Station Zuid deze zomer vernieuwd
ProRail begint deze zomer met de opknapbeurt van station Dordrecht Zuid in Sterrenburg.
De nieuwe perrons worden breder dan de huidige, vooral bij de entrees, waar reizigers staan te wachten. Ze komen op gelijke hoogte te liggen met de treinvloer, zodat reizigers drempelloos kunnen instappen. Ook komt er nieuw meubilair. In plaats van de huidige, smalle, steile trappen komen er bredere trappen die halverwege uitkomen op een bordes.
Voor gehandicapten, ouderen, mensen met kinderwagens en mensen die slecht ter been zijn komen er aan beide zijde van het spoor de lang gewenste liften. Rond de trappen en entrees legt ProRail veel groen aan om het station een wat vrolijkere uitstraling te geven. De perrons worden beter verlicht en de reisinformatie wordt straks duidelijker aangegeven. Verder worden enkele bovenleidingen vernieuwd.
Sociaal veiliger
Met de ingreep wil de spoorbeheerder het station beter bereikbaar en sociaal veiliger maken. ,,Reizigers moeten zich welkom voelen. Dit station moet hun toegang tot de grote steden worden”, zegt architect Kirsten Colenbrander van Royal HaskoningDHV.
Het huidige station is verouderd en verpauperd. Uit onderzoek van de NS bleek eerder dat Dordrecht Zuid tot de twintig laagst gewaardeerde treinstations van Nederland behoort.
Het artikel gaat verder onder de foto's.
De Dordtse welstandscommissie is akkoord met het plan, zodat de bouwvergunning snel verleend kan worden. ,,Het wordt straks een uitstekend station. Dit is precies wat je nodig hebt om in en uit te stappen naar huis en naar je werk”, zegt commissielid Peter Verstraten.
Onderdeel van de renovatie is ook een nieuwe fietsenstalling met 100 plekken. Die bouwt ProRail samen met de gemeente Dordrecht. Die staat los van de stationsplannen en daarom is daar een aparte bouwaanvraag voor ingediend. In 2023 moet alles af zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
indebuurt.nl
Fundaparel: deze drijvende woning bij Stadswerven staat te koop voor 1,3 miljoen euro
Dordrecht -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
PREMIUM
Dubbeldam is door na thriller: ‘Hoop niet dat dit drie weken zo doorgaat’
Dubbeldam blijft zicht houden op een langer verblijf in de derde klasse. De Dordtenaren wonnen zondag in de eerste ronde van de nacompetitie na een heuse thriller van Nieuw Borgvliet. Strafschoppen brachten, na een 3-3 eindstand, de beslissing aan de Schenkeldijk.Dordrecht -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
indebuurt.nl
Uittip: bij de Zuidendijk wordt een gratis zomerfeest voor minimagezinnen georganiseerd
Stichting Debster’s werd in 2021 door Debora van der Klei- Van den Berg opgericht om mensen die moeilijk kunnen rondkomen te helpen. Met de stichting organiseren ze ook uitjes en evenementen. Op 24 juni is er een zomerfeest bij Zuidendijk 363B voor leden van de stichting, maar ook voor nieuwe gezinnen die kennis willen maken met Debster’s.Dordrecht
-
PREMIUMOVER DE TONG
Van kroeg tot populaire eeterij en tapperij: ‘t Ambacht is verrassend van binnen en van buiten
Hendrik-Ido-Ambacht -
-
-
Bootje lekt gasolie in haven Dordtse binnenstad; jachthaven uren dicht om troep op te ruimen
De jachthaven van de Koninklijke Dordrechtsche Roei & Zeil Vereeniging is van dinsdagavond tot woensdagochtend afgesloten geweest vanwege een gasolielekkage. Die was afkomstig van een van de schepen.Dordrecht -
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen.