Angela de Jong: Vrijwilligers zijn de ware helden van elke club
Clubhelden 2019,,Hebben ze jóu gevraagd om het voorwoord te schrijven van de Clubhelden-bijlage? Maar jij doet nóóit iets voor de vereniging.’’
Delen per e-mail
Clubheldenbijlage
Dit verhaal is onderdeel van onze Clubheldenspecial. Alle verhalen vind je in de bijlage van je krant of in ons online dossier. Nomineer en/of stem op jouw Clubheld 2019!
Ja, van je man moet je het hebben. Al heeft hij volkomen gelijk. Je zou het een tikkeltje hypocriet kunnen noemen dat ik hier goede sier maak, terwijl ik nauwelijks een voet zet binnen de hekken van het Rotterdamse voetbalcomplex waar mijn zoon (11) en dochter (13) trainen en hun halve weekend doorbrengen.
Ik draai me geregeld nog eens om op zaterdagmorgen, terwijl zij al een uur in de regen rond draven. Mijn fysieke bijdrage aan hun amateurvoetbalcarrière beperkt zich tot het mopperend uit de kieren van de vloer peuteren van de gitzwarte kunstgraskorrels, die ze drie keer per week met niet aflatende energie van souterrain tot zolder door het huis sproeien. En tot natte shirts uit stinkende tassen trekken.
Maar juist daarom sta ik hier. Omdat het hoog tijd is om publiekelijk ‘dank je wel’ te zeggen tegen Bert, Chantal, Willem Jan, Annemiek, Kees, Elizabeth en Roberto, en alle andere vrijwilligers die ervoor zorgen dat mijn kinderen kunnen sporten in een fijne en veilige omgeving en daarna tosti’s eten in het clubhuis.
Hoewel de meesten een veeleisende baan hebben, zetten zij in weer en wind de pionnen klaar op het trainingsveld, ze puzzelen op wedstrijdschema’s of bemannen het mini-winkeltje in de kantine waar nieuwe kousen kunnen worden gekocht als er weer eens een paar op miraculeuze wijze is opgelost in de kleedkamer.
Zij schrijven de stukjes in het clubblad, regelen uitjes naar wedstrijden van de OranjeLeeuwinnen en organiseren de feesten waar de jongens en meiden van MO13 kennismaken met het fenomeen schuifelen. Niet voor het geld, maar omdat ze genieten van al die blije snuiten.
Hoeveel vrijwilligers lopen er rond in Nederland? Tienduizenden, honderdduizenden? Zij worden zelden zo enthousiast toegejuicht als de topscorer van het eerste, maar vormen het warme, kloppende hart van een vereniging. Zij zijn de ware helden van elke club.
Daarom zeg ik uit de grond van mijn hart: vrijwilligers bedankt!
Bekijk de video waarin ambassadeur en hockeyspeler Robbert Kemperman vertelt over de Clubheldenverkiezing 2019...
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
VIDEO Willem-Alexander tijdens emotioneel werkbezoek: ‘Wie een mens redt, redt de mensheid’
Koning Willem-Alexander was onder de indruk van zijn digitale werkbezoek aan 113 Zelfmoordpreventie. En bij die organisatie kwamen de woorden van de vorst, die in 2018 zijn schoonzus Inés verloor aan zelfdoding, stevig binnen. -
Spookrijder veroorzaakt meerdere aanrijdingen, bestuurder opgepakt
Een spookrijder heeft vanavond op de N321 tussen Nijega en Drachten meerdere aanrijdingen veroorzaakt. De man is opgepakt door de politie, maar dat ging niet zonder slag of stoot. -
Oproep op sociale media: brand kaarsje voor Lotte
Almelo lijkt massaal gehoor te geven aan een oproep om zaterdagavond een kaarsje te branden voor de overleden Lotte. -
PREMIUM
Pas na eindeloos doorvragen kwam het toeslagschandaal aan de oppervlakte
Tegen de stroom in groeide de toeslagenaffaire uit tot een nationale schandvlek die het kabinet nu de kop kost. Pas toen er echt niet meer weggekeken kon worden, draaide de politieke wind. -
PREMIUM
Securitas Beveiliging haven Rotterdam blijkt ‘diep corrupt’, hielp mee met smokkel 4000 kilo coke
Het gerenommeerde beveiligingsbedrijf Securitas blijkt in de haven van Rotterdam diep te zijn geïnfiltreerd door criminelen. Tot op managementniveau waren medewerkers corrupt, zeggen betrokkenen. Zo hielpen beveiligers duizenden kilo’s cocaïne de haven in te smokkelen.
-
Bertus (89), die dankzij wensambulance nog naar begrafenis van zijn Will kon, een dag later overleden
Hij kon de begrafenis van zijn Will nog net bijwonen. Dankzij het Hardenbergse ziekenhuis en de Wensambulance Oost-Nederland. Een dag na het afscheid van zijn echtgenoot, is ook Bertus de Groot overleden. Beide echtelieden zijn 89 jaar oud geworden. -
PREMIUM
Lodewijk Asscher: op handen gedragen in Amsterdam, afgedankt in Den Haag
Lodewijk Asscher was het bekendste politieke zondagskind dat het Amsterdamse stadhuis in lange tijd heeft voortgebracht. De PvdA’er zette de stad naar zijn hand. ‘Ik accepteer het als mensen teleurgesteld zijn in wat ik wel en niet heb bereikt.’ -
Familie van verdachten van dood Lotte (14) is verbijsterd: ‘Oordeel niet zo snel’
De aanhouding van De W. (43) en zijn twee zoons brengt hun familie in angst en verwarring. De moeder van De W. en zijn zus kunnen zich niet voorstellen dat zij werkelijk schuldig kunnen zijn aan de dood van de 14-jarige Lotte.