Voormalig topman Jeroen Piqueur zal zich samen met enkele anderen op 16 juni moeten verantwoorden voor de raadkamer. -
PREMIUMGent
Nieuwe exclusieve herenklerenwinkel in Vlaanderenstraat klinkt én ruikt zoals beroemd hotel in Parijs: “Achteraf krijgen onze klanten nog een berichtje om hen te bedanken voor hun bezoek”
In de nieuwe klerenwinkel Spiga in de Vlaanderenstraat gaat het om meer dan kleren kopen. Manager Jean-François wil een persoonlijke beleving aanbieden, service van A tot Z. Daar horen de meest exclusieve Italiaanse merken bij, maar ook muziek, geuren en een setting die je helemaal tot rust brengen. “Wat hier in de winkel ligt, zal je in een straal van 75 kilometer nergens anders vinden”, klinkt het.
-
GENT/DRONGEN
Zeescouts Gent organiseren toch coronaproof zeilcursus én bijbehorend examen
Zeil je voor het eerst ... dan is dat misschien bij de zeescouts! De Wilde Eend, de zeescoutsgroep in Gent, doet normaal een zeilkamp in de paasvakantie, maar dat kon niet doorgaan. Dankzij een beetje inventiviteit en puzzelwerk kwamen een dertigtal studenten toch examen afleggen. -
GENT
De nacht in met de Gentse musea of nog eens op digitale kroegentocht tijdens Erfgoeddag
Erfgoeddag staat voor zijn twintigste editie in het teken van de nacht. Dat wil zeggen dat je in de nacht van zaterdag op zondag terecht kan in enkele bekende Gentse museau. Bij gebrek aan afsluitend pintje of wijntje, kan je nog eens digitaal op (volks)café. -
Gent
Vermist Bengaals katje Cleo dood teruggevonden aan Stropkaai: “Ze lag er nog niet lang”
3.000 euro loofde Gentenaar Gaetan Jansseune (25) uit voor de tip die leidde naar zijn kat Cleo, maar twee weken na haar verdwijning is het katje dood teruggevonden op een parking naast de Stropkaai. “Op een bepaalde manier is het wel een geruststelling”, klinkt het bij Gaetan.