Max Verstappen crasht in virtuele 24 uur van Le Mans
VIDEOVoor het tweede jaar op rij is de virtuele 24 uur van Le Mans voor Max Verstappen uitgedraaid op een teleurstelling. In leidende positie verloor de Nederlander de macht over zijn auto, die daaraan te veel schade overhield om nog door te rijden.
Verstappen was de race in de simulator nog wel zo goed begonnen voor zijn Team Redline, verder bestaand uit de Nederlandse e-sporter Atze Kerkhof, IndyCar-rijder Felix Rosenqvist en Maximilian Becke. Mede door een goede eerste stint van de F1-kampioen lag zijn auto op kop in de LMP-klasse, maar toen de avond viel over het virtuele Circuit de de la Sarthe ging het mis. In de Ford Chicane verloor Verstappen even de controle en zijn auto raakte de muur. Einde race voor Team Redline.
Zo eindigde de virtuele 24 uur van Le Mans voor Verstappen, net als vorig jaar, nog voordat de race ook maar halverwege was. Toen verpestte een ‘glitch’ (hapering) in het systeem het feestje voor de Nederlander en zijn team. Het leidde toen tot een woede-uitbarsting bij Verstappen, die destijds ook aan de leiding ging. Team Redline startte de race vanaf P2, maar nam al gauw de leiding over. Op het moment van de crash lag Verstappen een minuut voor op de eerste achtervolger.
De virtuele 24 van Le Mans is de grote finale van de Le Mans Virtual Series. Die reeks wedstrijden is in september afgetrapt en sindsdien zijn er vier races afgewerkt op de circuits van Monza, Spa-Francorchamps, het Amerikaanse Sebring en de Nürburgring. Team Redline, waarvoor Verstappen alleen tijdens de laatste race plaatsnam in de simulator, stond bij het ingaan van de laatste race een half puntje achter de koppositie in het klassement.
Naast Verstappen begonnen ook coureurs als Juan Pablo Montoya, Beitske Visser, Romain Grosjean, Bent Viscaal en Jarno Opmeer aan de 24-uursrace. Morgenmiddag om 14.00 uur kennen we de winnaars.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De Vries maakt officiële F1-debuut tijdens vrije training in Barcelona
Groen licht in een warm Barcelona voor het begin van de eerste training! Hoe doet Nyck de Vries het in zijn F1-debuut? En werken de updates van Ferrari en Mercedes een beetje? -
Schrijft Max Verstappen dit weekend ook de (virtuele) 24 uur van Le Mans op zijn naam?
Met nog ruim 14 uur op de klok, maakte een ‘glitch’ (hapering) in het spel vorig jaar een einde aan de winstkansen van Max Verstappen in de virtuele 24 uur van Le Mans. ,,De auto is helemaal naar de kut", stak de immer fanatieke Nederlander zijn frustratie niet onder stoelen of banken. Dit weekend gaat de wereldkampioen Formule 1 voor revanche op het virtuele Franse asfalt. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Charles Leclerc ziet Max Verstappen gat dichten: ‘We moeten hard doorwerken’
Ferrari moet snel wat bedenken om de opmars van Red Bull te stuiten in de Formule. “Zij hebben nu al twee races de overhand, dus wij moeten het voordeel zo snel mogelijk terugpakken”, zei Charles Leclerc na de Grote Prijs van Miami.
-
McLaren wil F1-team niet verkopen aan Audi: ‘We blijven altijd zelf eigenaar’
De eigenaren van het Formule 1-team McLaren voeren weliswaar gesprekken met Audi, maar van een verkoop van de renstal is volgens teambaas Zak Brown geen sprake. ,,Onze aandeelhouders zijn zeer betrokken bij McLaren. We hebben gesprekken met Audi gehad, maar we zijn niet te koop”, zei Brown voorafgaand aan de eerste Grote Prijs van Miami. -
Kwalificatie
Max Verstappen moet na probleem met achtervleugel pole aan Charles Leclerc laten
Charles Leclerc start morgen de GP van Spanje van pole position. De Monegask van Ferrari herstelde zich knap na een foutje in de kwalificatie en liet Max Verstappen achter zich in de kwalificatie. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.