Formule 1-team Williams verkocht: ‘Einde van een tijdperk’
Het Formule 1-team van Williams, sinds 1977 in handen van Frank Williams, is verkocht. Een Amerikaanse investeerder heeft het noodlijdende team overgenomen.
Delen per e-mail
In mei luidde Claire Williams, teambaas en dochter van Frank, de noodklok. Het ging sportief en financieel gezien al niet goed met het beroemde team, maar corona dreigde het laatste zetje te worden. Over 2019 werd 14,5 miljoen euro verlies geleden. Daarom werd de renstal te koop gezet. Belangstellenden voor een minderheids- of meerderheidsbelang konden zich melden. De Amerikaanse privé-investeerder Dorilton Capital koos voor het laatste en mag zich eigenaar van een Formule 1-team noemen.
In een persbericht laat het team weten dat grote veranderingen uitblijven. Williams blijft Williams heten, Oxforshire blijft de thuisbasis. ,,Dit mag dan het einde zijn van het tijdperk van Williams als een familieteam, maar het komt in goede handen”, zegt Claire Williams, sinds 2013 de baas.
De afgelopen twee seizoenen eindigde Williams als tiende en laatste in het constructeurskampioenschap. Daardoor liepen de inkomsten ver terug. Het team, dat vroeger onderdak bood aan racelegendes als Ayrton Senna, Nigel Mansell en Alain Prost, werkt al een tijdje met zogenoemde pay drivers: coureurs die geld meebrengen in ruil voor een stoeltje. De laatste wereldtitel van Williams dateert van 1997, toen Jacques Villeneuve kampioen werd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vettel moet bij debuut voor Aston Martin voor straf achteraan starten
Sebastian Vettel moet zijn eerste race voor Aston Martin vanaf de laatste plek beginnen. De viervoudig wereldkampioen, die Ferrari heeft verruild voor Aston Martin, had zich als achttiende gekwalificeerd voor de Grote Prijs van Bahrein. De raceleiding kwam er echter achter dat hij tijdens de eerste kwalificatiesessie op zaterdag gele vlaggen had genegeerd toen de Russische Haas-coureur Nikita Mazepin in de eerste bocht was gespind. -
PREMIUM
De val van het roemruchte Williams: coronavirus dreigt laatste zetje te geven
Een van de grootste teams uit de Formule 1-historie staat aan de rand van de afgrond. Het coronavirus dreigt het toch al wankele Williams het laatste zetje te geven. De renstal staat te koop. Daarmee lijkt een einde te komen aan het levensproject van de Britse racefamilie. -
Samenvatting
Verstappen op tweede startrij: Hamilton en verrassende Pérez zijn sneller
Wat weer een verbeten duel met Lewis Hamilton leek te worden, kreeg in Imola nog een grote verrassing. Op minimaal verschil moest Max Verstappen de pole aan de Brit laten, maar ook teamgenoot Sergio Pérez wist zich met een ultiem rondje nog tussen de twee kemphanen te wurmen. -
Video
Verstappen valt uit en kan Mercedes-duo niet bedreigen in Italiaanse middag
Max Verstappen is in de tweede vrije training op het circuit van Imola niet verder gekomen dan vijf ronden. Al na tien minuten viel de Nederlander uit met een probleem aan de aandrijfas. Vervolgens zag hij Valtteri Bottas vanuit de garage opnieuw de snelste tijd klokken op mediums: 1.15,551. -
Zorgen bij Mercedes na GP Bahrein: ‘We hebben een snellere auto nodig, zo simpel is het’
Hoewel Lewis Hamilton het seizoen afgelopen weekend opende met de overwinning in Bahrein, is het vertrouwen bij Mercedes daardoor niet toegenomen. Andrew Shovlin, de opper-engineer bij de toprenstal, concludeert dat de RB16B van Max Verstappen het hele weekend sneller was.
-
Ben jij de grootste Formule 1-kenner van Nederland? Maak kans op geweldige prijzen
Het Formule 1-seizoen start eind maart met de eerste race in Bahrein. Kan Max Verstappen dit seizoen de grote kampioen Lewis Hamilton van een achtste wereldtitel afhouden? Maak het volgen van alle Grands Prix nog spannender en test in ons GP-spel jouw kennis over de Formule 1. -
McLaren: Ricciardo werd zevende met kapotte vloer
Formule 1-coureur Daniel Ricciardo reed de Grote Prijs van Bahrein uit met schade aan zijn wagen. Dat maakte zijn team McLaren bekend. De Australiër, die als zesde was gestart, eindigde de race als zevende en pakte daarmee 6 punten voor het WK. -
TRACK RECORD
Na drie keer niks in Italië wil Max Verstappen scoren op Imola
Voorafgaand aan elke Grand Prix van dit seizoen staat AD Sportwereld stil bij de wetenswaardigheden van het circuit. Vandaag in Track Record aflevering 2 van 2021: Imola.