Onlinesupermarkten willen geen cao voor gewone supers en dagen vakbonden voor de rechter
Onlinesupermarkten zoals Picnic, Gorillas en Flink zouden niet onder de cao voor supermarkten moeten vallen. Branchevereniging E-commerce Nederland spant een rechtszaak aan om een uitzondering af te dwingen.
Daarvoor heeft het vakbonden CNV, FNV en belangenbehartiger het Vakcentrum gedagvaard, bevestigt voorzitter Daan Hermes van de branchevereniging na berichtgeving door NOS.
Minister Karien van Gennip van Sociale Zaken stelde eerder dat onlinebedrijven onder de supermarkt-cao vallen en verklaarde de supermarkt-cao algemeen verbindend. Daardoor worden de onlinebedrijven ook verplicht om bijvoorbeeld toeslagen voor avond- en weekenddiensten te betalen. Dat stuitte op verzet bij E-commerce Nederland, die een eigen cao wil laten gelden voor onlinesupermarkten.
De belangenvereniging wil nu via de rechter haar gelijk krijgen. Hermes benadrukt dat het niet gaat om een zaak tegen de Staat. Hij wijst erop dat, anders dan bij de traditionele supermarkten, de nadruk meer ligt op logistiek. Zolang de zaak loopt, worden de voorwaarden uit de supermarkt-cao niet toegepast.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video | met poll
Koewachtse Janny verdient wél met schapenwol: ‘Als je steeds zegt dat wol niets waard is, verandert er niets’
Wol levert niets op? Met dat gemekker moet je niet aan komen bij Janny Wijna. Ze kan een goede boterham verdienen met haar wolboerderij en boerderijwinkel in Koewacht. ,,Maar je moet het echt zelf doen”, is haar boodschap aan Zeeuwse schapenboeren. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Russische economie langzaam gesloopt: sancties gaan hun tol nog eisen
De Russische economie is door de ongekende sancties van het Westen wegens de oorlog met Oekraïne niet ingestort. Maar er is zwaar weer op komst. -
PREMIUM
Garnalenvissers voelen zich verraden na ‘oorlogsverklaring’: ‘Toekomst behoorlijk onzeker’
Voor de garnalenvissers in Harlingen voelt het als verraad. Net nu ze aan de slag kunnen met de aangescherpte stikstofeisen, krijgen ze kritiek van vijftien natuurorganisaties. Die willen de garnalenvisserij voorgoed de nek omdraaien. -
PREMIUM
Achelse Kluis verliest gerenommeerde titel: bij deze tien abdijen maken ze nog wel echt trappistenbier
De bierwereld is een trappist armer. Met de verkoop van de Achelse Kluis aan de Vlaamse zakenman Jan Tormans verliest de abdij op de Nederlands-Belgische grens namelijk haar officiële titel van trappistenmaker. Zo blijven er wereldwijd nog tien erkende trappistenbieren over. Twee daarvan komen uit Brabant.
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
-
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
CO2-rechten leveren Nederlandse Staatskas recordbedrag op door hoge prijs
De Nederlandse overheid heeft afgelopen jaar honderden miljoenen meer verdiend aan de verkoop van CO2-rechten dan een jaar eerder. Daarmee komt de opbrengst voor het eerst boven de 1 miljard euro uit, meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa). Nederland profiteerde van de recordprijs van Europese emissierechten vorig jaar.