Ralf Schumacher snapt niet dat neef Mick plek in Formule 1 kwijtraakt: ‘Het moet iets persoonlijks zijn’
Ralf Schumacher heeft het opgenomen voor zijn neefje Mick Schumacher, die naar alle waarschijnlijkheid zijn zitje in de Formule 1 bij Haas kwijtraakt aan Nico Hülkenberg. Ralf is zelf voormalig Formule 1-coureur en de jongere broer van Formule 1-legende Michael Schumacher, de vader van Mick.
,,Mick heeft laten zien dat hij de potentie heeft, maar ik heb het gevoel dat hij bij teambaas Günther Steiner niets goed kon doen”, zei de 47-jarige Ralf Schumacher tegen tv-zender Sky. ,,De houding van de teamleiding is niet te verklaren. Het moet wel iets persoonlijks zijn. Ik denk dat Steiner het niet aankon dat iemand anders dan hij in het middelpunt van de belangstelling stond.”
De 23-jarige Mick Schumacher heeft een weinig bevredigend tweede jaar gereden bij Haas en voldeed volgens Haas niet aan de verwachtingen. De Amerikaanse renstal maakt deze week waarschijnlijk bekend dat het contract met Schumacher wordt beëindigd.
Oom Ralf is het er niet mee eens. ,,Ik denk dat als Haas voor Mick had willen kiezen, ze dat allang hadden gedaan. Je kunt dit geen personeelsbeleid noemen. Je moet je werknemers motiveren en steunen. Mick moest steeds uit de media vernemen dat hij niet constant genoeg was. Maar heeft Steiner zich wel eens afgevraagd of het team wel goed heeft gepresteerd? Hoe vaak hebben ze hun coureurs niet in de steek gelaten met verkeerde strategieën. Ik mis elke vorm van zelfkritiek.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
‘Leukemie is vaak domme pech, zelfs mensen die supergezond leven kunnen het krijgen’
De termen leukemie, bloedkanker en beenmergkanker worden vaak over één kam geschoren. Maar het gaat hier dus niet over één en dezelfde vorm van kanker. Sébastien Anguille, hoogleraar hematologie aan de Universiteit Antwerpen (UA) en hoofd hematologie van het UZ Antwerpen (UZA), geeft duiding. Hoe kan je herkennen of je leukemie hebt? En wat zijn de overlevingskansen? -
PREMIUM
De naam Schumacher lijkt opnieuw te verdwijnen uit de Formule 1
Mick Schumacher moet vrezen dat hij is begonnen aan zijn laatste week als Formule 1-coureur. Het heeft er alle schijn van dat de Duitse kroonprins van de Formule 1 door Haas wordt omgeruild voor Nico Hülkenberg. -
Bernie Ecclestone gelooft niet in toekomst Mick Schumacher in Formule 1: ‘Zijn naam is zijn grootste last’
Oud-Formule 1-baas Bernie Ecclestone gelooft niet meer in een carrière in de Formule 1 van Mick Schumacher, de zoon van autosportlegende Michael Schumacher. Dat heeft de 92-jarige Brit gezegd op de Duitse tv-zender RTL. -
Poll | Wie wint de eerste grand prix van 2023?
Max Verstappen begint de openingsrace van het Formule 1-seizoen vanaf poleposition. De Nederlandse coureur van Red Bull zette zaterdag in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein de beste tijd neer. Verstappen gaat op jacht naar zijn derde wereldtitel op rij. Afgelopen seizoen won hij maar liefst vijftien grands prix, een record in de Formule 1. -
PREMIUM
Hoge WOZ-waarde? Die kun je in sommige gevallen ook slim benutten
De nieuwe WOZ-waarde ligt weer in de bus bij Nederlandse huiseigenaren. Deze door de gemeente bepaalde woningwaarde wordt gebruikt in de berekeningen voor diverse belastingen. Vind je de WOZ-waarde te hoog, dan kun je bezwaar maken. Maar je kunt hem ook slim benutten.
-
PREMIUM
Door deze veelgemaakte fouten slijt je auto bovenmatig snel
Tijdens de autorijlessen wordt ons vooral geleerd hoe je schadevrij door het verkeer komt, maar niet of nauwelijks hoe je moet rijden om slijtage aan je auto te voorkomen. Als je deze slechte gewoontes afleert, gaat je auto langer mee. -
-
-
Flinke tegenvaller Ferrari in strijd met Max Verstappen: technisch kopstuk per direct weg
Een flinke tegenvaller voor Ferrari: Davide Sanchez vertrekt als ‘Head of Vehicle Concept’. De Fransman heeft na de teleurstellend verlopen Grand Prix van Bahrein te kennen gegeven dat hij per direct vertrekt. -
Max Verstappen moet na geweldige inhaalrace alleen teamgenoot Sergio Pérez voor zich dulden
Max Verstappen heeft in de Grand Prix van Saoedi-Arabië zoals verwacht een mooie inhaalrace laten zien. Maar memorabel werd zijn optreden in Djedda niet. Het lukte hem uiteindelijk niet om zijn teamgenoot Sergio Perez in te halen, maar door een uitstekend laatste rondje bleef hij wel de leider in het wereldkampioenschap.